Raporty branżowe

Rok 2017 lepszy dla rynku materiałów budowlanych?

Ubiegły rok nie był zbyt łaskawy dla branży materiałów budowlanych i w jego kontekście trudno mówić o jej dynamicznym rozwoju. Jedynie w budownictwie mieszkaniowym widać było duże wzrosty. Jednak z uwagi na fakt, że obiekty te oddawane są w stanie deweloperskim, zakres materiałów niezbędnych do ich realizacji jest dosyć wąski.

więcej »
Korzyści z wdrożeń ERP rosną proporcjonalnie do jakości danych

81% firm odnotowało korzyści z wdrożenia systemu wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem – wynika z raportu firmy analitycznej Panorama Consulting. Jednak poziom satysfakcji firm jest tym wyższy, im lepszej jakości dane zostały zaimplementowane.

więcej »
Dobre perspektywy dla rynku surowców

Rynek towarowy po dobrym 2016 roku ma jeszcze potencjał wzrostu. Jednak o ile w przypadku ropy i złota jest on już ograniczony, o tyle zdaniem Tomasza Marka z Domu Maklerskiego EFIX ciekawymi aktywami na bieżący rok powinny być miedź i srebro.

więcej »
Robotyzacja napędza powstawanie nowych miejsc pracy

Automatyzacja i rozwój technologiczny przekładają się na transformację rynku pracy.

więcej »
Polska atrakcyjna dla inwestorów zagranicznych

Aż 97 proc. inwestorów zagranicznych, którzy weszli na polski rynek, zainwestowałoby w naszym kraju ponownie – wynika z X edycji Badania klimatu inwestycyjnego w Polsce przeprowadzonego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) we współpracy z firmą audytorsko-doradczą Grant Thornton i bankiem HSBC.

więcej »
Nie zasypiać gruszek w popiele

Nasz przemysł, choć prężny, koncentruje się głównie na gałęziach charakteryzujących się niskim poziomem zaawansowania technologicznego.

więcej »
ERP rośnie w siłę. Do 2020 r. osiągnie wartość 41 mld dol.

7,2% - o tyle będzie rosła wartość rynku systemów wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem w ciągu najbliższych 4 lat. Największym odbiorcą tych rozwiązań będzie przemysł oraz sektor usług, ale analitycy Allied Market Research wskazują na rosnący popyt na aplikacje ze strony branży telekomunikacyjnej oraz zdrowotnej. 

więcej »
Leasing na piątkę... z małym minusem

W I półroczu 2016 r. polska branża leasingowa po raz kolejny dowiodła swojej siły.

więcej »
W oczekiwaniu na fundusze

Czasy największego boomu związanego z zakupem maszyn rolniczych już minęły i obecnie zauważalny jest spadek sprzedaży w całym sektorze.

więcej »
Konkurować i współpracować zarazem

Na polskim rynku klastry to wciąż jeszcze stosunkowo nowe zjawisko, a w branży obróbki metali funkcjonuje obecnie zaledwie kilka klastrów.

więcej »
Nowe szanse, stare problemy. Co dalej z polskim przemysłem zbrojeniowym?

Przedstawiamy najnowszy raport dotyczący kondycji, jak i perspektyw rozwojowych związanych z polskim przemysłem obronnym.

więcej »
Sektor energetyczny rozwija się w kierunku e-commerce

Rynek e-commerce notuje dwucyfrowe wzrosty, a jego całkowita wartość wyniesie pod koniec roku blisko 36 mld zł. Na tej dynamice skorzystać chcą firmy z sektora energetycznego. Wprowadzenie elektronicznych kanałów sprzedaży i obsługi klienta ma pomóc im obniżać koszty, pozytywnie wpłynąć na terminowe regulowanie płatności i zwiększyć zadowolenie konsumentów. To ścieżka, którą podąży cała branża – oceniają przedstawiciele PayU.

więcej »