Projektowanie i konstrukcje

Złącza w konstrukcjach stalowych

Do konstrukcji stalowych zalicza się korpusy obrabiarek, jak i budowlane konstrukcje nośne. We wszystkich trzeba zapewnić właściwe połączenie elementów.

więcej »
Recyrkulacja powietrza w halach produkcyjnych

Recyrkulacja powietrza to często stosowana metoda wentylowania wielkogabarytowych pomieszczeń i zarazem odzyskiwania energii, cechująca się niskimi kosztami odzysku.

więcej »
Kiedyś science-fiction, dzisiaj rzeczywistość

Współczesne technologie ewoluują tak szybko, że coś, co 40 lat temu było jedynie wymysłem najzdolniejszych pisarzy i reżyserów filmowych, obecnie jest powszechnie dostępne. Oto przykłady najciekawszych tego rodzaju rozwiązań.

więcej »
Trendy w systemach CAD/CAM

Jak w każdej dziedzinie wykorzystującej nowoczesne technologie, również w przypadku oprogramowania wspomagającego projektowanie następują zmiany.

więcej »
Beacon – mały nadajnik o wielkich możliwościach

Beacony, czyli malutkie emitery sygnału Bluetooth, szturmem zdobywają centra handlowe największych miast. W przemyśle i logistyce wciąż jednak są ciekawostką.

więcej »
Nowoczesny magazyn zbóż

W sercu Wielkopolski firma Jakon na blisko jednohektarowej działce wybudowała nowoczesną halę magazynową z zapleczem laboratoryjno-biurowym.

więcej »
Rękawice 4.0

We współczesnych inteligentnych fabrykach pracę człowieka wspomagają nawet rękawice.

więcej »
Tarcza przeciwogniowa

Jedną z podstaw ochrony przeciwpożarowej w budynkach przemysłowych jest zastosowanie odpowiednich technik oraz materiałów do ochrony aktywnej i biernej.

więcej »
Alternatywa dla kabli

Szynoprzewody są łatwe w projektowaniu, zapewniają szybki montaż, łatwo je również rozbudować oraz zajmują również mniej miejsca niż konwencjonalne przewody.

więcej »
Projektowanie i produkcja w jednym systemie 

Druk 3D nie jest jedynym sposobem na szybsze dostarczenie na rynek trwałych dóbr konsumpcyjnych. Równie istotny jest zintegrowany system projektowania i produkcji pozwalający zmaksymalizować korzyści płynące z nowych technologii.

więcej »
Tablety w służbie przemysłu

Producenci tabletów tworzą specjalny wzmocniony sprzęt, który świetnie sprawdza się w aplikacjach przemysłowych.

więcej »
Opakowania XXI wieku

Współczesne opakowania nie zawsze różnią się pod względem wizualnym od tych dostępnych na rynku przed wieloma laty. Jednak błędem byłoby przypuszczać, że branża opakowań się nie zmienia. Największe innowacje są bowiem często niewidoczne gołym okiem.

więcej »