Na stoisku 246 w hali 4 BEUMER Group zaprezentuje całą swoją kompetencję w technice pakowania. Producent kompletnych urządzeń dostarcza wszystko "pod klucz": klient kontaktuje się tylko z jednym partnerem biznesowym bez pośredników. Eksperci optymalnie projektują wydajność poszczególnych maszyn i komponentów oraz nadrzędnego układu sterowania. Klient otrzymuje kompletną linię pakującą o optymalnej przepustowości.

Dostosowanie do lini pakujących

Materiały sypkie jak cement lub materiały budowlane i inne sproszkowane towary przemysłowe linia Beumer fillpac R napełnia sprawnie i łagodnie w worki. Mogą to być materiały o różnorodnej strukturze – od drobnoziarnistej do gruboziarnistej. Możliwe są worki różnego typu i formatu jak płaskie worki wentylowe i worki wentylowe z dnem. Beumer Group oferuje dla obrotowej maszyny napełniającej, pracującej na zasadzie turbiny, również nakładarkę worków Beumer bag placer i magazyn wiązek worków. 

W przemyśle chemicznym i petrochemicznym znajduje zastosowanie wysokowydajna linia do formowania, napełniania i zgrzewania Beumer fillpac FFS. Formuje ona worki z konfekcjonowanego rękawa foliowego PE, napełnia je produktem klienta, a następnie zgrzewa worki. Beumer oferuje tę linię zarówno w wersji o wydajności do 2600 worków na godzinę, jak i o niższej przepustowości do 1800 lub 2500 worków na godzinę. Zależnie od wymagań klienta możliwy jest wybór odpowiedniej klasy wydajności z tej rodziny produktów. Beumer fillpac R i BEUMER fillpac FFS są wyposażone w specjalny system ważenia. Zapewnia on stale precyzyjną ilość napełnianego produktu.

Ekonomiczny foliomat

Sercem linii pakujących jest wysokowydajny foliomat Beumer stretch hood. Na przykład w centrach logistycznych przechowujących różne produkty pokrywa on chaotycznie spaletyzowane jednostki towarowe wysoce rozciągliwym kapturem elastycznym, a także napełnione i spaletyzowane worki, kartony ze środkami piorącymi, wiaderka z farbami lub beczki, które są ustawione na paletach. Skutecznie chroni to towar przy przeładunku i składowaniu na zewnątrz przed wpływami atmosferycznymi jak słońce, brud i wilgoć. Ma to istotne znaczenie, ponieważ operatorzy muszą niezawodnie przetransportować towary do odbiorców w nienagannym stanie.

Źródło: Beumer Group