Cięcie i spawanie

Laserowa obróbka materiałów kompozytowych

Kompozyty z włóknem węglowym cenione są za wytrzymałość i niewielki ciężar, a ich wykorzystanie w wielu gałęziach przemysłu stale rośnie, a dobrym i ekonomicznym narzędziem do kształtowania kompozytów wzmacnianych włóknem karbonowym jest promień lasera.

więcej »
Gwarantowana wysoka jakość spoiny

Spawanie metodą TIG jest uznawane przez wielu specjalistów za najlepszą obecnie metodę spawania, przewyższającą metody MIG/MAG oraz MMA.

więcej »
Spawanie na zimno

Cold Metal Transfer (CMT) to odmiana spawania MIG/MAG, w której ciepło wprowadzone do spawanych elementów jest o wiele niższe w porównaniu z najczęściej stosowaną metodą spawania łukiem zanurzonym.

więcej »
STAR WARS w warsztacie laserowym

Remote Weldig to technologia spawania laserowego z zastosowaniem skanerów, która łączy w sobie szybkie prowadzenie wiązki laserowej dużej mocy o pierwszorzędnej jakości z możliwością ogniskowania wiązki w dużym polu pracy.

więcej »
Programowanie na ekranie

Alternatywą dla programowanie robota spawalniczego online za pomocą panelu sterującego może być programowanie offline, które – przeprowadzane na ekranie komputera – nie wymaga wstrzymywania produkcji, pozwalając tym samym na pełne wykorzystanie cyklu pracy robota.

więcej »
Ciąć, ale czym? Pięć kroków do wyboru lasera

Aby wybrać odpowiedni laser, nie wystarczy porównać moc konkurencyjnych urządzeń. Podstawowym kryterium powinien być zawsze rodzaj jego aplikacji.

więcej »
Spoina pod nadzorem

W celu zwiększania dokładności połączenia spawanego stosuje się szereg rozwiązań z zakresu sensoryki, które rozpoznają i mierzą spoinę, a w razie potrzeby korygują trajektorię ruchu uchwytu spawalniczego.

więcej »
Czwarty stan skupienia

Przecinarki plazmowe – wraz z urządzeniami do ciecia tlenowego – stanowią 90% sprzedawanych na świecie maszyn do cięcia. Jednak zaledwie 1/5 z nich wyposażona jest w najnowsze rozwiązania do obróbki 3D. I to właśnie ten segment rynku będzie w najbliższych latach rozwijał się najszybciej, stanowiąc łącznie z rozwiązaniami do cięcia wieloprocesowego i nowymi systemami chłodzenia o potencjale rozwojowym branży.

więcej »
Spawanie laserowe blach elektromagnetycznych

Spawanie laserem włóknowym blach elektromagnetycznych stosowanych w stojanach i wirnikach silników elektrycznych ma wiele zalet w porównaniu ze spawaniem tradycyjnym, ale także z laserem Nd:YAG.

więcej »
Nie warto oszczędzać na wyposażeniu

Spawanie w warunkach silnego zanieczyszczenia, zapylenia lub wysokiego ryzyka od dawna jest realizowane przez zrobotyzowane jednostki spawalnicze. Dziś wkraczają one jednak także tam, gdzie liczy się szybkość, elastyczność i precyzja – w tym do małych i średnich zakładów o relatywnie niewielkim kapitale.

więcej »
Od kręgu blachy po zbiorniki spawane laserowo

Rosnące zapotrzebowanie na zbiorniki wytwarzane w małych partiach, częste zmiany produktów i produkcja na zamówienie wymagają elastycznych systemów.

więcej »
Wentylacja na stanowiskach spawalniczych

W trakcie spawania do powietrza dostają się gazy i dymy zawierające szkodliwe substancje. Aby chronić zdrowie pracowników na stanowiskach spawalniczych, stosuje się różne rodzaje wentylacji mające za zadanie usunąć toksyny zanieczyszczające powietrze.

więcej »