Inne

W Polsce działa ponad 2,7 tys. start-upów

62% z nich utrzymuje się z własnych środków i nie korzysta z dostępnych form finansowania. Jednocześnie jednak aż 77% z nich chciałoby pozyskiwać fundusze z zewnętrznego źródła. 

więcej »
Czy hyperloop zastąpi szybkie koleje?

Rośnie zainteresowanie technologią hyperloop. Jest ona aż czterokrotnie bardziej opłacalna niż inwestycja w koleje dużych prędkości. Szkopuł w tym, że nowy superszybki środek transportu, jakim jest hyperloop, nie wyszedł jeszcze poza fazę testową.

więcej »
Rusza III edycja konkursu „Mate - Eksperci optymalizacji”

Konkurs „Mate - Eksperci optymalizacji”, którego organizatorem jest firma Amatex wyłączny dystrybutor narzędzi Mate Precision Tooling jest zaproszeniem do podzielenia się problemami wynikającymi ze stosowania narzędzi do pras wykrawających i ofertą rozwiązań, jakie oferują narzędzia Mate.

więcej »
PGE dostarczy energii dla PSE za 310 mln zł

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka z Grupy PGE, zawarła z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi umowę sprzedaży energii elektrycznej na pokrywanie strat powstałych w sieci przesyłowej w 2018 r. Wartość kontraktu wynosi 310 mln zł.

więcej »
Marka Tork i firma Essity świętują Światowy Dzień Mycia Rąk

Marka Tork, podobnie jak w ubiegłych latach, aktywnie uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Mycia Rąk, który przypadł na 15 października. Rozpowszechnianie wiedzy na temat wielkiego znaczenia dbałości o higienę rąk stanowi niejako misję marki.

więcej »
Abplanalp świętuje dalej

Z okazji 40 urodzin firma Abplanalp sprzedała 80 obrabiarek Haas w urodzinowej akcji. Jubileuszowa promocja została już zakończona, ale na zainteresowanych wciąż czeka promocyjna oferta.

więcej »
EDP Renewables przedstawił zwycięzców konkursu University Challenge

EDP Renewables, światowy lider rynku energii odnawialnej i jeden z największych na świecie producentów energii wiatrowej, ogłosił zwycięzców drugiej polskiej edycji konkursu University Challenge skierowanego do studentów uczelni wyższych.

więcej »
ALSO Polska nowym dystrybutorem APC by Schneider Electric

Wraz z początkiem października br. pełna gama rozwiązań APC by Schneider Electric znajdzie się w ofercie ALSO Polska – jednego z czołowych europejskich dystrybutorów usług ICT dla biznesu. Nowa współpraca zwiększy dostępność rozwiązań APC na rynku.

więcej »
Siemens przejmuje kolejną spółkę

Siemens dokonuje przejęcia spółki Infolytica Corporation i powiększa tym samym swoje portfolio o rozwiązania z zakresu symulacji niskoczęstotliwościowego elektromagnetyzmu.

więcej »
Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczyna konsolidację funkcjonalną

PGZ chce skuteczniej absorbować nowoczesne technologie pozyskane w ramach kluczowych Projektów Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP oraz jeszcze efektywniej konkurować o kolejne zamówienia zagraniczne.

więcej »
Lokomotywa Vectron z certyfikatem na kolejny kraj

Lokomotywa Vectron MS posiada już stosowny certyfikat w 18 krajach. Dzięki połączeniu z Holandią możliwy jest dostęp do całego korytarza alpejskiego.

więcej »
Koła zębate 3D firmy igus lepsze od standardowych

Firma igus poszerzyła asortyment materiałów do wytwarzania przyrostowego o materiał uzyskany w wyniku wtórnego spiekania laserowego. Uzyskany w ten sposób materiał charakteryzuje się wyższą odpornością na zużywanie się.

więcej »