Inne

Sztuczna inteligencja pomoże zapewnić bezpieczeństwo

Praca kilkuosobowego zespołu może być wykonana szybciej i precyzyjniej w ciągu zaledwie kilku minut. Platforma wspierana sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym potrafi wykonywać żmudne, powtarzające się procesy, zastępując w ten sposób całe zespoły pracowników.

więcej »
Druk 3D zmienia przemysł

Oszczędności, przyspieszenie procesu produkcji i lepsze dopasowanie do potrzeb klienta końcowego – tak druk 3D wpływa na przemysł.

więcej »
PGNiG z nagrodą za innowacyjność

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otrzymało główną nagrodę w kategorii „Przełomowe Rozwiązanie” w konkursie „Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia”. Firma została doceniona za centrum startupowe InnVento. Statuetkę odebrał Łukasz Kroplewski, wiceprezes zarządu ds. rozwoju PGNiG.

więcej »
PKN Orlen ze zgodą na przejęcie Unipetrol

PKN Orlen otrzymał zgodę od Czeskiego Banku Narodowego na przeprowadzenie wykupu akcji Unipetrol reprezentujących ok. 5,97% kapitału zakładowego spółki. Oznacza to realizację transakcji wykupu po cenie 380 koron za akcję. Jest ona korzystna zarówno z punktu widzenia PKN Orlen, jak i pozostałych akcjonariuszy mniejszościowych.

więcej »
Elektromobilność popularna również wśród start-upów

Zubax Robotics z Estonii, który zaprezentował rozwiązanie zmniejszające zużycie energii w silnikach elektrycznych pojazdów lotniczych zwyciężył w konkursie dla start-upów PowerUp!

więcej »
MK Systemy Kominowe z nową siedzibą firmy

Blisko 230 pracowników, 240 maszyn specjalistycznych, 5500 elementów produkowanych każdego dnia i systemy do wszystkich urządzeń grzewczych. MK Systemy Kominowe świętuje 25 lat działalności w nowej siedzibie.

więcej »
Polska championem wzrostu w Norymberdze

Po uruchomieniu bezpośrednich połączeń lotniczych z Polski, organizatorzy targów w Norymberdze liczą na jeszcze większą liczbę gości i wystawców znad Wisły. Już teraz nasz kraj jest jednym z najszybciej rozwijających się na norymberskiej imprezie.

więcej »
TBI od 10 lat dba o postęp technologiczny

Ponad 350 dostarczonych maszyn, 19 nagród i wyróżnień oraz wzrost przychodów ze sprzedaży aż o 1000% – to dotychczasowe osiągnięcia spółki TBI Technology z Raciborza, która stała się jednym z czołowych dostawców obrabiarek sterowanych numerycznie w Polsce. Firma świętuje właśnie 10-lecie działalności na polskim rynku.

więcej »
Instom z nową siedzibą

Już od prawie miesiąca łódzka firma Instom urzęduje w nowym biurowcu, który jest doskonałym przykładem najnowocześniejszych systemów automatyki budynków.  Okazuje się, że to wystarcza, by stać się bardziej atrakcyjnym pracodawcą.

więcej »
Wysokiej jakości wsparcie tak samo istotne jak wysokiej jakości produkty

Efektywne wsparcie posprzedażowe, jeżeli jest prowadzone nieprawidłowo, może doprowadzić do niepotrzebnie długich przestojów – np. wynikających z powolnej dostawy części zamiennych – które są kosztowne zarówno dla sprzedawcy, jak i dla klienta. Stawką są tu lojalność, reputacja i pieniądze.

więcej »
Internet rzeczy będzie rewolucjonizować rzeczywistość biznesową

W perspektywie najbliższych 3 lat internet rzeczy (IoT) i sztuczna inteligencja (AI) będą głównymi nośnikami cyfrowych zmian w gospodarce i transformacji społecznej. Cyfrowi agregatorzy, którzy skutecznie świadczą cyfrowe usługi na masowym rynku, odegrają znaczącą rolę w budowaniu nowego porządku w biznesie.

więcej »
Cyberbezpieczeństwo 2018 – eksperci radzą, jak przygotować firmę na atak

Kiedy i w jaki sposób cyberprzestępcy najczęściej atakują firmy? Jak wygląda taki atak? W jaki sposób firmy mogą przeciwdziałać cyberzagrożeniom? To pytania, na które odpowiedzi przyniosło niedawne seminarium Security Day 2018, którego organizatorem były firma Passus wspólnie z Symantec, Fidelis CyberSecurity oraz STM Solutions.

więcej »