Wydarzenia branżowe

Polska edycja konkursu manus 2017 rozstrzygnięta

Trzy firmy zostały nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu manus za stworzenie najciekawszych aplikacji z użyciem bezsmarownych łożysk igus.

więcej »
Funkcjonalność systemów dla przemysłu/produkcji

6 czerwca br. w Katowicach odbędzie się konferencja "Funkcjonalność systemów dla przemysłu i produkcji". Jej celem jest przedstawienie sposobów wdrażania systemów, które przyspieszają pracę i funkcjonowanie przedsiębiorstw produkcyjnych. 

więcej »
"Bolid" wśród wycinarek laserowych – EAGLE i ich 12kW laser fiber 

W dniach od 6 do 9 czerwca 2017 roku w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się kolejna edycja targów branżowych ITM Polska: Innowacje, Technologie, Maszyny. Podczas czterech dni targowych w siedmiu pawilonach będą prezentowane nowości produktowe oraz najnowsze technologie w branży. 

więcej »
Plastpol 2017 – znów większy, jeszcze bardziej międzynarodowy

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol w Targach Kielce to ekspozycja 806 firm z 36 krajów świata. Najnowsze maszyny, roboty, linie produkcyjne, komponenty i metody recyklingu tworzyw w jednym miejscu. Króluje trend i idea „Przemysłu 4.0”.

więcej »
Ruszyły przygotowania do Warsaw Industry Week

15 maja odbyło się spotkanie Rady Programowej działającej przy Konferencji IIoT targów Warsaw Industry Week. Na zaproszenie Rektora Politechniki Warszawskiej, JM prof. dr. hab. inż. Jana Szmidta członkowie Rady zebrali się w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT.

więcej »
Mobilny showroom Dräger znów w Polsce 

Jedna ciężarówka, jeden zespół, jeden cel: większe bezpieczeństwo pracy i większe bezpieczeństwo dla przemysłu, górnictwa i straży pożarnej. Od 21 do 30 czerwca odbędzie się Dräger Safety Roadshow, w ramach którego mobilny showroom pojawi się w siedmiu polskich miastach.

więcej »
CELOS – milowy krok w kierunku Przemysłu 4.0

W dniach od 6 do 9 czerwca 2017 r., podczas kolejnej edycji targów MACH-TOOL w Poznaniu, firma DMG Mori zaprezentuje szeroką gamę swoich obrabiarek oraz działanie systemu CELOS.

więcej »
igus na targach WOD-KAN

Fima igus zaprasza do odwiedzenia stoiska na XXV Międzynarodowych Targach Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2017, aby przedstawić najnowocześniejsze systemy zasilania stosowane między innymi w oczyszczalniach ścieków, oczyszczalniach wody i przepompowniach w celu bezpiecznego prowadzenia przewodów, węży hydraulicznych i pneumatycznych.

więcej »
Rockwell Automation rozszerza działalność w Katowicach

9 maja br. w Katowicach odbyło się oficjalne otwarcie nowego biura firmy Rockwell Automation. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele zarządu firmy, z CEO Blakem Moretem na czele, delegacja Urzędu Miasta oraz przedstawiciele innych organizacji pozarządowych. Kolejna inwestycja firmy to szansa na wzrost zatrudnienia w regionie, ale również jasny sygnał, że Katowice stają się kluczowym miejscem na mapie globalnych inwestorów.

więcej »
Ursus z tytułem „Promotora Polskiej Gospodarki”

W trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego Monika Kośko, wiceprezes Ursus S.A., odebrała honorowy tytuł „Promotora Polskiej Gospodarki” przyznany przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego.

więcej »
Bezpłatne warsztaty dla startupów technologicznych

MIT Enterprise Forum Poland zaprasza startupy technologiczne z całej Polski na „Warm-Up to MIT EF Poland Acceleration” - bezpłatne, dwudniowe warsztaty z zakresu definiowania modelu biznesowego firmy i kształtowania polityki cenowej. W trakcie szkolenia początkujący przedsiębiorcy będą mieli również okazję skonsultowania rynkowego potencjału rozwijanych przez siebie technologii z ekspertami z Grupy PGNiG oraz Grupy KGHM. Warsztaty odbędą się 20 i 21 maja w budynku Campus Google w Warszawie.

więcej »
Smart Industry Polska 2017

56,2% badanych firm twierdzi, że stopień ich zaawansowania technologicznego jest tożsamy z poziomem innych firm na rynku. Pogląd o równym poziomie zaawansowania technologicznego rzadziej wyrażali respondenci z najmniejszych firm (44,7%), jednak również w ich przypadku była to najczęściej wskazywana odpowiedź.

więcej »