Robotyzacja

Roboty ABB w fabryce Synthos

Roboty ABB IRB 6640 pakują do wielkich skrzyń kauczuk rozpuszczalnikowy na najnowszej i najnowocześniejszej linii produkcyjnej w oświęcimskim zakładzie Synthos. Produkt trafia do firm oponiarskich w całej Europie i jest niezastąpiony podczas produkcji opon najwyższej jakości. Roboty przenoszą każdego dnia 100 ton kauczukowych kostek.

więcej »
Roboty paletyzujące

Końcowy proces produkcji, w trakcie którego najczęściej pakuje się produkt lub układa na paletach, jest tym, w którym roboty sprawdzają się idealnie. Mogą przerzucać ciężkie ładunki przez 24 godziny na dobę, a przy tym robią to z chirurgiczną precyzją.

więcej »
Bezpieczna praca z systemem robotycznym

Pojawienie się współpracujących systemów robotycznych stworzyło nowe opcje w zakresie zabezpieczenia stanowisk.

więcej »
Wzorowy pracownik

Obecnie roboty są niemal nieodłącznym elementem każdej nowoczesnej fabryki działającej w branży motoryzacyjnej.

więcej »
Dokładna praca robota dzięki precyzyjnej kalibracji

Przy operacjach skrawania wspomaganych robotami lub przy precyzyjnych optycznych procesach kontrolnych kinematyka robota sprawia, że jego efektor końcowy może uzyskać bardzo dokładne położenie na obrabianych przedmiotach.

więcej »
Chleb wytwarzany przez robota

Firma Dewilde Engineering z Belgii opracowała urządzenie, które do piekarni wprowadza robota krojącego i nacinającego pieczywo.

więcej »
Historia pierwszego "cobota"

8 lat temu firma Universal Robots sprzedała pierwszego w historii robota współpracującego. Dziś coraz bardziej popularne "coboty" są najszybciej rozwijającym się sektorem robotyki przemysłowej.

więcej »
Robot – kolega z pracy

Lekkie roboty i inteligentne metody programowania otwierają przed przedsiębiorstwami nowe możliwości efektywnej automatyzacji etapów produkcyjnych, które dotychczas były realizowane wyłącznie ręcznie.

więcej »
Roboty bardzo specjalne

Roboty przemysłowe stosowane są od lat. Wraz ze zmianami w branży rosną jednak wymagania klientów względem zakresu funkcji tych maszyn i możliwych aplikacji.

więcej »
Nie warto oszczędzać na wyposażeniu

Spawanie w warunkach silnego zanieczyszczenia, zapylenia lub wysokiego ryzyka od dawna jest realizowane przez zrobotyzowane jednostki spawalnicze. Dziś wkraczają one jednak także tam, gdzie liczy się szybkość, elastyczność i precyzja – w tym do małych i średnich zakładów o relatywnie niewielkim kapitale.

więcej »
Miliony robotów na liniach produkcyjnych

Światowy przemysł ulega coraz większej robotyzacji, a analitycy przewidują stały wzrost liczby robotów w aplikacjach przemysłowych.

więcej »
Systemy czujników dbają o bezpieczną interakcję człowiek – robot

Interakcja człowiek – robot wymaga nowych technologii i sposobów rozwiązywania problemów, które umożliwią bezpieczne użytkowanie robotów w bezpośrednim otoczeniu człowieka. Do zadań czujników instalowanych w robotach – oprócz wykrywania kolizji i zbliżenia – należy także monitoring obszaru roboczego oraz pomiar siły zderzenia.

więcej »