Przemysł

Nowy certyfikat bezpieczeństwa nanomateriałów NANO SoP

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ i TÜV SÜD Polska zostali parterami biznesowymi. W ramach współpracy wprowadzą na rynek nowy certyfikat bezpieczeństwa nanomateriałów NANO SoP.

więcej »
Sektor energetyczny coraz częściej inwestuje w IT

W sektorze energetycznym postępuje informatyzacja. Bez narzędzi IT firmy nie będą w stanie sprostać nowym wyzwaniom rynku – ocenia Jacek Piotrowski, dyrektor zarządzający sektora utilities w firmie Sygnity. Zdaniem eksperta najlepiej sprawdzają się rozwiązania, które pozwalają na automatyzację wszelkich procesów związanych z zarządzaniem majątkiem i skuteczną obsługą klienta. A przy tym ze względu na efektywność kosztową oraz szybkość wdrożenia coraz więcej małych i średnich firm decyduje się na usługi chmurowe.

więcej »
System DUPLEX - nowość produkcji RÖHM 

Mocowanie od wewnątrz i od zewnątrz w jednym przyrządzie.

więcej »
Prognoza dla nowoczesnych technologii przemysłowych

W ciągu najbliższych lat przemysł zostanie zrewolucjonizowany przede wszystkim przez trzy technologie: Virtual Reality, Augumented Reality oraz Internet of Things.

więcej »
ELESA+GANTER - trzpienie ustalające z funkcją bezpieczeństwa GN 414 oraz GN 414.1 

Podstawową funkcjonalnością odróżniającą trzpienie GN 414 oraz 414.1 od innych typów trzpieni jest wbudowana blokada zabezpieczająca przed przypadkową zmianą pozycji trzpienia.

więcej »
Polski przemysł kosmiczny z solidnym wsparciem

Wicepremier Mateusz Morawiecki oraz Jan Wörner – Dyrektor Generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) podpisali porozumienie, zgodnie z którym do 31 grudnia 2019 roku  przedłużono stosowanie środków przejściowych w odniesieniu do Polski jako członka ESA.

więcej »
Tysiąc projektów w Programie Inteligentny Rozwój

W Programie Inteligentny Rozwój do 10 stycznia 2017 roku podpisano 1 000 umów o dofinansowanie projektów. Łączna kwota przyznanego dofinansowania to ponad 9,6 mld zł. Stanowi to 25% całkowitego budżetu programu.

więcej »
Polska zostanie liderem sektora biotechnologicznego?

Z danych GUS wynika, że działalność w obszarze biotechnologii prowadzi zaledwie 160 przedsiębiorstw. Ich liczba rośnie jednak skokowo i w ciągu roku zwiększyła się o 27 proc. Polska ma dobre zaplecze naukowe, aby stać się w przyszłości jednym z liderów tego sektora, jednak przedstawiciele firm biotechnologicznych zwracają uwagę na to, że główną barierą pozostaje dostęp do kapitału i otoczenie regulacyjne.

więcej »
Smog w Polsce. 10 mld zł na poprawę jakości powietrza

NFOŚiGW przeznacza 10 mld zł na poprawę jakości powietrza w Polsce. W walce ze smogiem i niską emisją kluczowa jest rola samorządów.

więcej »
Certyfikowane zawory

Firma ASCO zaprezentowała nowe zawory serii 290, które dzięki zgodności z odpowiednimi rozporządzeniami można stosować do kontaktu z mediami pomocniczymi w przetwórstwie żywności lub też cieczy spożywczych.

więcej »
Dwukierunkowy moduł pamięci danych

Firma Balluff oferuje małogabarytowy, dwukierunkowy moduł pamięci danych zaprojektowany do zastosowań w ciasnych przestrzeniach montażowych.

więcej »
Gospodarka odpadami wymaga wsparcia od rządu

Oto, jakie są największe wyzwania dla firm w kwestii gospodarowania odpadami.

więcej »