Przemysł

Ultraprecyzyjne imadła RÖHM 

Konstruktorzy systemów zamocowań firmy RÖHM opracowali nowy technologiczny design imadeł NC-kompaktowych.

więcej »
Rafineria w Gdańsku do remontu

Od 3 marca do 15 kwietnia br. w gdańskiej rafinerii Grupy Lotos zostanie przeprowadzony postój remontowy, do którego firma przygotowuje się od 1,5 roku. Co najważniejsze, zaplanowanej przerwy w pracy rafinerii nie odczują jej klienci.

więcej »
Orlen inwestuje w bezpieczeństwo energetyczne

Grupa Orlen, poprzez swoją spółkę Solino, kontynuuje realizację strategii kawernowej. Spółka rozpoczęła realizację kluczowych zadań inwestycyjnych na łączną sumę ponad 200 mln zł.

więcej »
Rafako i InnoEnergy łączą siły w walce ze smogiem

Projekt Polygen firmy Rafako, wspierany przez InnoEnergy, przeszedł pomyślnie studium wykonalności i wchodzi w fazę realizacji. Główny cel - czyli zbudowanie instalacji, która pozwoli gminom na utylizację odpadów i wykorzystanie ich do celów związanych z pozyskaniem energii elektrycznej oraz ciepła jest coraz bliżej komercjalizacji.

więcej »
Będą wytwarzać prąd i ciepło ze ścieków

Najnowsza inwestycja Tarnowskich Wodociągów pozwoli na wytwarzanie prądu i ciepła ze ścieków. Inwestycja te jest najnowocześniejszą obecnie w kraju instalacją termicznej hydrolizy, fermentacji i produkcji oraz wykorzystania energii w procesie oczyszczania ścieków.

więcej »
Polski przemysł kosmiczny szuka pracowników

Polski rynek kosmiczny szybko się rozwija. Rośnie też zapotrzebowanie na specjalistów z branży. Choć polskie uczelnie oferują kierunki związane z przemysłem kosmicznym, brakuje osób wykształconych ściśle w tym zakresie.

więcej »
Zakład Produkcji Kotłów Rafako rok po zmianach

Zakład Produkcji Kotłów (dawniej Wytwórnia) to największa i najliczniejsza jednostka biznesowa firmy Rafako S.A. Właśnie mija rok od jej samodzielnego funkcjonowania w strukturach spółki. Zakład ten jako pierwszy przeszedł gruntowną reorganizację.

więcej »
Dobre nastroje w produkcji

W branży produkcyjnej zapanował wyjątkowy optymizm i wiele wskazuje na to, że trend wzrostowy w najbliższym czasie utrzyma się na satysfakcjonującym poziomie. Dobrze ilustruje to wskaźnik nowych zamówień w przemyśle. Określa on popyt na wyroby i usługi, dlatego zwykle służy do oceny przyszłego poziomu produkcji.

więcej »
Wzrost produkcji sprzedanej przemysłu

Według wstępnych danych GUS, produkcja sprzedana przemysłu w styczniu 2017 r. była o 9 proc. wyższa w porównaniu z analogicznym miesiącem 2016 r. Wynik jest lepszy od oczekiwań. Po uwzględnieniu czynników o charakterze sezonowym, produkcja w styczniu wzrosła o 4,1 proc. w porównaniu z analogicznym miesiącem 2016 r.

więcej »
Powstanie napęd i system zasilania w technologii SiC

Firma Medcom rozpoczęła pracę nad budową pierwszego na świecie „wielosystemowego układu napędowego i zasilania przeznaczonego do elektrycznych zespołów trakcyjnych z wykorzystaniem elementów półprzewodnikowych SiC”. Projekt otrzymał właśnie dofinansowanie z programu Innotabor realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

więcej »
Linia formierska Savelii w Odlewni Żeliwa Śrem

Należąca do Grupy PGO Odlewnia Żeliwa Śrem dokonała w ostatnim czasie znaczącej inwestycji w nowoczesną linię formowania automatycznego o wydajności 110 form/h z zaawansowanym technologicznie systemem FORMIMPRESS.

więcej »
Jest szansa na stabilizację na rynku stali

Branża stalowa od dawna postrzegała import stali z Chin jako główne zagrożenie dla europejskiego przemysłu stalowego. W drugiej połowie 2016 r. import stanowił już 25% europejskiego rynku.

więcej »