Inne

Rośnie liczba niemieckich inwestycji w Polsce

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce w ciągu ostatnich 25 lat podniosły polski PKB o ponad 15 proc., a płace i zatrudnienie o niemal 9 proc. Jednym z większych inwestorów pozostają Niemcy.

więcej »
Nowa firma w ofercie Abplanalp

Od marca br. Abplanalp stał się wyłącznym przedstawicielem japońskiej firmy Nakamura-Tome w Polsce. Po włączeniu w zeszłym roku do oferty firmy obrabiarek firm Kitamura oraz Nomura, nadszedł czas na uzupełnienie oferty high-end o dostawcę najwyższej klasy tokarek.

więcej »
Firmy z sektora MSP niechętne innowacjom

Polska na badania i rozwój przeznacza ok. 1 proc. PKB, co daje jej 37. miejsce na świecie. Innowacyjne produkty wprowadza jedynie 13 proc. małych i średnich przedsiębiorstw, czyli niemal trzykrotnie mniej niż wynosi unijna średnia.

więcej »
Kemper ma już 40 lat

Przed 40 laty spółka Kemper postawiła sobie za cel zapewnienie czystego powietrza w środowisku pracy. W ciągu czterech dekad od jednoosobowej firmy do przedsiębiorstwa produkującego urządzenia odciągowe i systemy filtracyjne, firma Kemper stała się liderem w dziedzinie odciągów spawalniczych.

więcej »
Nowe zasady segregacji elektrośmieci

W przyszłym roku zmienią się zasady segregacji elektrośmieci. Polska jako jedyny kraj w Europie nie wypracowała standardów ich przetwarzania, a zgodnie z unijnymi wymogami do 2021 r. Polska musi osiągnąć 65-procentowy poziom zbiórki i recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE).

więcej »
Promotech otwiera spółki w Indiach i Emiratach Arabskich

Dwie spółki-córki – w Delhi i w Dubaju – uruchomił białostocki Promotech. Ich zadaniem jest m.in. rozbudowa sieci i wzrost sprzedaży maszyn w tamtych regionach świata. 

więcej »
100-lecie Parker Hannifin

W marcu mija 100 lat od założenia firmy Parker Hannifin Corporation, globalnego lidera w dziedzinie technologii napędu i sterowania.

więcej »
PKN Orlen wśród najbardziej etycznych firm świata

PKN Orlen już po raz czwarty z rzędu został wyróżniony przez niezależny międzynarodowy zespół ekspertów amerykańskiego Ethisphere Institute tytułem The World’s Most Ethical Company. Tytuł najbardziej etycznej firmy świata przyznawany jest co roku od ponad dekady. Orlen jest jedyną polską firmą, która otrzymała to wyróżnienie.

więcej »
"Współczesna wiedza o polimerach"

Materiały polimerowe są wykorzystywane we wszystkich dziedzinach techniki, a chemia polimerów to istotna, interdyscyplinarna dziedzina wiedzy, niezbędna nie tylko chemikom, ale również inżynierom, technologom, a nawet lekarzom.

więcej »
Marcowy MM Magazyn Przemysłowy

Z drukarni dotarł do nas marcowy numer MM Magazynu Przemysłowego - wyjątkowo obszerny, bo liczący aż 154 strony. Już niebawem rozpoczniemy jego wysyłkę, tak więc możecie się go spodziewać lada dzień.

więcej »
Duża inwestycja Vistal Gdynia w Norwegii

Vistal Gdynia, wiodący producent wielkogabarytowych, specjalistycznych konstrukcji stalowych, po zakończeniu etapu przygotowawczego – uzgodnień technicznych i projektowych, rozpoczął kolejny etap realizacji kontraktu polegający na wytwarzaniu konstrukcji stalowej nowego mostu w północnej Norwegii.

więcej »
Już wkrótce kwietniowy numer MM Magazynu Przemysłowego

Zapraszamy do zapoznania się z tematyką kolejnego wydania naszego pisma. W nowym numerze m.in. raport dot. rynku olejów smarowych dla przemysłu.

więcej »