Inne

Odzież dla pracowników i czyściwa wielokrotnego użytku w obliczu koronawirusa

Około 1,2 mln osób codziennie nosi w pracy odzież firmy MEWA. Wiele z nich pracuje w zawodach, które szczególnie w obecnej chwili są bardzo istotne: są to osoby pracujące przy produkcji żywności i jako sprzedawcy, a także w placówkach opieki, aptekach, gabinetach lekarskich czy laboratoriach. O tym, dlaczego można polegać na certyfikowanym systemie prania tekstyliów przemysłowych, wyjaśnia Matthias Zoch, kierownik Działu Techniki Ochrony Środowiska i Technologii Przetwarzania w firmie MEWA.

więcej »
Centrum targowe w Nadarzynie szpitalem polowym?

Najczarniejsze scenariusze związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zakładają znaczny wzrost zachorowań, co może się wiązać z brakiem miejsc dla zakażonych osób w szpitalach zakaźnych. Z ciekawą propozycją w związku z tą hipotetyczną jeszcze możliwością wyszedł prezes zarządu PTAK Warsaw Expo.

więcej »
Bezpieczeństwo funkcjonalne obniża ryzyko

Liczba wypadków przy pracy jest ogromna. Każdego roku ulega im ponad 313 milionów ludzi. Koszty związane z nimi mogą wielokrotnie przewyższyć wartość samego zakładu. Stuprocentowe bezpieczeństwo nie jest możliwe, jednak obniżenie ryzyka do akceptowalnego poziomu już tak.

więcej »
70 lat tarcz do cięcia Kronenflex

Siedemdziesiąt lat temu, w 1950 roku, przedsiębiorca, wynalazca i wizjoner Carl Klingspor opracował produkt, który radykalnie zmienił proces obróbki metalu. Projekt szybkoobrotowych tarcz do cięcia zrewolucjonizował proces cięcia i szlifowania metalu.

więcej »
Denios dostarcza pierwsze bezkontaktowe centrum testów na koronawirusa

Coraz liczniejsze miasta i gminy w całej Europie urządzają ośrodki testów na koronawirusa w ustronnie położonych pomieszczeniach. Ludzie mogą tam, po uprzednim zgłoszeniu, poddać się badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Aby umożliwić uniknięcie bezpośredniego kontaktu między personelem a pacjentem podejrzewanym o infekcję, firma Denios dostarcza pierwsze mobilne i bezkontaktowe centrum testów na koronawirusa.

więcej »
Pierwsza komercyjna sieć 5G w Norwegii

W minionym tygodniu firmy Ericsson i Telenor uruchomiły pierwszą norweską komercyjną sieć 5G w mieście Trondheim. Przedsięwzięcie jest częścią projektu budowy i modernizacji całej sieci radiowej dostępowej (RAN) dla operatora Telenor Norway.

więcej »
ML System z kolejnym patentem w ramach projektu Quantum Glass

Urząd Patentowy RP udzielił ML System patentu na wynalazek „moduł fotowoltaiczny o falowodowej transmisji światła o zwiększonej uniwersalności jego stosowania”. Przyznana ochrona jest kolejnym, ważnym krokiem na drodze do komercyjnego wdrożenia szyby z powłoką kwantową.

więcej »
Elastyczność w pracy

Praca podlega stałej ewolucji. Wiek XX przyniósł nam zmierzch wąskich specjalizacji, w ramach których przez całe życie można było wykonywać jeden konkretny rodzaj zadania. Dzięki rozwojowi technologicznemu staliśmy się bardziej uniwersalni i elastyczni. W XXI w. pojawił się kolejny trend, który determinuje to, jak wykonujemy nasze zawodowe obowiązki.

więcej »
Międzynarodowa Federacja Robotyki z nowymi władzami

Zarząd Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) wybrał Miltona Guerry'ego z firmy Schunk na nowego prezesa. Z kolei Klaus Koenig z Kuka Robotics został nowym wiceprezesem IFR.

więcej »
Cyfrowa platforma odpowiedzią na kryzys związany z koronawirusem

Po kolejnych odwołanych targach i innych wydarzeniach branżowych Vogel Communications Group uruchomił platformę cyfrową „Industrial Generation Network”, która ma stanowić innowacyjną usługę komunikacyjną dla wszystkich firm z sektora przemysłowego.

więcej »
VIGO Ventures inwestuje w kropki kwantowe i lasery femtosekundowe

VIGO Ventures, wehikuł inwestycyjny VIGO System i Warsaw Equity Group, zainwestował w QustomDot, belgijską firmę rozwijającą technologię przyjaznych środowisku bezkadmowych kropek kwantowych. Doinwestował również Fluence, polską spółkę produkującą w pełni światłowodowe lasery femtosekundowe.

więcej »
Roboty tworzą bardziej chwytliwe hasła reklamowe niż człowiek

Chatboty umożliwiają konsumetom całodobowy kontakt z usługodawcą, natomiast sztuczna inteligencja jest w stanie wymyślić skuteczniejsze hasła reklamowe niż człowiek. Jednak na razie wdrożenie rozwiązań z zakresu SI wiąże się z wysokimi kosztami. Sztuczna inteligencja najprawdopodobniej zrewolucjonizuje w pierwszej kolejności marketing w firmach o profilu finansowym.

więcej »
Air Products wspiera bezemisyjny i przyjazny środowisku transport miejski w USA

Firma Air Products dokonała uroczystego otwarcia największej w USA stacji tankowania wodorem dla autobusów miejskich w Santa Ana w Kalifornii. Nowa stacja tankowania została wyposażona w technologię Smartfuel niezbędną do dystrybucji paliwa, zaprojektowaną przez Air Products.

więcej »
Robotyzacja produkcji i wzrost wydajności na linii produkcyjnej

Robotyzacja produkcji to pierwszy odcinek podcastu, poświęconego zagadnieniom robotyzacji linii produkcyjnej oraz zwiększania wydajności produkcji z wykorzystaniem robotów przemysłowych.

więcej »
Industry 4.0 potrzebuje kobiet. Rozpoczyna się program „Inżynierki 4.0”

Już niedługo odbędzie się trzecia edycja programu „Inżynierki 4.0”, który skierowany jest do studentek uczelni technicznych. Firma Siemens jest ogranizatorem rozgrywek i chce wspierać ambitne młode kobiety w zakresie ich kompetencji cyfrowych w obszarze Industry 4.0. Program obejmuje warsztaty prowadzone przez członków Zarządu Siemens oraz ekspertów z zakresu technologii przemysłowej.

więcej »
Firma VersaBox wprowadza zmiany w zarządzie

Firma VersaBox zaczyna kolejny etap rozwoju, gdzie istotnym celem jest budowa sieci partnerów wspierających rozwój biznesu na rynkach europejskich. Temu celowi podporządkowana jest kolejna runda inwestycyjna, którą spółka uruchamia w tym roku. Dla sprawnej realizacji tych celów, przy jednoczesnej kontynuacji działań związanych z rozwojem potencjału produkcyjnego i serwisowego oraz rozwojem oferowanej przez VersaBox platformy intralogistycznej, spółka reorganizuje pracę zarządu. 

więcej »
Nowy sposób magazynowania wodoru doceniony przez PGNiG

W grudniu zakończyła się piąta edycja konkursu „Młodzi Innowacyjni dla PGNiG”. Zwyciężył pomysł na nowy sposób magazynowania wodoru, który może okazać się rewolucyjny.

więcej »