Inne

Polacy przyśpieszają cyfrową transformację amerykańskich firm

Grape Up, polska firma specjalizująca się w technologiach cloud native oraz w podejściu DevOps w produkcji oprogramowania, zrealizowała projekt dla Cincom Systems, wiodącego dostawcy usług IT z USA. W ramach projektu Grape Up dokonał migracji do chmury kluczowego rozwiązania Cincom, a także przeszkolił pracowników amerykańskiej firmy, aby mogli oni samodzielnie rozwijać własne produkty w środowisku chmury.

więcej »
Danfoss buduje przyjazne dla środowiska centra danych

Proces transformacji cyfrowej wymaga inwestycji w nowe centra danych, które są niezbędne dla funkcjonowania solidnej infrastruktury informatycznej. Do ich budowy firma Danfoss wykorzysta własne technologie efektywne energetycznie, które zademonstrują, w jaki sposób możemy zminimalizować wpływ wciąż zwiększającej się ilości przetwarzanych danych na klimat naszej planety. Obecnie nawet ok. 10% energii zużywanej na świecie wykorzystywane jest w obszarze technologii informatycznych.

więcej »
Messer i CVC finalizują przejęcie amerykańskiej części firm Linde i Praxair

Firma Messer 1 marca 2019 r. przejęła większość biznesu gazowego od Linde w Ameryce Północnej oraz niektóre działalności biznesowe Linde i Praxair w Ameryce Południowej. W tym celu, wspólnie z funduszem CVC Capital Partners VII (CVC) powołano Messer Industries. Messer Industries zainwestuje w sumie około 3,6 miliarda dolarów (3,2 miliarda euro). Do joint venture Messer wnosi większość swoich spółek zachodnioeuropejskich.

więcej »
NX Trial in Cloud - przetestuj NX on-line

Firma CAMdivision, jako największy dostawca oprogramowania NX CAx w Polsce i wiodący w Europie, wprowadza nowe pakiety rozwiązań Industry 4.0 do oferty CAx/PLM.

więcej »
Nowe statuty uczelni mają poprawić innowacyjność i uprościć współpracę z firmami

Nowe statuty uczelni – najważniejsze akty wewnętrzne, które będą regulować ich działalność i struktury organizacyjne – mają powstać do 1 października tego roku. To jedno z głównych wyzwań, przed jakim stoją w tym roku polskie uczelnie w związku z wprowadzeniem Konstytucji dla Nauki. Nowe statuty zapewnią uczelniom większą autonomię i przyczynią się do budowania innowacyjności.

więcej »
Najnowocześniejszy stojan generatora z wrocławskiej fabryki GE do elektrowni jądrowej w Kanadzie

9 marca z wrocławskiej fabryki General Electric wyruszył do Kanady ponad 400 tonowy stojan generatora energii dla elektrowni jądrowej w Darlington. Transport potrwa ponad 70 dni i odbędzie się koleją, a następnie drogą morską. Nad produkcją tej kluczowej części technologii pracowało ponad 100 osób z wrocławskiego zakładu GE.

więcej »
ABB i Dassault Systemes nawiązały globalną współpracę

Firmy ABB i Dassault Systemes rozpoczną globalną współpracę, dzięki której klienci z branż cyfrowych otrzymają dostęp do unikatowego portfolio oprogramowania, od rozwiązań pozwalających na zarządzanie cyklem życia produktów po monitorowanie stanu technicznego urządzeń.

więcej »
EMAG Automation zmienia nazwę na EMAG LaserTec

Metoda spawania laserowego EMAG umożliwia efektywne wytwarzanie lekkich konstrukcji i redukcję kosztów produkcji wielu złożonych elementów pojazdów. Systemy produkcyjne „pod klucz” powstają w jednym z zakładów EMAG w Heubach nieopodal Schwäbisch Gmünd – od teraz pod nową nazwą. Specjalizujące się w tej technologii przedsiębiorstwo, dotychczas działające pod marką EMAG Automation, od stycznia będzie znane jako EMAG LaserTec.

więcej »
Rekordowa umowa na finansowanie projektów fotowoltaicznych

Międzynarodowa grupa firm Modus Group i polski oddział mBanku podpisały umowę pożyczki na finansowanie projektów fotowoltaicznych w Polsce. Jest to jak dotąd największa tego typu umowa na polskim rynku. Środki w wysokości 10 milionów euro pozwolą na zrealizowanie projektów o mocy 20 MW, które korzystać będą z systemu aukcyjnego OZE.

więcej »
Przyspiesza tempo wprowadzania innowacji

Wkraczamy w erę postcyfrową, w której nowe technologie stają się powszechne, a kluczem do sukcesu będzie dostarczanie klientom spersonalizowanej oferty w odpowiednim miejscu i czasie, czyli on-demand – to główny wniosek z raportu Accenture Technology Vision 2019.

więcej »
Polska bardzo dobrze poradziła sobie z wprowadzeniem RODO

Nie wszystkie kraje były przygotowane na nowe kompetencje w zakresie ochrony danych i dopiero się uczą, jak z nich korzystać. Polska na tym tle się wyróżnia – ochrona danych jest traktowana bardzo poważnie, widać też rosnące zainteresowanie tym zagadnieniem wśród firm i instytucji oraz samych konsumentów.

więcej »
Europa wydaje miliardy Euro na IoT

Europejski rynek IoT wzrośnie w tym roku prawie o 20%. Tym samym będzie wart prawie 150 mld euro, a dwucyfrowy wynik wzrostu ma utrzymać się aż do 2022 r. Takie tempo spowoduje, że za 3 lata Europa na IoT wyda ponad 200 mld euro. Liderem w regionie będą nasi zachodni sąsiedzi.

więcej »