Utrzymanie ruchu

Wibroakustyczne metody diagnostyki łożysk

Uszkodzenie łożyska jest jedną z głównych przyczyn awarii mechanicznych maszyn i urządzeń przemysłowych. Aby im zapobiegać, niezbędne jest monitorowanie i diagnozowanie stanu węzłów łożyskowych.

więcej »
Nowoczesne rozwiązania w łożyskach

Odporność na zatarcie, zużycie i na korozję, wytrzymałość na nacisk w temperaturze pracy, dobre przewodnictwo cieplne, wytrzymałość zmęczeniowa czy stabilność geometryczna to tylko kilka właściwości dobrych łożysk. Ich oferta musi też jednak nadążać za zmieniającym się charakterem produkcji, która coraz częściej jest produkcją jednostkową i małoseryjną.

więcej »
Połączenia rurowe w instalacjach hydraulicznych

Połączenia tworzone za pomocą elementów złącznych – mimo że najczęściej kojarzone z branżą budowlaną – odgrywają też istotną rolę w instalacjach sanitarnych. Niesłabnące znaczenie tej grupy łączników motywowane jest z jednej strony ich trwałością i szczelnością, a z drugiej – elastycznością zastosowań i bezpieczeństwem w kontakcie z wodą pitną.

więcej »
Konserwacja łożysk

Regularna kontrola stanu łożysk i poprawności ich działania oraz przeprowadzenie czynności związanych z konserwacją to stałe elementy standardowych przeglądów maszyn.

więcej »
Chłodzenie i smarowanie dla dłuższej żywotności narzędzi 

Jako wyłączny dystrybutor produktów firmy Carl BECHEM GmbH przedsiębiorstwo EuroFluid dostarcza na polski rynek całą gamę środków chłodząco-smarujących znacznie przedłużających żywotność narzędzi.

więcej »
Znakowanie laserowe części samochodowych

Nasze samochody stanowią ogromny zbiór kodów i symboli. Znakowaniu podlega tu niemal każda część – od fotela kierowcy po blok silnika. Praktyka ta nie tylko zapobiega pomyłkom własnym, ale i podrabianiu części, a dzięki usprawnieniu procesów logistycznych znacznie redukuje koszty operacyjne

więcej »
Modernizacja parku maszynowego w outsourcingu

Jednym z obszarów, w których firmy produkcyjne często korzystają z outsourcingu, jest modernizacja parku maszynowego. Usługi w tym zakresie mogą przynieść wymierne korzyści.

więcej »
Dobór węży hydraulicznych

Przewody hydrauliczne i elementy złączne stanowią istotny element każdego układu hydraulicznego.

więcej »
Oleje mineralne przyszłości

Oleje syntetyczne coraz częśćiej zastępują oleje mineralne, które używane są głównie w urządzeniach starszej generacji.

więcej »
Konserwacja chłodziw

Od tego roku – zgodnie z wytycznymi UE – substancje konserwujące uwalniające formaldehyd mogą być wykorzystywane w bardzo ograniczonym stopniu. Nowy sposób konserwacji wymaga zastosowania jako środka biobójczego o-fenylofenolenu (OPP).

więcej »
Wentylatory promieniowe – nie tylko do wentylacji

W wielu gałęziach przemysłu warunkiem prawidłowego funkcjonowania urządzeń mechanicznych i bezpiecznej pracy personelu jest odpowiednia wentylacja pomieszczeń. Zapewniają ją m.in. wentylatory promieniowe.

więcej »
Ekologiczne i niezawodne mycie rozpuszczalnikami

Rozpuszczalniki organiczne są często stosowane w przemysłowym myciu części i powierzchni zanieczyszczonych olejem. Opłacalność, niezawodność i ekologia tego procesu jest przy tym zależna głównie od zastosowanej technologii oraz sprzętu.

więcej »