Inne

Homag Group otwiera centrum inżynieryjne w Poznaniu

Rozwój nowych technologii ułatwiających rozruch linii produkcyjnych, prace nad oprogramowaniem i rozwiązaniami cyfrowymi dla sieci inżynieryjnych oraz uruchomienie prototypowni to główne priorytety nowego centrum Grupy Homag otwartego w Poznaniu. 

więcej »
GE Automation & Controls liderem nowatorskich systemów sterowania IICS

Nagroda międzynarodowej, niezależnej firmy doradczej Frost & Sullivan, 2018 Global Edge Control and Analytics Company of The Year Award, za osiągnięcie pozycji lidera przemysłowych systemów sterowania w 2018 r. trafiła do firmy GE Automation & Controls.

więcej »
PGE zbuduje łączność bezprzewodową LTE 450 dla energetyki

Spółka PGE Systemy, należąca do Grupy PGE, otrzymała decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej o rezerwacji zasobów radiowych w paśmie 450 MHz. Stworzenie cyfrowej sieci łączności jest jednym z elementów budowy inteligentnej sieci energetycznej LTE 450, która pozwoli szybciej i sprawniej przywracać zasilanie w czasie letnich i zimowych anomalii pogodowych.

więcej »
Energa współtworzy kolejny klaster energetyczny

„Czysta Energia” to kolejny już projekt utworzenia klastra energii, tym razem na terenie powiatu tureckiego. Energa Obrót została partnerem technicznym przedsięwzięcia i wspólnie z innymi podmiotami w Grupie Energa będzie współpracować przy tworzeniu Turkowskiego Klastra Energii.

więcej »
Awarie sieci po burzach mają być szybciej usuwane

Gwałtowne nawałnice i wichury, które miały miejsce dokładnie rok temu, w szczytowym momencie pozbawiły energii nawet kilkaset tysięcy domów. Dzięki podpisanemu przez operatorów systemów dystrybucyjnych porozumieniu usuwanie masowych awarii sieci elektroenergetycznych ma być sprawniejsze, a czas przerw w dostawach prądu może być znacznie krótszy.

więcej »
Czy stare budynki potrafią się nauczyć nowych technologii?

Coraz więcej miast na całym świecie podejmuje działania w celu ograniczenia emisji CO2 i podniesienia efektywności energetycznej. Kluczowe stają się dla nich rozwiązania typu "smart city". Ale czy takie rozwiązania mają zastosowanie także w przypadku starszej infrastruktury i budynków? Przykłady modernizacji wiekowych budynków w Brukseli są bardzo obiecujące.

więcej »
WeWork inwestuje z polskim funduszem w brytyjską firmę

Globalne centrum badawczo-rozwojowe brytyjskiego startupu Andiamo rozpoczęło swoją działalność w Gdańsku. Firma rozwija oprogramowanie do projektowania 3D ortez medycznych dla dzieci. Andiamo znalazło się w Polsce dzięki inwestycji polskiego funduszu technologicznego Alfabeat.

więcej »
Inteligentne specjalizacje to szansa dla regionów

Lotnictwo i kosmonautyka, informatyka oraz motoryzacja to trzy z czterech inteligentnych specjalizacji, które napędzają rozwój Podkarpacia. Wizytówką regionu jest przede wszystkim przemysł lotniczy. To właśnie tu znajduje się najważniejszy klaster lotniczy w Europie Środkowo-Wschodniej, który odpowiada nawet za 90 proc. krajowej produkcji w tej branży. Inteligentne specjalizacje to szansa dla regionów. Mogą zapewnić wzrost konkurencyjności, a w konsekwencji szybszy rozwój – przekonuje Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

więcej »
Innowacje z Polski podbijają światowe rynki

Samowystarczalność, nastawienie na innowacje i praca z pasjonatami – to strategia, dzięki której firma może wyrosnąć na światowego lidera w branży opartej o zaawansowane technologie. Taką receptę na sukces ma spółka Kimla, w której powstają największe w Europie Zachodniej supernowoczesne lasery światłowodowe do wycinania dowolnych kształtów z blach ze stali, aluminium miedzi i mosiądzu.

więcej »
Z faktoringu korzysta już 15 tys. polskich firm

Pomimo wysokiego tempa wzrostu gospodarczego i trwającej od wielu lat prosperity, obroty na rynku faktoringowym w Polsce stale rosną, bijąc kolejne rekordy. Świadczy to o tym, że faktoring stał się wygodnym instrumentem finansowym dla firm, a nie jedynie lekarstwem na brak płynności w czasach stagnacji i dekoniunktury. 

więcej »
Drony mogą mieć wpływ na niemal każdy sektor rynku

W ciągu najbliższych kilku lat drony mogą mieć wpływ na niemal każdy sektor rynku. Z prostych zabawek i narzędzi do fotografowania przeistoczyły się w sprzęt niezbędny w wielu gałęziach przemysłu. Wykorzystuje się je na planach filmowych, do mapowania terenu czy prowadzenia akcji ratowniczych. Dzięki dronom udało się zlokalizować zaginionego alpinistę na 8 tys. m n.p.m., a także wpaść na trop pytona tygrysiego nad warszawską Wisłą. W przyszłości drony mogą nawet zastąpić kurierów.

więcej »
Duży plus dla firmy Schöck

Budownictwo mieszkaniowe w Europie ma ogromny potencjał, co odzwierciedlają wyniki finansowe firmy Schöck przedstawione podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Producent łączników termoizolacyjnych i elementów izolacji akustycznej odnotował w ubiegłym roku wzrost sprzedaży o 12 proc. w porównaniu do 2016 r. - wyniosła ona aż 180 mln euro.

więcej »