Projektowanie i konstrukcje

Hale namiotowe w przemyśle

Coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców cieszą się hale namiotowe. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Dzięki prostocie konstrukcji, szybkości montażu, funkcjonalności oraz cenie stanowią one doskonałą alternatywę dla tradycyjnych obiektów murowanych i stalowych. Ponadto hale nie tylko świetnie sprawdzają się jako przestrzenie magazynowe do składowania towarów, ale też z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako powierzchnie warsztatowe, produkcyjne czy przemysłowe.

więcej »
System szyty na miarę

Wyspecjalizowane oprogramowanie informatyczne ERP tworzy platformę wymiany i agregacji danych między najważniejszymi obszarami funkcjonowania zakładów.

więcej »
Szybka komunikacja TCP/IP w sieciach średniego i niskiego napięcia

Od ponad 25 lat obserwujemy dynamiczny rozwój sieci szkieletowej TCP/IP w obszarze sieci przesyłowych i dystrybucyjnych niskiego (NN) i wysokiego napięcia (WN) z wykorzystaniem traktów światłowodowych.

więcej »
Lepsza izolacja to mniejsze koszty

Izolacja rurociągów i zbiorników sprawia, że do ich zawartości nie przedostaje się zimno i nie ucieka z niego ciepło. Jej skuteczność jednak zależy od właściwego doboru materiałów izolacyjnych.

więcej »
Pod czujnym okiem kamer

Systemy inteligentnego monitoringu wizyjnego, oplatające coraz gęstszą pajęczyną ulice polskich miast, śmiało wkraczają również do hal produkcyjnych.

więcej »
Dobór przetwornicy częstotliwości w pięciu krokach

Podstawowym kryterium decydującym o poprawności działania układu napędowego jest odpowiedni dobór falownika.

więcej »
Integracja Solid Edge i NX CAM 

Grupa Diakont opracowuje, produkuje i dostarcza nowoczesne systemy bezpieczeństwa dla przemysłu jądrowego i sektora gazu ziemnego.

więcej »
Druk 3D podbija świat

Nowoczesne drukarki 3D pozwalają tworzyć elementy o dowolnym kształcie i zastosowaniu – m.in. części urządzeń elektronicznych i mechanicznych. 

więcej »
Filtracja spalin w przemyśle

Rozwój przemysłu wiąże się z realnym zagrożeniem zanieczyszczeniem środowiska naturalnego, dlatego powinien mu towarzyszyć równoległy postęp w zakresie technologii filtracyjnych.

więcej »
Protokół komunikacyjny Lemonbeat

W dobie niezwykłego rozwoju nowych technologii kluczowego znaczenia nabiera sprawna komunikacja między coraz większą liczbą urządzeń.

więcej »
Inżynieria odwrotna w procesach projektowych

Dzięki inżynierii odwrotnej można opracować kopię ludzkiej czaszki lub odtworzyć część motocyklową, której od dawna się nie produkuje.

więcej »
Wszechstronne czujniki doby czwartej rewolucji przemysłowej

Rozwój automatycznych systemów przemysłowych i idea Przemysłu 4.0 stawiają czujnikom nowe wyzwania pod względem funkcjonalności i budowy.

więcej »