Robotyzacja

Wzorowy pracownik

Obecnie roboty są niemal nieodłącznym elementem każdej nowoczesnej fabryki działającej w branży motoryzacyjnej.

więcej »
Dokładna praca robota dzięki precyzyjnej kalibracji

Przy operacjach skrawania wspomaganych robotami lub przy precyzyjnych optycznych procesach kontrolnych kinematyka robota sprawia, że jego efektor końcowy może uzyskać bardzo dokładne położenie na obrabianych przedmiotach.

więcej »
Chleb wytwarzany przez robota

Firma Dewilde Engineering z Belgii opracowała urządzenie, które do piekarni wprowadza robota krojącego i nacinającego pieczywo.

więcej »
Historia pierwszego "cobota"

8 lat temu firma Universal Robots sprzedała pierwszego w historii robota współpracującego. Dziś coraz bardziej popularne "coboty" są najszybciej rozwijającym się sektorem robotyki przemysłowej.

więcej »
Robot – kolega z pracy

Lekkie roboty i inteligentne metody programowania otwierają przed przedsiębiorstwami nowe możliwości efektywnej automatyzacji etapów produkcyjnych, które dotychczas były realizowane wyłącznie ręcznie.

więcej »
Roboty bardzo specjalne

Roboty przemysłowe stosowane są od lat. Wraz ze zmianami w branży rosną jednak wymagania klientów względem zakresu funkcji tych maszyn i możliwych aplikacji.

więcej »
Nie warto oszczędzać na wyposażeniu

Spawanie w warunkach silnego zanieczyszczenia, zapylenia lub wysokiego ryzyka od dawna jest realizowane przez zrobotyzowane jednostki spawalnicze. Dziś wkraczają one jednak także tam, gdzie liczy się szybkość, elastyczność i precyzja – w tym do małych i średnich zakładów o relatywnie niewielkim kapitale.

więcej »
Miliony robotów na liniach produkcyjnych

Światowy przemysł ulega coraz większej robotyzacji, a analitycy przewidują stały wzrost liczby robotów w aplikacjach przemysłowych.

więcej »
Systemy czujników dbają o bezpieczną interakcję człowiek – robot

Interakcja człowiek – robot wymaga nowych technologii i sposobów rozwiązywania problemów, które umożliwią bezpieczne użytkowanie robotów w bezpośrednim otoczeniu człowieka. Do zadań czujników instalowanych w robotach – oprócz wykrywania kolizji i zbliżenia – należy także monitoring obszaru roboczego oraz pomiar siły zderzenia.

więcej »
Automatyka sprawdzona przez Maserati

Maserati wykorzystując roboty Comau tworzy luksusowe samochody marki - modele Quattroporte i Ghibli.

więcej »
Robotów przemysłowych będzie coraz więcej. Gdzie jest najlepsza perspektywa?

W polskich przedsiębiorstwach w porównaniu do krajów UE nadal wykorzystuje się mało robotów. Są jednak szanse na zmianę.

więcej »
Robotyzacja polskiego rynku - komentarz Jędrzeja Kowalczyka, prezesa FANUC Polska

 

Redakcja "MM Magazynu Przemysłowego" poprosiła Jędrzeja Kowalczyka, prezesa FANUC Polska sp. z o.o., o opinię na temat robotyzacji polskiego rynku, potencjału i barier utrudniających jej rozwój oraz jej perspektyw.

więcej »