Inne

KPT zrealizuje kolejny program akceleracyjny

Krakowski Park Technologiczny jest jednym z dziesięciu wybranych przez PARP akceleratorów, które od stycznia rozpoczną działalność.

więcej »
Co piąta firma MŚP planuje zwiększyć zatrudnienie

Prawie 20% firm z sektora MŚP planuje w ciągu najbliższego roku pozyskać nowych pracowników. Rąk do pracy najczęściej szukać będą przedsiębiorstwa zatrudniające do 249 osób. Redukcję etatów zapowiada tylko 5% właścicieli mikro, małych i średnich firm – wynika z badania Diners Club Polska.

więcej »
igus Polska najbardziej prężnym oddziałem firmy

Spółka igus Polska już na początku września 2018 r. przekroczyła zeszłoroczne wyniki pod względem obrotu i produkcji. Hala zakładu na warszawskich Włochach, w której powstają przewody readycable i systemy prowadnikowe readychain dla odbiorców z całego świata, powiększyła się dwukrotnie i będzie w pełni wyposażona do końca tego roku.

więcej »
To już ostatni tegoroczny MM Magazyn Przemysłowy

Z drukarni dotarł do nas ostatni już w tym roku numer MM Magazynu Przemysłowego, który w dużej części poświęcony jest zagadnieniu Next Industry.

więcej »
Powstanie pierwsze w Europie centrum testowe poświęcone Smart City

Huawei i eluminocity podpisały porozumienie o współpracy w zakresie rozwiązań Smart City, w ramach której m.in. poprzez wspólne centrum testowe, będą prowadzić badania nad nową technologią, a później wprowadzać ją na rynek.

więcej »
Firmy szukają sposobów na zmniejszenie zużycia i kosztów energii

Większa efektywność energetyczna opłaca się wszystkim: indywidualnym odbiorcom pomaga obniżyć rachunki, firmom – ograniczyć koszty działalności i przynieść nowe środki na inwestycje, a w skali makro – zwiększyć konkurencyjność całej gospodarki. Przekłada się również na mniejszą emisję gazów cieplarnianych, dzięki czemu ogranicza problem smogu. 

więcej »
Szkolnictwo branżowe musi nadążyć za rewolucją 4.0

Rewolucja 4.0 wymusza zmianę spojrzenia na szkoły techniczne i branżowe, a współpraca na linii edukacja-biznes jest koniecznością. Mają pomóc w tym nowe przepisy, które zgodnie z podpisaną przez prezydenta ustawą wejdą w życie w nowym roku szkolnym. Zakładają one, że podstawy programowe będą tworzone wraz z pracodawcami. Już teraz nawet 45% przedsiębiorców ma problem ze znalezieniem pracowników. Dzięki zaangażowaniu firm w edukację ma być łatwiej zbudować kadry przyszłości.

więcej »
IoT przyszłością elektroenergetyki

Jednym z ważniejszych kierunków rozwoju branży energetycznej jest stworzenie nowego systemu dystrybucji energii elektrycznej, który w XXI wieku powinien być inteligentny, bezpieczny i zrównoważony. Nowy wyłącznik Masterpact MTZ jako część architektury EcoStruxure umożliwia zbudowanie takiego systemu – wszystko w oparciu o IoT. 

więcej »
RS Components i Zerynth wzmacniają współpracę i zwiększają możliwości DesignSpark IoT

Firma RS Components ogłosiła podpisanie umowy o współpracy z firmą Zerynth, start-upem zajmującym się opracowywaniem oprogramowania pośredniczącego dla projektów i zastosowań związanych z Internetem Rzeczy (IoT). Najważniejszym elementem tej umowy jest udostępnienie środowiska projektowego IoT firmy Zerynth poprzez unikalny portal dla społeczności inżynierów DesignSpark, co zapewni łatwe pobieranie narzędzi.

więcej »
Sektor produkcyjny inwestuje w pracowników

Ocena perspektyw rozwoju sektora produkcji przemysłowej jest coraz lepsza. Dobrze to świadczy również o ogólnej kondycji gospodarki. Branża uważana za papierek lakmusowy całego rynku od dłuższego czasu zgłasza bardzo wysokie zapotrzebowanie na ręce do pracy. Narastający niedobór pracowników sprawia, że firmy dbają o nich coraz bardziej i sięgają po wyszukane sposoby ich angażowania.

więcej »
ABB Ability pomaga walczyć z problemem plastiku w oceanach

Ogromna połać plastiku unosi się obecnie na wodach środkowej część Oceanu Spokojnego, pomiędzy Hawajami i Kalifornią. Szacuje się, że powierzchnia jednej z pięciu przybrzeżnych stref nagromadzenia plastiku, Wielkiej Pacyficznej Plamy Śmierci, jest obecnie dwa razy większa od powierzchni Teksasu i trzy razy większa od Francji.

więcej »
Europa do 2050 r. ma być neutralna dla klimatu. Czy to możliwe?

Komisja Europejska przyjęła długoterminową wizję strategiczną dla dostatniej, nowoczesnej, konkurencyjnej i neutralnej dla klimatu gospodarki do 2050 r. Strategia nosi tytuł „Czysta planeta dla wszystkich”.

więcej »