Inne

95% firm w Polsce dotkniętych cyberatakami

Fortinet ogłosił wyniki najnowszego globalnego badania cyberbezpieczeństwa w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 250 pracowników, uwzgledniające również Polskę. Badanie pokazuje, że aż 95% firm w Polsce doświadczyło w ostatnim czasie cyberataku. 

więcej »
Rośnie rynek kamer przemysłowych w Polsce

Na świecie zainstalowanych jest 350 milionów kamer przemysłowych. Ich liczba stale rośnie, także w Polsce. Tylko w Warszawie system monitoringu liczy blisko 14 tys. kamer, z czego prawie połowa zainstalowana jest w miejskich autobusach. 

więcej »
ABB członkiem Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetyki

ABB została włączona do Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetyki, który wspiera rozwój i pokojowe wykorzystanie zasobów energetycznych świata.

więcej »
Wciąż niewiele wiemy nt. inteligentnych systemów ogrzewania

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez reichelt elektronik pokazują, co powstrzymuje Polaków przed wdrożeniem inteligentnych systemów ogrzewania na szerszą skalę.

więcej »
Polska może się stać potęgą innowacyjności w Europie Środkowo-Wschodniej

Rząd powinien wspierać poszczególne regiony w procesie gospodarczej przemiany, którą napędzają nowe technologie, mobilność i dostęp do dużych ilości danych – uważa Jeremy Rifkin, znany na całym świecie wizjoner, teoretyk nowej ekonomii, który gościł w Warszawie na VIII Kongresie Innowacyjnej Gospodarki.

więcej »
Transformatory z Łodzi na całą Europę

ABB ogłosiła strategiczną reorganizację profilu działalności, obejmującą serwis, prace projektowe, a także produkcję transformatorów. Ma to wzmocnić pozycję firmy na rynku, który obecnie charakteryzuje się rosnącą konkurencją i konsolidacją w sektorze kolejowym. Zmiana jest elementem programu przekształceń „Power Up”, realizowanego w Dywizji Produktów i Systemów Energetyki ABB.

więcej »
Szach-mat wykonany magiczną ręką

Studencki projekt „Chess Buddy” umożliwia rozegranie partii szachów bez przeciwnika przy użyciu systemu liniowego o niskich drganiach od igus.

więcej »
Wsparcie B+R i innowacji trudne, ale nie dla wszystkich

W latach 2015-2016 1589 innowacyjnych projektów uzyskało dotacje z budżetu UE w ramach konkursu z POIR, w których wsparcie skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców.

więcej »
Automatyka – napęd elektryczny

To trzecia, ostatnia i najważniejsza książka serii poświęconej automatyce, napisanej przez prof. Andrzeja Dębowskiego. Po „Automatyce – podstawach teorii” oraz „Automatyce – technice regulacji” ostatnią, dopełniającą publikacji serii jest prezentowana książka: „Automatyka – napęd elektryczny”.

więcej »
Elementy Elesa+Ganter w stylowych ekspresach do kawy 

W najnowszym ekspresie do kawy o nazwie Belle Epoque, wykonanym przez firmę Elektra zainstalowano rękojeści i pokrętła, wykonane na specjalne zamówienie przez Elesa+Ganter. Elektra odpowiada za produkcję unikatowych, chromowanych ekspresów, dostarczanych do sieci Coffe Shops 1882, założonych przez włoskiego producenta kawy – Caffe Vergano.

więcej »
Europa ściga się z USA w rozwoju Internetu Rzeczy

Transport i motoryzacja, energetyka, opieka zdrowotna, inteligentne domy i przedmioty codziennego użytku – w tych obszarach Internet rzeczy ma największy potencjał rozwoju. Według IDC do 2020 r. wydatki na ten cel wzrosną w Polsce do poziomu 5,4 mld dolarów. Dzięki dobrze wykształconym kadrom, Polska może być ważnym rynkiem dla rozwoju technologii powiązanych właśnie z Internetem rzeczy.

więcej »
Wrocławski start-up zrewolucjonizuje przemysłowy druk 3D

3yourmind, producent oprogramowania, które w krótkim czasie stało się standardem dla technologii przemysłowego druku 3D w Europie, uzyskał finansowanie w wysokości 42 mln zł. Dzięki tej inwestycji startup podwoi swój zespół, rozwinie ekspansję do USA i wejdzie na rynki azjatyckie.

więcej »