Utrzymanie ruchu

Konserwacja łożysk

Regularna kontrola stanu łożysk i poprawności ich działania oraz przeprowadzenie czynności związanych z konserwacją to stałe elementy standardowych przeglądów maszyn.

więcej »
Chłodzenie i smarowanie dla dłuższej żywotności narzędzi 

Jako wyłączny dystrybutor produktów firmy Carl BECHEM GmbH przedsiębiorstwo EuroFluid dostarcza na polski rynek całą gamę środków chłodząco-smarujących znacznie przedłużających żywotność narzędzi.

więcej »
Znakowanie laserowe części samochodowych

Nasze samochody stanowią ogromny zbiór kodów i symboli. Znakowaniu podlega tu niemal każda część – od fotela kierowcy po blok silnika. Praktyka ta nie tylko zapobiega pomyłkom własnym, ale i podrabianiu części, a dzięki usprawnieniu procesów logistycznych znacznie redukuje koszty operacyjne

więcej »
Modernizacja parku maszynowego w outsourcingu

Jednym z obszarów, w których firmy produkcyjne często korzystają z outsourcingu, jest modernizacja parku maszynowego. Usługi w tym zakresie mogą przynieść wymierne korzyści.

więcej »
Dobór węży hydraulicznych

Przewody hydrauliczne i elementy złączne stanowią istotny element każdego układu hydraulicznego.

więcej »
Oleje mineralne przyszłości

Oleje syntetyczne coraz częśćiej zastępują oleje mineralne, które używane są głównie w urządzeniach starszej generacji.

więcej »
Konserwacja chłodziw

Od tego roku – zgodnie z wytycznymi UE – substancje konserwujące uwalniające formaldehyd mogą być wykorzystywane w bardzo ograniczonym stopniu. Nowy sposób konserwacji wymaga zastosowania jako środka biobójczego o-fenylofenolenu (OPP).

więcej »
Wentylatory promieniowe – nie tylko do wentylacji

W wielu gałęziach przemysłu warunkiem prawidłowego funkcjonowania urządzeń mechanicznych i bezpiecznej pracy personelu jest odpowiednia wentylacja pomieszczeń. Zapewniają ją m.in. wentylatory promieniowe.

więcej »
Ekologiczne i niezawodne mycie rozpuszczalnikami

Rozpuszczalniki organiczne są często stosowane w przemysłowym myciu części i powierzchni zanieczyszczonych olejem. Opłacalność, niezawodność i ekologia tego procesu jest przy tym zależna głównie od zastosowanej technologii oraz sprzętu.

więcej »
Magazyn, który uzupełnia się sam

Automaty wydające materiały eksploatacyjne i środki ochrony indywidualnej stają się coraz bardziej popularne. W ostatnich latach liczba takich automatów zainstalowanych w polskich zakładach przemysłowych niemal się podwoiła. 

więcej »
Od egzotyki do standardu przemysłowego

Łożyska z ceramicznymi kulkami zyskują coraz więcej zwolenników, ponieważ świetnie sprawdzają się w trudnych warunkach i mają znacznie większą trwałość niż konwencjonalne rodzaje łożysk.

więcej »
Oszczędność 75% energii w procesie wytłaczania

Odpowiednio dobrane rozwiązania i urządzenia mogą znacząco obniżyć stopień zużycia energii elektrycznej w zakładzie produkcyjnym.

więcej »