Finanse

Jaka będzie płaca minimalna?

Pracodawcy RP wspólnie z pozostałymi reprezentatywnymi organizacjami pracodawców działającymi w Radzie Dialogu Społecznego przedstawili minister Rafalskiej propozycję w sprawie przyszłorocznego wzrostu płacy minimalnej, wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz waloryzacji świadczeń emerytalnych i rentowych.

więcej »
GK Rafamet z niewielką stratą po I kwartale

Przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Rafamet w I kwartale bieżącego roku wyniosły 24,1 mln zł i były wyższe o 15,4% od przychodów uzyskanych za ten sam okres 2016 r.

więcej »
Bon na innowacje

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór wniosków na przeprowadzenie badań, testów laboratoryjnych bądź opracowanie prototypów przy udziale uczelni, jednostki naukowej lub instytutu badawczego.

więcej »
Będą większe odpisy w ramach Ulgi B+R

Projekt nowej ustawy zgłoszonej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zakłada daleko idące uatrakcyjnienie warunków korzystania z funkcjonującej od 1 stycznia 2016 r. ulgi badawczo-rozwojowej.

więcej »
Bardzo dobry początek roku Grupy PGE

Grupa PGE osiągnęła największy wolumen produkcji energii elektrycznej od 5 lat notując 14-proc. wzrost, w tym wzrost produkcji z węgla brunatnego o 24 proc., a wynik EBITDA Grupy wyniósł niemal 2 mld zł.

więcej »
Utrzymuje się doskonała koniunktura w przemyśle

Dzięki doskonałej koniunkturze w polskiej i europejskiej branży produkcyjnej Giełdowy Indeks Produkcji w kwietniu osiągnął poziom 1160,5 pkt. To o 1,5 pkt (-0,13%) mniej niż w marcu. Minimalny spadek jest pokłosiem publikacji wyników polskich spółek produkcyjnych za rok 2016, które nie sprostały oczekiwaniom inwestorów.

więcej »
Grupa Idea Getin Leasing rośnie szybciej niż rynek

Trzy pierwsze miesiące roku potwierdziły dynamiczny trend wzrostowy grupy leasingowej Idea Getin Leasing. Po rekordowych wynikach w 2016 r., Grupa zamknęła pierwszy kwartał br. na pozycji lidera branży. Z portfelem nowych umów o wartości 1,78 mld zł, Grupa zwiększyła udział w rynku (r/r) z 10,13 proc. do 11,95 proc.

więcej »
Czy polscy przedsiębiorcy boją się kredytów?

Tylko niecałe 10% polskich przedsiębiorców zaciąga kredyty na prowadzenie działalności gospodarczej. Z czego wynikają te obawy i jak stwierdzić, czy firma potrzebuje w danym momencie kredytu?

więcej »
Firmy przemysłowe mają problemy z odzyskaniem długów

Tylko połowie małych i średnich firm udaje się z sukcesem samodzielnie odzyskać dług. Ponad 70 proc. firm nie korzysta z zewnętrznej windykacji. Największe zapotrzebowanie na usługi windykacyjne mają branże handlowa, transportowa, budowlana i przemysłowa, gdzie nawet 90 proc. firm ma problemy z nieterminowo płacącymi klientami.

więcej »
PARP dofinansuje ekspansję zagraniczną firm

28 kwietnia br. rozpocznie się nabór wniosków w konkursie Internacjonalizacja MŚP w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Łączna pula środków dofinansowania wynosi 200 mln zł.

więcej »
Rośnie zadłużenie Polaków

Zadłużenie Polaków jest coraz większe. Jak wynika z danych BIG InfoMonitor i Biura Informacji Kredytowej, dłużnicy w 2016 roku byli winni łącznie ponad 47 mld zł.

więcej »
Wzrosty na giełdzie powinny utrzymać się do końca roku

Jak uważa prezes Opoka TFI, jeszcze przez kolejne sześć do dziewięciu miesięcy można liczyć na kontynuację hossy na warszawskiej giełdzie. Pod koniec roku może więc skończyć się czas, w którym rozsądne będzie inwestowanie w akcje.

więcej »