Wydarzenie zorganizowane zostało przez firmę MMC Hardmetal we współpracy z APX Technologie w Hotelu Wityg w miejscowości Ślesina, gdzie odbyła się część merytoryczna, natomiast praktyczna w zakładzie produkcyjnym firmy APX Technologie w Cieńcisku.

zobacz galerię »

W trakcie spotkania zostały zaprezentowane maszyny Hartford, Matsuura, Goodway oraz głowica UDX firmy Nicolas Correa, która jest nowością w ofercie firmy APX.

Omówione zostały przy okazji możliwości i zastosowanie głowic z serii WJX14, frezy AHX475S, frezy CoolStar z wewnętrznymi kanałami doprowadzenia chłodziwa, frezy trzpieniowe VFFDRB, wiertła węglikowe MHS do stali hartowanych, wiertła składane MVX oraz seria noży GY.

W showroomie firmy APX Technologie przygotowano pokazy skrawania z szybkimi posuwami, obróbki kieszeni o nieregularnych kształtach na maszynie Hartford HCMC-1370, wydajne frezowanie i wiercenie stali utwardzonych na maszynie Matsuura VX-1000, toczenie gwintów o nietypowych zarysach na Goodway-u GS-260.

Zaprezentowano też możliwości hybrydowej drukarki 3D do metalu z głowicą frezującą firmy Matsuura Lumex Avance-25/60 oraz stanowisko wsparcia automatyzacji produkcji z wykorzystaniem systemu Cellro Xcelerate X20.

Źródło: MMC Hardmetal, APX Technologie