Długa lista branżowych nowości oraz bogaty program towarzyszący z udziałem cenionych ekspertów generuje ogromne zainteresowanie tysięcy profesjonalistów – przedsiębiorców wykorzystujących technologie obróbki metali w procesach produkcyjnych. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 28-30 listopada 2017 r. w EXPO Kraków. To jedno z największych tego typu spotkań branżowych w Europie Środkowo-Wschodniej. W zeszłym roku na targach zaprezentowało się 461 wystawców, których stoiska odwiedziło ponad 9000 specjalistów z całego świata.

Bogaty program wydarzeń
Zwiedzający, którzy pojawią się na targach Eurotool, będą mogli skorzystać z szerokiej gamy imprez towarzyszących. Należą do nich m.in. Międzynarodowe Targi Obróbki, Łączenia i Powlekania Blach Blach-Tech-Expo. To pierwsza w Polsce impreza poświęcona obróbce blach. Wydarzenie adresowane jest do specjalistów zajmujących się produkcją, przetwórstwem i dystrybucją tego surowca. Podczas targów zaprezentowany zostanie cały łańcuch technologii jego obróbki.

Nieodłącznym elementem targów są także branżowe salony tematyczne, które pozwalają na poszerzenie wiedzy, wymianę kontaktów oraz znalezienie oferty dostosowanej do potrzeb zakładu.

Fachowo i merytorycznie
Tym, co rokrocznie przyciąga dużą liczbę zwiedzających na Eurotool – oprócz prezentacji branżowych nowości – jest mocny program merytoryczny. 22. edycja również powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających gości. Naukowcy z krakowskiego Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania poprowadzą seminarium o tematyce „Zaawansowane Technologie Wytwarzania”, a przedstawiciele Polskiej Unii Dystrybutorów Stali opowiedzą o rynku stalowym w panelu dyskusyjnym Forum Techniczne Branży Stalowej – „Rynek Centów Serwisowych i Wyrobów Płaskich”. W programie tegorocznego wydarzenia nie zabraknie także nowości. Naukowcy z Instytutu Mechaniki Precyzyjnej poprowadzą warsztaty, w których zaprezentują stanowisko do badania stentów. Przeprowadzą również doświadczenia za pomocą urządzeń Kulotester i Wirotest. Pierwszy służy do badania powłok, a drugi do pomiaru badań NDT metodą prądów wirowych.

Bezpłatny wstęp na targi dla specjalistów
Można już bezpłatnie rejestracjować się online na to prestiżowe wydarzenie. Na stronie organizatora (www.eurotool.krakow.pl) znajdują się szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu imprezy wraz z formularzem zgłoszeniowym.

Źródło: Expo Kraków