Wydarzenie na skalę światową
Targi FASTENER POLAND® to jedyne międzynarodowe targi elementów złącznych organizowane w Europie Środkowo-Wschodniej. W trakcie ubiegłorocznej edycji zwiedzający poznali m.in. najnowocześniejsze łączniki i mocowania przemysłowe (od śrub, po nakrętki, kołki i kliny), łączniki budowlane (kotwy, śruby betonowe, mocowanie fasad i izolacji), zaawansowane systemy montażu i instalacji (z prezentacją najnowszych pras i urządzeń do nitowania, wkrętarek i systemów wprowadzania śrub czy uchwytów montażowych), a także technologie produkcji łączników i urządzenia do ich magazynowania i dystrybucji. Idealnie program targów dopełnił II Kongres Elementów Złącznych. To wyjątkowa platforma wymiany informacji pomiędzy producentami i dystrybutorami a użytkownikami końcowymi mocowań przemysłowych czy łączników do elementów drewnianych, metalowych oraz kompozytowych.

Targi FASTENER POLAND® są ewenementem na skalę Polski i naszej części Europy. Spośród Wystawców aż 2/3 to firmy z zagranicy, m.in. z Czech, Chin, Danii, Francji, Hiszpanii, Indii, Korei Południowej, Niemiec, Szwajcarii, Tajwanu, Turcji, Włoch, USA i Wielkiej Brytanii. Imponująco prezentują się również statystyki Zwiedzających: na Targach FASTENER POLAND® pojawiło się 4 000 tysiące osób, w tym 1/3 to goście z zagranicy m.in. z Czech, Niemiec, Francji, Izraela, Rosji, Ukrainy a nawet Singapuru. To potwierdza, że targi rosną w siłę i zyskują uznanie na arenie międzynarodowej.

Przyznajemy, że zarówno organizacja jak i frekwencja na Międzynarodowych Targach FASTENER POLAND® była bardzo dobra. Udało nam się spotkać z naszymi dotychczasowymi klientami, ale także pozyskaliśmy wiele nowych, konkretnych kontaktów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też do Państwa przyjedziemy – mówi Artur Janczy, Sales Manager Poland w międzynarodowej firmie BRALO CZ s.r.o.

Wystawcy docenili również dobrą organizację oraz atmosferę, która towarzyszyła imprezie.

II edycja Targów FASTENER POLAND® pokazała, że branża elementów złącznych cały czas się rozwija. Dla naszej firmy była to okazja do pozyskania nowych kontaktów biznesowych zarówno krajowych, jak i zagranicznych oraz do spotkań z naszymi stałymi partnerami. Widzimy, że organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by targi odbywały się w komfortowych warunkach. Mamy nadzieję, że ta wspaniała atmosfera, która towarzyszyła w tym roku targom, spowoduje, że będą one z roku na rok coraz większe – relacjonował Adam Dobrzewiński, prezes firmy ABAKOSTEEL s.c.

Cała branża w jednym miejscu
Do udziału w wystawie zapraszamy zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe firmy handlowe, które swoją działalność biznesową związały z elementami złącznymi. Pragniemy je połączyć w jednym, ale bardzo ważnym dla całej branży wydarzeniu – mówi Grażyna Grabowska, Prezes Zarządu Targów w Krakowie.

Świat jest pod wielkim wrażeniem tego, jak w Polsce rozwija się branża elementów złącznych. Szacuje się, że w perspektywie pięciu lat rynek wzrośnie nawet o 40%, a Polska będzie się plasować za wielką czwórką, czyli Niemcami, Włochami, Francją i Wielką Brytanią. Świetne wyniki branży dało się odczuć w trakcie imprezy. Druga edycja cieszyła się ogromną popularnością. W porównaniu do debiutu, targi powiększyły swoją powierzchnię wystawową o 93%! Także II Kongres Elementów Złącznych odnotował większe zainteresowanie w stosunku do pierwszej edycji.

Magia miasta
Jeśli do nowych technologii, specjalistycznych, branżowych Zwiedzających oraz takiej dynamiki rozwoju wydarzenia dodamy Kraków, to okazuje się, że mamy do czynienia z imprezą kompletną, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Lokalizacja Krakowa gwarantuje szybki dojazd nie tylko z Polski, ale także ze Słowacji, Czech, Ukrainy, Węgier, Austrii oraz Niemiec. Doskonałe miejsce w sercu Małopolski, liczne atrakcje turystyczne, najpiękniejsze Stare Miasto w tej części Europy pozwala nie tylko na wybór właściwego miejsca do robienia biznesu, ale także do poznania się i integracji, w myśl hasła przewodniego – „Złączą nas targi”.

Choć do kolejnej odsłony wydarzenia pozostało jeszcze 6 miesięcy, to lista firm którzy się na nim zaprezentują wygląda imponująco. Niemal wszyscy ubiegłoroczni wystawcy potwierdzili udział w 3. edycji Targów FASTENER POLAND! To jednak nie wszystko – wciąż zgłaszają się nowe firmy, zachęcone spektakularnym sukcesem imprezy. Jest więc niemal pewne, że 2019 rok przyniesie kolejne rekordy frekwencji: tak wśród Wystawców jak i Zwiedzających! Więcej informacji na www.fastenerpoland.pl

Źródło: Targi w Krakowie