Automatyka

Niezbędna automatyzacja produkcji

Aby myśleć o poważnej rywalizacji o klienta na coraz bardziej konkurencyjnych rynkach, trzeba zdecydowanie automatyzować produkcję. 

więcej »
Ręczne manipulatory przemysłowe

Manipulatory przemysłowe nie tylko zwiększają wydajność i ergonomię pracy, ale przede wszystkim odciążają pracowników i zapewniają im bezpieczeństwo.

więcej »
Zaawansowana komunikacja z maszyną

Wydajniejsze procesory, zaawansowane funkcjonalności i rozbudowane interfejsy komunikacyjne – to tylko niektóre oczekiwania wobec paneli operatorskich HMI w dobie postępującej informatyzacji.

więcej »
Moc napędu bez szczotki

Znacznie większa sprawność energetyczna i żywotność niż w przypadku napędów klasycznych i szeroki zakres regulacji prędkości obrotowej to tylko niektóre zalety silników bezszczotkowych.

więcej »
Swobodne chłodzenie – bilans 

Szefowie IT nieustannie stoją przed wyzwaniem optymalizacji bieżących kosztów eksploatacji centrum danych, w tym kosztów energii potrzebnej do chłodzenia.

więcej »
Elektroniczne czujniki ciśnienia

Ciśnienie, obok temperatury i wilgotności, należy do najczęściej kontrolowanych wielkości fizycznych.

więcej »
Reduktor STM Team napędzający ekstruder do produkcji granulatu z tworzywa sztucznego

Coraz doskonalsza relacja gabarytów i masy do wyjściowego momentu obrotowego, zwiększona trwałość łożysk i wydłużona żywotność pracy – to charakterystyka przekładni najnowszych generacji.

więcej »
Efektywne wykorzystanie energii przez MŚP

Projekt SEEDs ma pomóc w odkrywaniu nowych możliwości efektywnego i zrównoważonego wykorzystania energii w sektorze przemysłowym.

więcej »
Inteligentna produkcja w inteligentnym budynku

Odpowiednio zaprojektowane hale przemysłowe pozwalają wykorzystać istniejące zasoby zakładu i dostosować się do aktualnych potrzeb produkcyjnych.

więcej »
Wentylacja przemysłowa w wersji eko

W ostatnich latach na znaczeniu zyskują rozwiązania, które pozwalają obniżyć wydatki na wentyalcję przy zachowaniu optymalnych warunków pracy.

więcej »
Układy łagodnego rozruchu softstart

Zastosowanie dodatkowych elementów układu napędowego umożliwia pośredni rozruch urządzeń elektrycznych, który znacznie poprawia parametry rozruchowe.

więcej »
Najpopularniejszy system szaf sterowniczych 

System szaf sterowniczych TS 8 firmy Rittal stał się światowym standardem technologii szaf sterowniczych w niemal wszystkich branżach.

więcej »