Inne

Udział odnawialnych źródeł energii w Polsce rośnie powoli

Choć odnawialne źródła energii staję się trendy i coraz więcej firm decyduje się na pozyskiwanie w ten sposób energii, to jednak wciąż jej udział jest zbyt niski.

więcej »
Sternet partnerem BEGE Distribution

Sternet dołączyła do certyfikowanych partnerów BEGE Distribution Group, stając się wyłącznym dystrybutorem w Polsce. 

więcej »
Podsumowanie praktyk i staży 2017 w B&R

Program praktyk i staży w firmie B&R zbliża się ku końcowi. W ramach rozwoju współpracy pomiędzy nauką a przemysłem, studenci przyjmowani byli do czterech biur B&R: w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie i Warszawie. Ponadto studenci zaniteresowani rozwiązaniami automatyzacji B&R mogli odbywać praktyki w zakładach u klientów firmy B&R, którzy wcześniej zadeklarowali gotowość do takiej współpracy w ramach programu „Praktyki B&R w Twoim mieście”.

więcej »
Rekordowa liczba zgłoszeń do największego konkursu dla start-upów energetycznych

Już przeszło 160 start-upów wyraziło zainteresowanie udziałem w PowerUp! by InnoEnergy – największym w Europie Środkowej konkursie dla start-upów, które pracują nad rozwiązaniami z obszaru energii.

więcej »
Spotkanie z marką Tork na PGE Narodowym

14 września na Stadionie Narodowym PGE Narodowy w Warszawie odbyło się spotkanie reprezentantów firm i mediów zajmujących się branżą nieruchomości z przedstawicielami firmy Essity, lidera w zakresie profesjonalnych rozwiązań do utrzymania higieny pod marką Tork. 

więcej »
Rośnie wymiana handlowa z Chinami

Choć dominuje import, to tylko w I połowie 2017 r. eksport z Polski wzrósł o niemal 20 proc. Wyraźnie ożywiły się też chińskie inwestycje nad Wisłą. W ciągu roku ich liczba wzrosła dwukrotnie, a wartość przekroczyła 636 mln euro. Prowadzenie biznesu z Państwem Środka to jednak spore wyzwania, w dużej mierze ze względu na różnice kulturowe.

więcej »
Leoni ma już 100 lat

W podwrocławskich Wierzbicach swoją siedzibę ma firma Leoni Kabel Polska, w której powstają zaawansowane technologicznie przewody elektryczne dla liderów rynku motoryzacyjnego. Międzynarodowy koncern Leoni świętuje w tym roku swoje 100-lecie. To wyjątkowy moment, aby poznać jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych grupy w Europie. 

więcej »
Codziennie dochodzi do 100 tys. cyberataków

Nie, nie chodzi tu o cały świat ani nawet o kontynent europejski. Każdego dnia dochodzi do ok. 100 tys. cyberataków w samej Polsce. Jak tłumaczą eksperci, wciąż brakuje w naszym kraju systemu wczesnego reagowania na incydenty komputerowe.

więcej »
Nowa oferta w katalogu „World Wide Work by Mewa” 2017/2018

Od 1 września dostępny jest nowy katalog „World Wide Work by Mewa” na sezon 2017/2018. Katalog markowych produktów bhp oferuje szeroki wybór artykułów przeznaczonych dla świata pracy i tym samym stanowi doskonałe uzupełnienie usług firmy, będącej ekspertem w zakresie środków ochrony indywidualnej i jednocześnie usługodawcą w obszarze tekstyliów przemysłowych.

więcej »
Kolejne wyróżnienie dla Seco/Warwick

Firma Seco/Warwick znalazła się w gronie nominowanych do tytułu Ukrytych Czempionów w uznaniu za mocną pozycję na rynku globalnym.

więcej »
Firma Cenzin dostarczy amunicję dla KGP

Komenda Główna Policji w drodze postępowania przetargowego wybrała Cenzin (Grupa PGZ) na dostawcę amunicji strzeleckiej i treningowej. Umowa została podpisana podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

więcej »
Już wkrótce październikowy numer MM Magazynu Przemysłowego

Zapraszamy naszych Czytelników i Klientów do zapoznania się z zawartością merytoryczną październikowego numeru MM Magazynu Przemysłowego.

więcej »