Inne

Pod Wrocławiem powstał klaster czystej energii

Prusice, Oborniki Śląskie, Wisznia Mała, Wołów i Żmigród powołały Klaster Energii Odnawialnej Wzgórz Trzebnickich. To drugie takie przedsięwzięcie w Polsce realizowane przez samorządy i pierwsze na tak dużą skalę. Na terenie sąsiadującego z Gminą Wrocław klastra mieszka łącznie 72,6 tys. osób.

więcej »
Energoelektronika – nowy kierunek na Politechnice Warszawskiej

Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej we współpracy z firmą Medcom uruchamiają nowy kierunek studiów podyplomowych o nazwie Energoelektronika. Wkrótce rusza proces rekrutacyjny, a pierwsze zajęcia rozpoczną się już w październiku br.

więcej »
Rekordowa liczba inwestycji zagranicznych w Polsce

W 2016 r. w Europie ogłoszono rekordową liczbę bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ), które wiążą się z powstaniem nowych miejsc pracy. W minionym roku na Starym Kontynencie odnotowano 5 845 nowych projektów, co oznacza wzrost o 15%. Na inwestycje te przypada co najmniej 259 673 miejsc pracy – to wzrost o 19%. Po raz pierwszy od 2008 r. w pierwszej piątce najpopularniejszych europejskich kierunków dla inwestorów zagranicznych znalazła się Polska.

więcej »
Swobodne chłodzenie – bilans 

Szefowie IT nieustannie stoją przed wyzwaniem optymalizacji bieżących kosztów eksploatacji centrum danych, w tym kosztów energii potrzebnej do chłodzenia.

więcej »
Ostatnia szansa dla startupów w programie MITEF Poland

25 maja kończy się nabór startupów technologicznych do 3. edycji programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland. Celem projektu jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji, w tym spółek Skarbu Państwa. 

więcej »
Nowe biuro Mitsubishi Hitachi Power Systems w Warszawie

Mitsubishi Hitachi Power Systems otworzyło nowe biuro w Warszawie, co stanowi ważny etap we wzmacnianiu relacji z lokalnymi klientami.

więcej »
Polski Tabor Szynowy ma nowego prezesa

Agencja Rozwoju Przemysłu powołała nowego prezesa Polskiego Taboru Szynowego. Stanowisko objął Adam Laskowski, który odpowiada za zarządzanie spółką oraz realizację celów strategicznych. Wcześniej, funkcję prezesa Polskiego Taboru Szynowego pełnił Marcin Guryniuk.

więcej »
Do 2025 r. 30 proc. siły roboczej stanowić będą roboty

W ciągu kolejnych kilku lat sztuczna inteligencja i roboty mogą doprowadzić do likwidacji nawet 30 proc. tradycyjnych miejsc pracy. Cyfrowi pracownicy nie zastąpią z pewnością tradycyjnych specjalistów, ale ich wykorzystanie na szerszą skalę umożliwi firmom osiągnięcie przewagi nad konkurencją, poprawę wydajności, jakości i efektywności finansowej. 

więcej »
Polskie firmy produkcyjne z barierami inwestycyjnymi

Polskie małe i średnie przedsiębiorstwa produkcyjne są w większości oparte na polskim kapitale, a zaledwie co dziesiąta firma korzysta z zagranicznego finansowania. Mimo to skutecznie konkurują na międzynarodowych rynkach. Są też otwarte na wdrażanie innowacji: w ubiegłym roku blisko 60 proc. z nich wdrażało innowacyjne rozwiązania i technologie. Problemy stwarza im jednak nadmierna biurokracja oraz ograniczony dostęp do kapitału i wykwalifikowanych kadr.

więcej »
Majowy MM Magazyn Przemysłowy już gotowy

Dodatek specjalny Automatyka i raport specjalny poświęcony tworzywom sztucznym dla przemysłu to najważniejsze materiały majowego wydania MM Magazynu Przemysłowego. Jednak zawartość magazynu zawiera o wiele więcej ciekawych artykułów.

więcej »
Obraz wyświetlany w powietrzu

Leia Display to jedyny na świecie innowacyjny system, który pozwala na interakcję z wirtualnym obrazem wyświetlanym bezpośrednio w powietrzu, w wysokiej jakości i w dużych rozmiarach. Rozwiązanie zaprojektowane i wyprodukowane przez polską firmę wykorzystuje między innymi parę wodną oraz specjalne czujniki ruchu, dzięki czemu wygląda lepiej niż wiele efektów specjalnych, jakie można zobaczyć w filmach science-fiction.

więcej »
Universal Robots z pierwszym dystrybutorem na północy Polski

Universal Robots podpisał nowy kontrakt dystrybucyjny – do grona polskich dystrybutorów dołączyła firma RMA Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni. Jest to pierwszy partner Universal Robots na północy kraju.

więcej »