Automatyka

Swobodne chłodzenie – bilans 

Szefowie IT nieustannie stoją przed wyzwaniem optymalizacji bieżących kosztów eksploatacji centrum danych, w tym kosztów energii potrzebnej do chłodzenia.

więcej »
Elektroniczne czujniki ciśnienia

Ciśnienie, obok temperatury i wilgotności, należy do najczęściej kontrolowanych wielkości fizycznych.

więcej »
Reduktor STM Team napędzający ekstruder do produkcji granulatu z tworzywa sztucznego

Coraz doskonalsza relacja gabarytów i masy do wyjściowego momentu obrotowego, zwiększona trwałość łożysk i wydłużona żywotność pracy – to charakterystyka przekładni najnowszych generacji.

więcej »
Efektywne wykorzystanie energii przez MŚP

Projekt SEEDs ma pomóc w odkrywaniu nowych możliwości efektywnego i zrównoważonego wykorzystania energii w sektorze przemysłowym.

więcej »
Inteligentna produkcja w inteligentnym budynku

Odpowiednio zaprojektowane hale przemysłowe pozwalają wykorzystać istniejące zasoby zakładu i dostosować się do aktualnych potrzeb produkcyjnych.

więcej »
Wentylacja przemysłowa w wersji eko

W ostatnich latach na znaczeniu zyskują rozwiązania, które pozwalają obniżyć wydatki na wentyalcję przy zachowaniu optymalnych warunków pracy.

więcej »
Układy łagodnego rozruchu softstart

Zastosowanie dodatkowych elementów układu napędowego umożliwia pośredni rozruch urządzeń elektrycznych, który znacznie poprawia parametry rozruchowe.

więcej »
Najpopularniejszy system szaf sterowniczych 

System szaf sterowniczych TS 8 firmy Rittal stał się światowym standardem technologii szaf sterowniczych w niemal wszystkich branżach.

więcej »
RFID w logistyce i transporcie

Technika identyfikacji radiowej (RFID) jest rozwiązaniem usprawniającym funkcjonowanie firmy, podnoszącym efektywność i ograniczającym koszty.

więcej »
Automatyzacja i robotyka. Jak trzeba je integrować?

W przemyśle pakującym można wyraźnie zauważyć zwiększające się wysiłki w celu redukcji pomocniczych środków opakowaniowych.

więcej »
Na celowniku

Cyberataki stają się coraz bardziej uciążliwe dla przedsiębiorców. Nie chodzi już tylko o to, że hakerzy potrafią skutecznie zapchać systemy komputerowe, ale też bez problemu udaje im się zatrzymać produkcję.

więcej »
Modernizacja automatyki kotła w Ciepłowni Kawęczyn

W 2013 r. firma Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A. na podstawie umowy zawartej z PGNiG TERMIKA S.A. wykonała kompleksową modernizację automatyki jednego z kotłów w Ciepłowni Kawęczyn.

więcej »