Inne

Producent odlewów dla przemysłu Metalpol inwestuje w nowoczesny system zarządzania

Odlewnia Metalpol Węgierska Górka jest jednym z najstarszych zakładów w Polsce, którego historia sięga aż 1838 r. Firma jest renomowanym dostawcą produktów z żeliwa sferoidalnego oraz szarego i specjalizuje się w produkcji odlewów dla branż: motoryzacyjnej, maszynowej, rolniczej, budowlanej i robót publicznych, górnictwa, kolejnictwa oraz armatury przemysłowej. Zakład zatrudnia około 250 pracowników.

więcej »
Drukarki 3D OMNI3D na światowych rynkach

Miniony rok dla OMNI3D to obecność na międzynarodowych targach, prezentacja zastosowań drukarki 3D Factory 2.0 i kolejnych ulepszeń w zakresie druku 3D. To również poszerzenie bazy resellerów i realizacja zamówień dla globalnych marek m.in. branży motoryzacyjnej, czy elektronicznej. To także efektywna współpraca naukowa i stabilne partnerstwo z uczelniami.

więcej »
PKN Orlen coraz bliżej morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku

Baltic Power, spółka z Grupy Orlen, rozpoczyna badania środowiskowe oraz pomiary warunków wietrzności na obszarze posiadanej koncesji na morską farmę wiatrową na Bałtyku.

więcej »
Trwa wyścig w tworzeniu technologii informatycznych i automatyzacji procesów

Zarządzanie budynkiem staje się coraz łatwiejsze. Internet rzeczy i sztuczna inteligencja pozwalają przewidzieć usterki, umożliwiają ich szybszą naprawę, zwiększają produktywność i obniżają koszty. Lokalne analizy, dostosowane oprogramowanie oraz podgląd w czasie rzeczywistym usprawniają produkcję i podnoszą poziom bezpieczeństwa.

więcej »
Serwis olejowy Fuchs w zakładzie DMG MORI – Famot w Pleszewie

W listopadzie 2018 przedstawiciele Fuchs Polska i Famot Pleszew podpisali umowę współpracy w zakresie outsourcingu gospodarki olejowej (CPM). Kontrakt został podpisany na 3 lata. Serwis CPM rozpoczął pracę w zakładach Famot z początkiem bieżącego roku.

więcej »
Chmura to przeżytek. Nadchodzi era edge computing

Cyfrowa transformacja niesie ze sobą coraz większe zapotrzebowanie na przepustowość sieci transmisyjnych. Czas na kolejny po chmurze etap rozwoju systemów IT – edge computing, czyli przetwarzanie danych na obrzeżach (z ang. edge) sieci jak najbliżej ich źródła. Takie rozwiązanie nie tylko odciąża sieci transmisyjne, ale umożliwia także szybsze przetwarzanie kluczowych danych.

więcej »
Nowy rodzaj szkła z metalowych związków organicznych

Szkło, które jest nam najbardziej znane, jest wykonane z dwutlenku krzemu z takimi dodatkami jak bor, polimery i metale. W minionym roku międzynarodowy zespół naukowców opracował zupełnie nowy rodzaj szkła, wykonany ze związków metaloorganicznych. Dzięki nowym materiałom szkło jest o wiele bardziej giętkie i jednocześnie bardziej wytrzymałe.

więcej »
Internet rzeczy z liczbą 20 mld podłączonych urządzeń

Jeszcze przed rozpoczęciem kolejnej dekady liczba urządzeń wykorzystujących internet rzeczy sięgnie 20 mld. Do zapewnienia dalszego rozwoju IoT niezbędny jest edge computing, czyli przetwarzanie rozproszone, gdzie dane są przechowywane i analizowane bezpośrednio w urządzeniach końcowych.

więcej »
Wyszukiwarka produktów readycable

Wprowadzona przez firmę igus wyszukiwarka produktów readycable z nowym, zintegrowanym kalkulatorem żywotności zapewnia szybką dostawę od 24 godzin.

więcej »
Przyszłość BMS jest w chmurze

Building Management System (BMS) jako narzędzie do zarządzania i optymalizacji wykorzystania energii, kontroli pracy urządzeń w budynkach cały czas podlega zmianom i rozwojowi. Przyszłość BMS, która obecnie się materializuje, stanowią chmury obliczeniowe. Najnowsze rozwiązanie otwiera kolejny rozdział w historii BMS.

więcej »
AGH w Krakowie i COPA-DATA podpisały umowę o partnerstwie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie i COPA-DATA Polska podpisały umowę o wszechstronnej współpracy na rzecz rozwoju edukacji młodych inżynierów.

więcej »
Nowa odsłona produktów fischer

Przejrzysty interfejs strony internetowej, możliwość zakupów online, a także dedykowana aplikacja, za pomocą której bez problemu odnajdziemy odpowiednie mocowanie to innowacje, które polski oddział Grupy fischer przygotował dla swoich klientów.

więcej »