Aktualności

Pierwsze komercyjne bunkrowania skroplonym gazem LNG w polskich portach

Grupa Lotos i PGNiG zrealizowały między 13 a 18 marca 2019 r. dwa komercyjne bunkrowania statków morskich skroplonym gazem ziemnym LNG. To pierwsze takie operacje przeprowadzone w portach morskich w Gdańsku i Gdyni. Firmy kontynuują współpracę w tym obszarze - wzmocni ona konkurencyjność polskich portów i spopularyzuje ekologiczne paliwo LNG na Bałtyku.

więcej »
Polacy przyśpieszają cyfrową transformację amerykańskich firm

Grape Up, polska firma specjalizująca się w technologiach cloud native oraz w podejściu DevOps w produkcji oprogramowania, zrealizowała projekt dla Cincom Systems, wiodącego dostawcy usług IT z USA. W ramach projektu Grape Up dokonał migracji do chmury kluczowego rozwiązania Cincom, a także przeszkolił pracowników amerykańskiej firmy, aby mogli oni samodzielnie rozwijać własne produkty w środowisku chmury.

więcej »
25-lecie napędu wodorowego na Hannover Messe

Wprawdzie samochody napędzane paliwem wodorowym nie są jeszcze specjalnie popularne, to jednak technologia ogniw paliwowych, która do napędu wykorzystuje właśnie wodór, ma już 25 lat. Podczas zbliżających się targów Hannover Messe będzie można zapoznać się z aktualnym stanem rozwoju tej technologii napędu.

więcej »
PKO Leasing liderem rynku i z rekordowym wynikiem

PKO Leasing zakończył 2018 rok z rekordowym wynikiem sprzedaży na poziomie 9,2 mld zł, potwierdzając tym samym pierwszą pozycję na rynku firm leasingowych. Spółka zamknęła rok z ponad 11-proc. udziałem w rynku i blisko 14-proc. dynamiką wzrostu mierzoną r/r. Tylko w grudniu sprzedaż osiągnęła rekordowy poziom 1 mld zł.

więcej »
Danfoss buduje przyjazne dla środowiska centra danych

Proces transformacji cyfrowej wymaga inwestycji w nowe centra danych, które są niezbędne dla funkcjonowania solidnej infrastruktury informatycznej. Do ich budowy firma Danfoss wykorzysta własne technologie efektywne energetycznie, które zademonstrują, w jaki sposób możemy zminimalizować wpływ wciąż zwiększającej się ilości przetwarzanych danych na klimat naszej planety. Obecnie nawet ok. 10% energii zużywanej na świecie wykorzystywane jest w obszarze technologii informatycznych.

więcej »
INNOFORM 2019. Konkurs Targowy rozstrzygnięty!

Znamy już laureatów konkursu towarzyszącego Targom INNOFORM® na najlepsze produkty, wyroby, technologie i innowacje targowe. Eksperci oceniali nowoczesność rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, wysoki poziom parametrów eksploatacyjnych, estetykę wykonania, funkcjonalność i korzystne cechy ergonomiczne oraz brak zagrożeń dla środowiska pracy i środowiska naturalnego.

więcej »
Leasing napędza branżę metalową

Aż o 12% zwiększyła się wartość leasingu na maszyny i urządzenia do obróbki metali w 2018 r. To efekt bardzo szybkiego wzrostu branży metalowej, która notuje jedne z najwyższych dynamik na rynku. Jak utrzymać wysokie tempo rozwoju w obliczu spowolnienia gospodarczego i niedoboru pracowników, wyjaśnia Ekspert Siemens Financial Services.

więcej »
Messer i CVC finalizują przejęcie amerykańskiej części firm Linde i Praxair

Firma Messer 1 marca 2019 r. przejęła większość biznesu gazowego od Linde w Ameryce Północnej oraz niektóre działalności biznesowe Linde i Praxair w Ameryce Południowej. W tym celu, wspólnie z funduszem CVC Capital Partners VII (CVC) powołano Messer Industries. Messer Industries zainwestuje w sumie około 3,6 miliarda dolarów (3,2 miliarda euro). Do joint venture Messer wnosi większość swoich spółek zachodnioeuropejskich.

więcej »
NX Trial in Cloud - przetestuj NX on-line

Firma CAMdivision, jako największy dostawca oprogramowania NX CAx w Polsce i wiodący w Europie, wprowadza nowe pakiety rozwiązań Industry 4.0 do oferty CAx/PLM.

więcej »
Nowe statuty uczelni mają poprawić innowacyjność i uprościć współpracę z firmami

Nowe statuty uczelni – najważniejsze akty wewnętrzne, które będą regulować ich działalność i struktury organizacyjne – mają powstać do 1 października tego roku. To jedno z głównych wyzwań, przed jakim stoją w tym roku polskie uczelnie w związku z wprowadzeniem Konstytucji dla Nauki. Nowe statuty zapewnią uczelniom większą autonomię i przyczynią się do budowania innowacyjności.

więcej »
3. edycja Targów INNOFORM rozpoczęta

We wtorek w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym rozpoczęła się 3. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM. To pierwsza tak istotna impreza branżowa w tym roku w Polsce.

więcej »
INNOFORM 2019. Giełda Kooperacyjna – Spotkania brokerskie B2B

Spotkania brokerskie B2B są ważnym elementem również podczas trzeciej edycji Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM®.

więcej »