Przemysł

Rusza modernizacja systemu odpylania w dąbrowskiej stalowni

ArcelorMittal Poland rozpoczął budowę nowego systemu odpylania w dąbrowskiej stalowni. 22 września przedstawiciele firmy oraz zaproszeni goście: parlamentarzyści, reprezentanci dąbrowskiego magistratu i lokalnych społeczności, złożyli podpisy na pamiątkowej tablicy. 

więcej »
Ruszyły prace przy terminalu LPG w Sędziszowie

Ponad 200 tysięcy ton gazu płynnego będzie przeładowywane w terminalu gazowym firmy Gaspol, który powstanie w Pawłowicach koło Sędziszowa w województwie świętokrzyskim. Wmurowanie kamienia węgielnego pod tę inwestycję odbyło się 20 września, a całkowity koszt budowy wyniesie około 50 mln złotych.

więcej »
Do grupy Balluff dołączają dwie kolejne firmy

Firma Balluff przejęła dwie spółki z obszaru rozwiązań związanych z systemami czujników i automatyką — programistyczną firmę iss innovative software services (iss) ze Stuttgartu oraz pioniera na rynku systemów wizyjnych — Matrix Vision (MV) z Oppenweiler niedaleko Stuttgartu.

więcej »
ABB dostarczy pierwszą w Polsce cyfrową stację elektroenergetyczną

ABB otrzymała zamówienie od Tauron Dystrybucja na modernizację stacji elektroenergetycznej 110kV w Obornikach Śląskich, która zasila tysiące odbiorców i wspiera rozwój terenów inwestycyjnych na Dolnym Śląsku.

więcej »
Produkcja sprzedana przemysłu wyższa niż prognoza

Bardzo dobre wyniki nt. polskiego przemysłu napływają z GUS. W sierpniu produkcja sprzedana przemysłu była wyższa niż przed rokiem o 8,8% i o 5,9% niż w lipcu. To więcej niż prognozowano jeszcze nie tak dawno temu.

więcej »
Jubileusz walcowni gorącej w Hucie Kraków

Ma już 10 lat, ale wciąż jest najnowocześniejsza w Europie. Obok walcowni w Bremie i Fos jest jednym z 3 producentów blach szerokich na 2 metry  i grubości od 1,4 mm. Waga największych kręgów – na życzenie klienta - sięga nawet 35 ton.

więcej »
Części z Poznania – na cały świat

Odlewnia Volkswagen Poznań – jedna z największych odlewni aluminium w Europie i zarazem trzecia największa  w koncernie Volkswagen – będzie produkować odlewy do samochodów elektrycznych.

więcej »
Blok gazowy wiodącym wariantem Elektrowni Dolna Odra

Komitet Inwestycyjny Grupy PGE wydał rekomendację w zakresie paliwa i technologii dla nowego bloku energetycznego w Elektrowni Dolna Odra. Ze względu na uwarunkowania ekonomiczne oraz specyficzną lokalizację elektrowni, a także w wyniku zachodzących zmian w otoczeniu rynkowym i regulacyjnym, jako najkorzystniejsze paliwo wskazany został gaz.

więcej »
PGNiG zwiększa rezerwację mocy w terminalu LNG w Świnoujściu

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zarezerwowało dodatkowe 35% mocy regazyfikacyjnych Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To kolejny krok w kierunku dywersyfikacji dostaw gazu oraz zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju.

więcej »
Więcej błękitnego paliwa dzięki mobilnym sprężarkom ABB

ABB wygrała przetarg na dostawy agregatów sprężających gaz dla PGNiG, w tym dostawę siedmiu sztuk agregatów mobilnych. Po raz pierwszy w Polsce do wydobycia gazu ziemnego ze złóż będących w końcowej fazie eksploatacji zostaną zastosowane innowacyjne i w pełni autonomiczne sprężarki mobilne.

więcej »
Polskie elektrownie na bakier z nowymi unijnymi normami

Do 2021 roku polskie elektrownie węglowe i duże zakłady przemysłowe muszą przejść modernizację i wdrożyć nowoczesne technologie, które maksymalnie ograniczą emisję zanieczyszczeń do atmosfery. To wymóg unijnej dyrektywy przyjętej w kwietniu.

więcej »
Tego lata zapotrzebowanie na moc elektryczną biło kolejne rekordy

Z początkiem sierpnia zapotrzebowanie na moc elektryczną osiągnęło najwyższy poziom w historii, a kilka dni później znów zbliżyło się do rekordu. Powodem były m.in. przetaczające się przez Polskę upały i burze.

więcej »