Aktualności

Targi SYMAS i MAINTENANCE coraz bliżej

10-11 października w EXPO Kraków odbędą się 10. Międzynarodowe Targi Materiałów Sypkich – SYMAS i 9. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu – MAINTENANCE. Ponad 200 Wystawców z całej Europy, możliwość zobaczenia najnowszych propozycji produktowych i ogromna porcja merytorycznej wiedzy przekazywanej przez ekspertów to tylko część targowego programu.

więcej »
Za nami Dni Otwarte Jungheinrich

Podczas tegorocznych Dni Otwartych Jungheinrich, które odbyły się w dniach 19-20 września, firma Jungheinrich zaprezentowała najnowsze rozwiązania dla branży intralogistycznej.

więcej »
Inteligentna podłoga wytworzy prąd z ludzkich kroków

Z raportu IEA wynika, że już na początku 2018 r. na świecie zużywano 75% prądu, który miał wystarczyć na kolejne kilkanaście lat. Na ratunek przychodzą nowe rozwiązania, w których rolę baterii spełnia człowiek. Zwykły ruch może stanowić niewyczerpane źródło energii, zasilić miasta, oświetlić pomieszczenia. Brytyjscy naukowcy opracowali natomiast wykładzinę, która przetwarza energię kinetyczną ludzkich kroków na energię elektryczną.

więcej »
Pierwsze 100 lat Boccard

Firma Boccard, zajmująca się projektowaniem i realizacją instalacji przemysłowych, świętuje swoje pierwsze 100 lat działalności na rynku światowym. Z tej okazji, przez cały 2018 r. we wszystkich oddziałach Boccard, pracownicy podejmują wspólne wyzwania, które mają ich jeszcze bardziej zintegrować z wartościami firmy.

więcej »
Biznes oparty o innowacje

Od 1 do 3% rocznych wydatków – tyle polskie firmy przeznaczają na działania B+R (badania i rozwój). Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Deloitte, prawie 80% przedsiębiorców deklaruje zwiększenie nakładów na ten cel w ciągu najbliższych lat. Dynamicznie wzrasta też liczba startupów chcących odnieść sukces właśnie w tej dziedzinie.

więcej »
XXI edycja Seminarium Seco/Warwick za nami

Trzydniowe wydarzenie to: 1 Open Day, 2 dni seminaryjne, 20 prelekcji, 4 bloki tematyczne, 150 specjalistów wywodzących się zarówno ze świata nauki, jak i biznesu, mowa o XXI edycji seminarium organizowanego przez Seco/Warwick, które dobiegło końca.

więcej »
Stopy procentowe do końca roku bez zmian

Szybki wzrost gospodarczy bez przesadnej inflacji sprawia, że Rada Polityki Pieniężnej nie ma powodu do podnoszenia stóp procentowych. Oznacza to, że w perspektywie kilku kwartałów kredyty nie powinny podrożeć. Zdaniem głównego ekonomisty największego polskiego banku dobra kondycja gospodarki uchroni też złotego przed osłabianiem się.

więcej »
Ta konstrukcja pozwoli zebrać plastikowe śmieci z oceanów

Góra, a właściwie wyspa plastikowych śmieci na Pacyfiku ma powierzchnię dwukrotnie większą od Teksasu, drugiego co do wielkości stanu w USA o powierzchni ok. 700 tys. km2, i według szacunków może znajdować się w niej nawet 1,8 mld plastikowych elementów. Holenderska organizacja non-profit The Ocean Cleanup na pomysł, jak się jej pozbyć.

więcej »
Forum Druku 3D – konferencja o przemysłowym drukowaniu i skanowaniu 3D

Druk 3D z metalu, zastosowania drukarek 3D w lotnictwie i w branży automotive, transparentne wydruki i wiele więcej. To najważniejsza tematyka III Konferencji Forum Druku 3D, która odbędzie się 25 października br. w Tauron Arena Kraków.

więcej »
Uroczystość zakończenia I etapu inwestycji w Famot Pleszew

W dniach 9-12 października br. w siedzibie firmy w Pleszewie odbędzie się Wystawa Firmowa (Dni Otwarte), która będzie jednocześnie okazją do świętowania zakończenia I etapu inwestycji w rozbudowę zdolności produkcyjnych firmy.

więcej »
13 bilionów dolarów dzięki sztucznej inteligencji

Jak wynika z analiz McKinsey&Company, wdrożenie technologii AI tylko do 2030 r. zwiększy jej wartość o 13 bilionów dolarów. Do tego czasu aż 70% firm i organizacji na świecie będzie posiadało „na pokładzie” co najmniej jedno rozwiązanie technologiczne bazujące na wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

więcej »
Cobot na wspólnym stanowisku Kuki i Mercedesa

Podczas Impact mobility rEVolution'18 na wspólnym stanowisku firm Kuka i Mercedes-Benz Manufacturing Poland można było zobaczyć innowacyjnego cobota LBR iiwa.

więcej »