Aktualności

15-lecie firmy TFM na rynku

W 2019 r. firma Technologie Formowania Metali będzie obchodzić 15-lecie swojej działalności. Zanim jednak przyjdzie pora na świętowanie tego wydarzenia, czas spojrzeć na mijający rok, w którym działo się bardzo dużo – i w kraju, i w Europie. 

więcej »
Niezbędna współpraca operatorów w zakresie technologii 5G

Budowa sieci gigabitowych i 5G, czyli nowej generacja sieci komórkowej, zapoczątkują erę internetu gigabitowego i kolejny etap cyfrowej rewolucji. Dzięki temu możliwe będzie wdrożenie nowych usług, takich jak telemedycyna, internet rzeczy, samochody autonomiczne czy smart cities. Jednak, aby standardy te mogły się stać w Polsce faktem, potrzebne są inwestycje prywatnych operatorów. Firmy telekomunikacyjne i technologiczne łączą siły w dużych konsorcjach, by podołać temu wyzwaniu.

więcej »
W Polsce może powstać fabryka ogniw

Wzrastające zapotrzebowanie na ogniwa do ich produkcji wymaga nowych inwestycji, których chce się podjąć w Polsce holenderska firma Lithium Werks, organizator konferencji „New Energy New World”. Jej właściciele rozważają u nas budowę fabrykę ogniw o wydajności 8GWh rocznie.

więcej »
PGNiG ze zgodą na objęcie udziałów w złożu Tommeliten Alpha

Norweskie Ministerstwo Ropy i Energii wydało zgodę na objęcie przez PGNiG Upstream Norway AS ponad 42% udziałów w złożu Tommeliten Alpha. Dzięki transakcji Grupa Kapitałowa PGNiG zwiększy wydobycie na Norweskim Szelfie Kontynentalnym o 0,5 mld m3 rocznie.

więcej »
BPC – nowy typ cyberataków

Ataki typu BPC, polegające na manipulacji procesami biznesowymi firm, są coraz popularniejsze wśród cyberprzestępców ze względu na wysoką opłacalność. W tym roku takie incydenty spowodowały już starty przekraczające 12 mld dolarów. 

więcej »
Orlen inwestuje w rozbudowę mocy produkcyjnych Anwilu

Należąca do Grupy Orlen spółka Anwil zwiększy o ok. 50% zdolności produkcyjne oraz poszerzy ofertę produktową o cztery rodzaje nawozów. Będzie to możliwe dzięki budowie trzeciej instalacji produkcyjnej nawozów azotowych. Wartość strategicznej dla rozwoju włocławskiej spółki inwestycji szacowana jest na ok. 1,3 mld złotych. Natomiast zysk operacyjny EBITDA Anwilu – po zrealizowaniu projektu - może wzrosnąć o ok. 57 mln euro rocznie.

więcej »
Wystartował największy w Polsce program nauczania sztucznej inteligencji

AI Schools & Academy to największy w historii program nauczania sztucznej inteligencji w polskich szkołach oraz przedszkolach. Do końca stycznia będzie jeszcze trwał nabór placówek do tego programu.

więcej »
BASF wytwarza produkty z tworzyw sztucznych poddanych recyklingowi chemicznemu

Projektem ChemCycling firma BASF dokonała przełomu w recyklingu odpadowych tworzyw sztucznych. Recykling chemiczny stanowi innowacyjny sposób ponownego wykorzystania odpadów z tworzyw sztucznych, które nie są obecnie poddawane recyklingowi, np. mieszane czy nieoczyszczone tworzywa sztuczne. 

więcej »
ABB poprawi efektywność energetyczną pociągów w aglomeracji warszawskiej

Przekształtniki trakcyjne ABB przyczynią się do rozwoju bardziej zrównoważonego transportu w aglomeracji warszawskiej. Firma zrealizuje zamówienia dla Stadler Polska na dostawy urządzeń do nowoczesnego taboru Kolei Mazowieckich.

więcej »
Sztuczna inteligencja pozwala na oszczędności w budynkach

Ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja, systemy bezpieczeństwa, oświetlenie, sieci bezprzewodowe, zasilanie awaryjne, monitoring zużycia mediów, zintegrowane systemy audio-video to podstawowe składniki nowoczesnego budynku. Możliwość ich pełnej integracji daje szansę minimalizacji kosztów i zwiększenia oszczędności oraz pełnej kontroli nad funkcjonowaniem budynku. Zainteresowanych takim procesem jest wielu właścicieli i zarządców nieruchomości wielkopowierzchniowych. Dlatego branża automatyki budynkowej w ostatnich latach przeżywa rozkwit.

więcej »
4 trendy, które zdominują przemysł w przyszłym roku

Transformacja cyfrowa napędza współczesny przemysł, a firmy produkcyjne są coraz bardziej świadome, że tylko inwestycja w oferowane przez nią rozwiązania pozwoli im utrzymać konkurencyjność. W jaki sposób będzie rozwijał się Przemysł 4.0 w nadchodzącym, 2019 roku?

więcej »
Polacy nie wykluczają zakupu drukarek 3D

Żyjemy się w epoce, która podlega ciągłym zmianom ze względu na szybko rozwijające się technologie, czego doskonałym przykładem jest druk przestrzenny. Na początku był on wykorzystywany wyłącznie w przemyśle, ale teraz coraz częściej trafia również pod przysłowiowe strzechy. Według badania przeprowadzonego przez OnePoll, aż 50% respondentów z Polski nie wyklucza zakupu drukarki 3D do domu.

więcej »