Inne

Drukarki 3D OMNI3D już w 13 krajach

Poznański producent drukarek 3D, firma OMNI3D, kontynuuje swój rozwój na rynkach zagranicznych. Firma właśnie podpisała umowy z kolejnymi 6 partnerami. Tym samym system do druku przestrzennego Factory 2.0 Production jest już dostępny na 13 rynkach.

więcej »
Uwaga na kominy z plastiku

Polacy wciąż są nieświadomi poważnego problemu, jakim są wprowadzane na rynek systemy odprowadzania spalin z plastiku. Można je bez problemu kupić w marketach remontowo-budowlanych.

więcej »
Nord-Lock poszerzy ofertę o sworznie rozprężne

Grupa Nord-Lock w dalszym ciągu zwiększa swój potencjał. Tym razem koncern nabył szwedzką firmę Expander System – światowego lidera w dziedzinie  sworzni rozprężnych.

więcej »
Rusza konkurs dla pasjonatów automatyki

Phoenix Contact organizuje międzynarodowy konkurs Xplore New Automation Award 2018 dla wszystkich pasjonatów automatyki ze szkół średnich,  techników oraz uczelni wyższych. Organizator konkursu wesprze realizację najlepszych pomysłów, udostępniając produkty, oprogramowanie i know how.

więcej »
Sidel otwiera nowe biuro we Wrocławiu

Sprawniejsza obsługa klientów z Europy Środkowo-Wschodniej była głównym powodem uruchomienia nowego biura we Wrocławiu przez firmę Sidel, wiodącego dostawcę urządzeń produkcyjnych i usług w dziedzinie opakowań z PET, puszek i opakowań szklanych na wyroby płynne.

więcej »
5 milionów na adaptacje klimatyczne

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zawarł umowę z Instytutem Ochrony Środowiska – Państwowym Instytutem Badawczym na realizację projektu „Adaptacja do zmian klimatu w małych i średnich miastach” – CLIMCITIES.

więcej »
Automatyka kolejowa w „chmurach”

W 2017 roku wdrożono jeden z pierwszych na świecie systemów kontroli pociągów, wykorzystujący chmurę obliczeniową. System stosowany jest przez koleje szwajcarskie i działa m.in. na linii znajdującej się na wysokości ponad 3 tys. metrów n.p.m. Infrastrukturę informatyczną i oprogramowanie dostarczyła firma Siemens.

więcej »
Pierwszy fotonowy „scalak”

Holograficzna pamięć atomowa, wymyślona i skonstruowana przez fizyków z Uniwersytetu Warszwskiego, jest pierwszym urządzeniem zdolnym generować pojedyncze fotony w grupach liczących po co najmniej kilkadziesiąt sztuk.

więcej »
Zmiany w zarządzie Lotos Petrobaltic

Rada Nadzorcza spółki Lotos Petrobaltic dokonała zmian w składzie zarządu spółki w związku z rezygnacją Marcina Jastrzębskiego, prezesa Zarządu Grupy Lotos S.A., z funkcji prezesa Lotos Petrobaltic S.A.

więcej »
Nowa strona internetowa Elesa+Ganter 

W dniu 18 stycznia 2017 r. nastąpiła światowa premiera nowej strony internetowej Elesa+Ganter. Aktualna witryna jest dostosowana do urządzeń mobilnych, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z niej w szybki i wygodny dla siebie sposób. Dodatkowo zmieniono całkowicie layout oraz szatę graficzną, co czyni stronę atrakcyjniejszą i dużo prostszą w obsłudze od poprzedniej. Przejrzysty układ ułatwia dostęp do najważniejszych informacji i funkcjonalności.

więcej »
AFT przejmuje Infrabud

Mijający rok okazał się wyjątkowo udany dla AFT. W grudniu nastąpiło połączenie firmy z przedsiębiorstwem Infrabud, poprzedzone nabyciem 100% udziałów w tej spółce. Inwestycja miała za zadanie zwiększyć powierzchnię produkcyjną AFT w związku ze wzrastającym zapotrzebowaniem na wielkogabarytowe klapy do kanałów spalin dla instalacji odpylania, IOS i redukcji NOx.

więcej »
Wzrost inwestycji w technologie mobilne

Operatorzy telekomunikacyjni do 2020 r. zainwestują 23,2 mld zł w technologie mobilne. To może przyspieszyć wzrost gospodarczy. Już teraz udział telefonii komórkowej w polskiej gospodarce szacuje się na 3,2 proc. całego PKB.

więcej »