Aktualności

IoT i Big Data w nowoczesnej automatyce

To była ostatnia przed przerwą wakacyjną Konferencja Techniczna Axon Media. 14 czerwca w Lublinie spotkali się specjaliści odpowiedzialni za innowacje i automatyzację procesów przemysłowych. Które z prezentowanych na wydarzeniu rozwiązań doprowadzi do transformacji biznesów? O tym przekonają się sami uczestnicy, wdrażając je we własnych firmach.

więcej »
Sztuczna inteligencja pomoże zapewnić bezpieczeństwo

Praca kilkuosobowego zespołu może być wykonana szybciej i precyzyjniej w ciągu zaledwie kilku minut. Platforma wspierana sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym potrafi wykonywać żmudne, powtarzające się procesy, zastępując w ten sposób całe zespoły pracowników.

więcej »
Druk 3D zmienia przemysł

Oszczędności, przyspieszenie procesu produkcji i lepsze dopasowanie do potrzeb klienta końcowego – tak druk 3D wpływa na przemysł.

więcej »
PGNiG z nagrodą za innowacyjność

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otrzymało główną nagrodę w kategorii „Przełomowe Rozwiązanie” w konkursie „Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia”. Firma została doceniona za centrum startupowe InnVento. Statuetkę odebrał Łukasz Kroplewski, wiceprezes zarządu ds. rozwoju PGNiG.

więcej »
PKN Orlen ze zgodą na przejęcie Unipetrol

PKN Orlen otrzymał zgodę od Czeskiego Banku Narodowego na przeprowadzenie wykupu akcji Unipetrol reprezentujących ok. 5,97% kapitału zakładowego spółki. Oznacza to realizację transakcji wykupu po cenie 380 koron za akcję. Jest ona korzystna zarówno z punktu widzenia PKN Orlen, jak i pozostałych akcjonariuszy mniejszościowych.

więcej »
Elektromobilność popularna również wśród start-upów

Zubax Robotics z Estonii, który zaprezentował rozwiązanie zmniejszające zużycie energii w silnikach elektrycznych pojazdów lotniczych zwyciężył w konkursie dla start-upów PowerUp!

więcej »
MK Systemy Kominowe z nową siedzibą firmy

Blisko 230 pracowników, 240 maszyn specjalistycznych, 5500 elementów produkowanych każdego dnia i systemy do wszystkich urządzeń grzewczych. MK Systemy Kominowe świętuje 25 lat działalności w nowej siedzibie.

więcej »
Rosną globalne wydatki na cyfrową transformację

Firma badawcza IDC przedstawiła globalną prognozę wydatków na cyfrową transformację. W 2018 r. mają one przekroczyć kwotę 1,1 biliona dolarów. Dla porównania, na technologie i usługi w obszarze cyfryzacji w roku minionym firmy wydały 958 mld dolarów, co daje wzrost na poziomie 16,9%.

więcej »
Polska championem wzrostu w Norymberdze

Po uruchomieniu bezpośrednich połączeń lotniczych z Polski, organizatorzy targów w Norymberdze liczą na jeszcze większą liczbę gości i wystawców znad Wisły. Już teraz nasz kraj jest jednym z najszybciej rozwijających się na norymberskiej imprezie.

więcej »
Dobra koniunktura w przemyśle przekłada się na dynamikę rynku maszyn i urządzeń

Polska gospodarka mocno wystartowała w pierwszym kwartale. Z danych GUS wynika, że inwestycje wzrosły o 8,1%, konsumpcja prywatna o 4,8%, popyt krajowy zaś o 6,8%,. Prognozy na kolejny okres delikatnie studzą optymizm przedsiębiorców, ale o zadyszce nie może być mowy. Popyt rośnie, produkcja również, a to napędza inwestycje.

więcej »
Ostatnia szansa na Seminarium SECO/WARWICK „Obróbka Cieplna 4.0” w niższej cenie

W sobotę, 30 czerwca, kończy się przedsprzedaż biletów na tegoroczne, wrześniowe Seminarium SECO/WARWICK „Obróbka Cieplna 4.0”. Jeżeli jeszcze nie masz, kup go do końca czerwca - od lipca ceny biletów wzrosną.

więcej »
TBI od 10 lat dba o postęp technologiczny

Ponad 350 dostarczonych maszyn, 19 nagród i wyróżnień oraz wzrost przychodów ze sprzedaży aż o 1000% – to dotychczasowe osiągnięcia spółki TBI Technology z Raciborza, która stała się jednym z czołowych dostawców obrabiarek sterowanych numerycznie w Polsce. Firma świętuje właśnie 10-lecie działalności na polskim rynku.

więcej »