Inne

Inwestycje w polskiej branży motoryzacyjnej

Dlaczego zagraniczne koncerny motoryzacyjne chętnie inwestują w Polsce? Oto odpowiedź.

więcej »
PGZ będzie współpracować przy programie Black Hawk

Sikorsky, firma należąca do koncernu Lockheed Martin, wraz z podległą jej spółką PZL Mielec podpisały porozumienie o współpracy w ramach programu S-70i Black Hawk z Polską Grupą Zbrojeniową.

więcej »
Dokumenty elektroniczne zyskują na znaczeniu

Od 1 lipca br. zaczyna obowiązywać rozporządzenie eIDAS, a od 8 września br. nowelizacja kodeksu cywilnego, których zapisy dadzą podstawy do jeszcze pełniejszego obiegu dokumentów w formie cyfrowej. Przytoczone akty prawne istotnie zmieniają pojęcie dokumentu oraz podpisu – kluczowych elementów wszelkiego rodzaju formalności.

więcej »
Dlaczego maszyny powinny się ze sobą lepiej komunikować?

Współczesne maszyny muszą być ze sobą bardziej skomunikowane, gdyż to pozwala na łatwiejszą i bardziej zoptymalizowaną produkcję. Dzięki rozwojowi technologii komunikacyjnych można coraz lepiej sprostać zagrożeniom, jakie niesie ze sobą ta wzajemna komunikacja.

więcej »
Polski rynek gazu coraz bliżej liberalizacji

Zmniejszenie barier prawnych dla liberalizacji rynku gazu i stworzenie warunków do dalszego rozwoju tego obszaru w Polsce to główny cel przygotowanego przez ME projektu zmiany Prawa energetycznego, który wprowadza stopniową rezygnację z regulowania cen gazu ziemnego przez prezesa URE. Projekt 25 kwietnia 2016 r. został skierowany do konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych.

więcej »
Zarządzanie chemikaliami w przedsiębiorstwie

Od wydania rozporządzeń REACH i CLP mija w tym roku odpowiednio dziewięć i siedem lat. Przemysł, laboratoria i inni użytkownicy chemikaliów wciąż jednak borykają się z mnóstwem wątpliwości prawnych.

więcej »
Social media niedoceniane w polskich firmach

Jak wynika z danych Digital Agenda for Europe, polskie przedsiębiorstwa w dalszym ciągu w niewielkim stopniu używają mediów społecznościowych w celach biznesowych. Odsetek firm, które wykorzystują tego typu narzędzia jest mniejszy tylko w dwóch innych państwach Unii Europejskiej.

więcej »
Biznes rozwija się w strefach i parkach

Strefy ekonomiczne i parki technologiczne są jedną z form zachęty dla przedsiębiorców do inwestowania na danym terenie.

więcej »
Rosną wymagania najemców nieruchomości komercyjnych

Najemcy nieruchomości komercyjnych mają coraz większe oczekiwania. Agencje nie mogą już tylko zarządzać budynkami, lecz muszą angażować się we współpracę z klientami i reagować na ich potrzeby. Z racji tego, że konkurencja jest bardzo duża, a koniunktura w dłuższej perspektywie niepewna, to właśnie dzięki relacjom z klientami mogą się wyróżnić.

więcej »
Chińczycy zainwestują w Fabryce Łożysk Tocznych z Kraśnika 130 mln zł

130 mln zł zamierza zainwestować do przyszłego roku chiński koncern Tri Ring, który w 2013 roku kupił blisko 90 proc. udziałów w Fabryce Łożysk Tocznych z Kraśnika. Nakłady mają być przeznaczone na prace badawczo-rozwojowe oraz powiększenie sieci sprzedaży. Chińczycy chcą być wiodącym producentem podzespołów samochodowych na świecie, dlatego także w Polsce poszukują partnera do kolejnej inwestycji.

więcej »
Chińskie firmy chemiczne szukają w Polsce partnerów

Dla chińskich firm Polska to nie tylko atrakcyjny rynek zbytu, lecz także coraz ciekawsze miejsce do inwestowania. Interesują się polskim rynkiem ze względu na silną pozycję w regionie i Europie, a także środowisko sprzyjające inwestorom zagranicznym. Chińskie firmy z branży chemicznej poszukują w Polsce partnerów.

więcej »
Firmy mają szanse na lepsze stawki i warunki wynajmu biur

Rynek powierzchni biurowej jest coraz bardziej korzystny dla najemców. Duża liczba nowych biurowców wpływa na obniżkę czynszów. Oprócz tego firmy mogą negocjować inne atrakcyjne warunki, np. wakacje czynszowe czy biuro dostosowane do swoich specyficznych potrzeb. To przede wszystkim szansa dla małych i średnich firm na siedzibę w bardziej prestiżowych lokalizacjach.

więcej »