Automatyka

Modernizacja automatyki kotła w Ciepłowni Kawęczyn

W 2013 r. firma Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A. na podstawie umowy zawartej z PGNiG TERMIKA S.A. wykonała kompleksową modernizację automatyki jednego z kotłów w Ciepłowni Kawęczyn.

więcej »
LoRa – energooszczędna, długodystansowa sieć w natarciu

LoRaWAN (w skrócie LoRa) to rozległa wąskopasmowa sieć dalekiego zasięgu, która została zoptymalizowana pod kątem jak najmniejszego poboru energii.

więcej »
Przemysł 4.0 w praktyce produkcyjnej

Wdrożenie zasad Przemysłu 4.0 jest procesem ewolucyjnym, wymagającym pokonania szeregu trudności, ale także oferującym istotne korzyści dla branży automatyzacji produkcji.

więcej »
Dwukrotnie większa pojemność magazynu

Ogromna ilość materiału do zmagazynowania jest wyzwaniem dla wielu przedsiębiorstw. Efektywne składowanie długich elementów wymaga zastosowania wyjątkowych rozwiązań.

więcej »
Inteligentny magazyn – wersja 4.0

Przyszłościowy model pracy hali produkcyjnej i zintegrowanego z nią magazynu opierać się będzie na maszynach i systemach IT, które nimi sterują.

więcej »
Apache Hadoop – do obróbki olbrzymich zbiorów danych

Platforma Apache Hadoop ułatwia gromadzenie, przechowywanie oraz przetwarzanie dużych zbiorów danych, tzw. Big Data.

więcej »
Zasilacze UPS i infrastruktura Data Center w erze Big Data

Bez względu na wielkość zbiorów danych typu Big Data znajdujących się na komputerze, serwerze czy w dużym centrum danych zasilanie gwarantowane odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu nieprzerwanej pracy ważnych odbiorów IT.

więcej »
Następna generacja czujników IoT

Rozrastający się Internet Rzeczy stawia przed czujnikami spore wymagania, które należy uwzględnić przy ich konstruowaniu.

więcej »
Zautomatyzowany magazyn blach dopasowany do potrzeb

Zoptymalizowanie procesów magazynowo-produkcyjnych może mieć duży wpływ zarówno na efektywność i elastyczność produkcji, jak i koszty logistyki wewnętrznej firm, w których obróbka blach jest znaczącym obszarem produkcji.

więcej »
System montażowy dostosowany do potrzeb

Instytutu Fraunhofer IAO opracował mechanizm doboru systemu montażowego, który ma za zadanie pomóc przedsiębiorcom w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

więcej »
Nieograniczona komunikacja procesowa

Koncepcje Przemysłu 4.0 i Internetu Rzeczy wymagają połączenia wszystkich urządzeń w jedną sieć oraz stworzenia narzędzi komunikacyjnych zapewniających niezakłóconą wymianę danych – od pojedynczego czujnika po system IT.

więcej »
Regulowanie parametrów przebiegu procesów produkcji

Produkcja przemysłowa to bardzo szerokie pojęcie, obejmujące wiele różnych procesów zachodzących równolegle czy naprzemiennie na liniach produkcyjnych. Powstanie finalnego produktu niejednokrotnie wymaga dużo czasu potrzebnego na przeprowadzenie różnych reakcji i przemian fizycznych.

więcej »