Wydarzenia branżowe

W Ministerstwie Rozwoju o Przemyśle 4.0

Eksperci i przedsiębiorcy spotkali się w Ministerstwie Rozwoju, aby przedyskutować wpływ, jaki wywiera infrastruktura cyfrowa na rozwój poszczególnych dziedzin gospodarki w kontekście priorytetów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

więcej »
AutoEvent przyciąga coraz więcej ludzi i firm

Tegoroczne spotkanie przemysłu motoryzacyjnego odbyło się w Centrum Kongresowym Ossa w Rawie Mazowieckiej w dniach 20-22 czerwca. Wydarzenie organizowane przez Polską Izbę Motoryzacji przyciągnęło największą jak dotychczas liczbę uczestników.

więcej »
Ostatnie dni głosowania na najlepszy produkt targów ITM Polska

Jeszcze tylko do najbliższego poniedziałku (10 lipca br.) można głosować na produkty uhonorowane Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zwycięzca zdobędzie zaszczytne miano Wyboru Konsumenta.

więcej »
XX Seminarium „Nowoczesne trendy w obróbce cieplnej” 

Seminarium Szkoleniowe SECO/WARWICK to jubileuszowa edycja, skupiona wokół innowacyjności w branży obróbki cieplnej. Ciekawi goście, inżynierowie praktycy, autorytety branżowe i starannie wyselekcjonowane treści to gwarancja wysokiego poziomu merytorycznego i unikatowa wartość networkingowa. 

więcej »
Dwa miesiące do największych targów górniczych w Europie

Już za niemal dokładnie dwa miesiące rozpoczną się Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „Katowice”. Organizatorem tego największego wydarzenia w branży górniczej w Europie jest Polska Technika Górnicza. 

więcej »
Start-up to nie tylko pomysł...

Żeby odniósł sukces, potrzeba jeszcze wiedzy dotyczącej rzeczywistości prawno-podatkowej otaczającej każde, nawet najmniejsze przedsiębiorstwo. Przydatna jest także wiedza z zakresu efektywności prowadzenia działalności.

więcej »
Dni otwarte weil 2017

Firma Weil Engineering GmbH organizuje seminarium techniczne w swojej siedzibie. W ramach spotkania odbędą się wykłady techniczne oraz prezentacje maszyn.

więcej »
Pierwsze Sympozjum Stowarzyszenia Lakiernictwa Przemysłowego

Pod koniec maja odbyło się pierwsze Sympozjum Stowarzyszenia Lakiernictwa Przemysłowego. Stowarzyszenie to nowa organizacja, założona i prowadzona przez ludzi z różnych środowisk pracujących w branży lakierowania przemysłowego i działających na rzecz lakiernictwa przemysłowego.

więcej »
Rusza budowa fabryki Mercedesa w Jaworze

Koncern Daimler rozpoczął prace przy budowie pierwszej fabryki silników czterocylindrowych do samochodów osobowych Mercedes-Benz w Polsce.

więcej »
Trwają przygotowania do targów Eurotool® 

W dniach 28-30 listopada w EXPO Kraków odbędą się 22. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów Eurotool®.

więcej »
Impact’17, czyli kreowanie cyfrowej transformacji

– Chcemy, aby Polska w pełni wykorzystała możliwość, jakie daje cyfrowa transformacja i umocniła swoją pozycję w globalnym ekosystemie przedsiębiorczości i innowacji – powiedział Aleksander Kutela, prezes fundacji Digital Poland, której powołanie ogłoszono drugiego dnia impact’17 w Krakowie. W trakcie kongresu padło także szereg deklaracji i zapowiedzi wydarzeń, które w kolejnych latach mają zapewnić polskiej gospodarce intensywny rozwój np. wdrożenie sieci 5G.

więcej »
Targi przemysłowe z Poznania przenoszą się do praktyki biznesowej

Większa niż w latach poprzednich liczba zwiedzających i wystawców, towarzyszące seminaria i konferencje, pokazy na stoiskach, sportowa rywalizacja przedstawicieli branży szlifierskiej, trwające przez cały czas targów prezentacje pracy maszyn i mnóstwo rozmów biznesowych – wszystko to pokazuje dobrą kondycję branży przemysłowej. Jej przedstawiciele spotkali się na targach ITM Polska, Subcontracting, 3D Solutions i MODERNLOG w Poznaniu w dniach 6-9 czerwca br.

więcej »