Inne

Powstaje system automatycznej wymiany informacji o zagrożeniach cybernetycznych

Unia Europejska planuje przeznaczyć nawet 9,2 mld euro na program „Cyfrowa Europa”, który będzie realizowany w latach 2021–2027. Jednym z pięciu filarów tego projektu będą rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa w internecie. W życie weszła także polska ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która ma uodpornić jednostki państwowe na wyciek poufnych informacji oraz cyberataki. Do 2023 r. ma powstać specjalny system automatycznej wymiany informacji o zagrożeniach cybernetycznych.

więcej »
TOP 5: W tych zawodach pracę znajdziesz od razu

Perspektywy przed osobami poszukującymi zatrudnienia jeszcze nigdy nie były tak dobre, jakie są obecnie. Co równie ważne, nie we wszystkich branżach, gdzie najbardziej brakuje pracowników, wykształcenie wyższe jest wymagane.

więcej »
Wysokotemperaturowy czujnik pola magnetycznego z grafenu

Naukowcy z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych testują innowacyjny czujnik pola magnetycznego. Pionierskie rozwiązanie będzie działać w ekstremalnych temperaturach. Technologia może znaleźć zastosowanie w produkcji samochodów elektrycznych, urządzeń przemysłowych czy sprzęcie dla wojska. Źródłem sukcesu jest wykorzystanie grafenu. Tak zaawansowanych prac nie prowadził jeszcze nikt.

więcej »
Technologia węglika krzemu w tramwaju dla Poznania

Modertrans zaprezentował w swojej siedzibie nowy tramwaj niskopodłogowy Moderus Gamma dla Poznania. To kolejny po lokomotywie Dragon 2 pojazd na polskim rynku, który będzie przez Medcom wyposażony seryjnie w urządzenia energoelektroniczne w technologii węglika krzemu.

więcej »
PKN Orlen testuje nową technologię

PKN Orlen we współpracy z Instytutem Chemii Przemysłowej z sukcesem przeprowadził pełnoskalową próbę procesu jednoczesnego przerobu (współuwodornienia) frakcji ropy z olejami roślinnymi. Test miał miejsce na jednej z instalacji rafineryjnych będących istotną częścią produkcji olejów napędowych.

więcej »
Cyfrowe przywództwo firmy Atos wzmocnione po finalizacji przejęcia firmy Syntel

Firma Atos ogłosiła zakończenie procesu przejęcia światowego dostawcy zintegrowanych usług technologicznych Syntel, który osiągnął w roku 2017 dochód w wysokości 924 mln dolarów (z czego ok. 40% to działania w dziedzinie cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji). Syntel oferuje usługi w sektorach: bankowości i finansów, opieki zdrowotnej, handlu oraz ubezpieczeń.

więcej »
EDP Renewables obchodzi dziesięciolecie działalności w Polsce

EDP Renewables jest obecne na polskim rynku już od 10 lat. Pierwsze wiatraki stanęły na terenie gminy Margonin – dziś wchodzące w skład największej farmy wiatrowej w Polsce.

więcej »
Faurecia będzie korzystać z drukarek polskiej firmy

Firma Zortrax dzięki swoim drukarkom 3D, filamentom i oprogramowaniu zyskała już uznanie w oczach takich potentatów jak Bosch czy NASA. Teraz dostarczy także swoje urządzenia dla Faurecii, globalnego lidera technologicznego w branży motoryzacyjnej. 

więcej »
Firma Remmert z nowym kierownikiem ds. sprzedaży strategicznej

Michael Göbel został nowym kierownikiem ds. sprzedaży strategicznej w firmie Remmert. Specjalista od procesów przepływu materiałów posiada wieloletnie Know-how w tej dziedzinie. Wraz z nowo utworzonym stanowiskiem pracy Remmert umocni sprzedaż oraz planuje dalszy rozwój swojej międzynarodowej pozycji na rynku w zakresie niezależnych od producenta i modułowych rozwiązań automatyzacji i magazynowania.

więcej »
Październikowy MM Magazyn Przemysłowy

Tematem numeru w najnowszym, październikowym numerze MM Magazynu Przemysłowego jest wymiana handlowa w przemyśle maszynowym, zaś dodatek specjalny poświęcony jest tematyce obróbce blach. Jednak w numerze znajdziecie znacznie więcej artykułów na interesujące tematy z różnych gałęzi przemysłu.

więcej »
Rekordowy wynik Kennametal

W konkursie na najbardziej wydajne usuwanie metalu, najnowszy frez spiralny firmy Kennametal zajmuje pierwsze miejsce.

więcej »
Impexmetal z innowacyjnym produktem w skali światowej

Impexmetal podpisał umowę licencyjną z Korea Institute of Industrial Technology (Kitech), która umożliwi opracowanie i wdrożenie technologii produkcji blach i taśm z nowych stopów aluminium-magnez o ponadstandardowej zawartości magnezu.

więcej »