Inne

Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy dużo zdrowia i spokoju i oby te najbliższe dni były okazją do odpoczynku w rodzinnym gronie od codziennych obowiązków.

Redakcja MM Magazynu Przemysłowego

więcej »
GUS: Mniej śmiertelnych wypadków na budowach

W poprzednim roku w polskich firmach doszło do 84 tys. wypadków, w tym 209 śmiertelnych – tak wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Jak wypada na tym tle branża budowlana?

więcej »
Sztuczna inteligencja dla górnictwa

Jastrzębska Spółka Węglowa oraz spółka z Grupy Kapitałowej JSW - JSW IT Systems rozpoczynają współpracę z potentatami branży informatycznej. W Katowicach podpisano serię porozumień w tej sprawie. Współpraca największego w Unii Europejskiej producenta węgla koksowego z firmami IBM, Microsoft i SAP to droga ku przyszłości i wprowadzenie w życie idei kopalni 4.0.

więcej »
Sprzedaż pierwszych latających samochodów

Pierwszy na świecie latający samochód trafił już do sprzedaży. Pal-V Liberty to spełnienie marzeń futurystów – pozwala na przemieszczanie się bezpośrednio od drzwi do drzwi, omija korki i osiąga maksymalną prędkość 180 km/h. Jednocześnie sprawdzi się też na tradycyjnych drogach. 

więcej »
Sposób na hakera – jak się zabezpieczyć?

Obecnie media cały czas informują o szeregu uchybień i cyberataków, które nie oszczędzają nawet największych światowych gigantów – udowadniając tym samym, że ofiarą cyberprzestępstwa może paść dziś każdy. Jak się zatem przed nimi obronić?

więcej »
Kiedy pracownicy opuszczą firmę? Można spekulować

Z dnia na dzień świat korporacyjny staje się coraz bardziej niezwykły. Nie dziwi więc fakt, że wraz ze wzrostem popularności sztucznej inteligencji firmy wykorzystują ją do zwiększenia wydajności i automatyzacji zadań.

 

więcej »
Rocznica strategicznej decyzji Orlenu na Litwie

Rafineria w Możejkach odpowiada za niemal jedną trzecią przerobu paliw w GK ORLEN. Tym samym ORLEN Lietuva po szeregu wdrożonych działań optymalizacyjnych i innowacyjnych stała się jednym z filarów grupy kapitałowej ORLEN.  Zakup rafinerii był strategiczną decyzją, która zapewniła rozwój płockiego koncernu na rynki krajów bałtyckich i zbilansowała bezpieczeństwo energetyczne w regionie. 

więcej »
Michelin od kuchni, czyli wyzwanie dla pasjonatów automatyki

Michelin, czyli największy w Europie i jeden z największych na świecie producent opon, za pomocą internetowej platformy crowdsourcingowej – www.millionyou.pl, rzucił wyzwanie pasjonatom szeroko pojętej automatyki z całej Polski. Biorący udział w wyzwaniu internetowym uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności, zdobyć nowe doświadczenie oraz liczne nagrody finansowe. 

więcej »
Druga edycja Mistrzostw Polski Programistów PLC już za nami!

110 młodych automatyków walczyło w finale tegorocznej edycji Mistrzostw, które odbyły się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej w sobotę, 16 marca. To już druga edycja tego wydarzenia, która w tym roku cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem!

więcej »
Orderfox zwiększa strukturę sprzedaży

Oliver Lödl, który zatrudniony jest na stanowisku Chief Sales Officer, będzie od teraz odpowiedzialny za dalszy rozwój i ekspansję globalnych struktur sprzedaży i międzynarodowej sieci partnerów handlowych oraz za tworzenie kolejnych partnerstw.

więcej »
Nowe materiały od igus w postaci płyt

Odporne na ścieranie płyty ślizgowe iglidur wykonane  z wysokowydajnych tworzyw sztucznych zapewniają jeszcze większą swobodę projektowania lub wykonania elementów zamiennych.

więcej »
Nowy dyrektor operacyjny w NSK

Na początku lutego dr Ulrich Nass objął stanowisko dyrektora operacyjnego w firmie NSK Europe. Nominacja ta stanowi odzwierciedlenie ambicji spółki w budowaniu strategii rozwoju w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

więcej »