Inne

Druga edycja Mistrzostw Polski Programistów PLC już za nami!

110 młodych automatyków walczyło w finale tegorocznej edycji Mistrzostw, które odbyły się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej w sobotę, 16 marca. To już druga edycja tego wydarzenia, która w tym roku cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem!

więcej »
Orderfox zwiększa strukturę sprzedaży

Oliver Lödl, który zatrudniony jest na stanowisku Chief Sales Officer, będzie od teraz odpowiedzialny za dalszy rozwój i ekspansję globalnych struktur sprzedaży i międzynarodowej sieci partnerów handlowych oraz za tworzenie kolejnych partnerstw.

więcej »
Nowe materiały od igus w postaci płyt

Odporne na ścieranie płyty ślizgowe iglidur wykonane  z wysokowydajnych tworzyw sztucznych zapewniają jeszcze większą swobodę projektowania lub wykonania elementów zamiennych.

więcej »
Nowy dyrektor operacyjny w NSK

Na początku lutego dr Ulrich Nass objął stanowisko dyrektora operacyjnego w firmie NSK Europe. Nominacja ta stanowi odzwierciedlenie ambicji spółki w budowaniu strategii rozwoju w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

więcej »
Jeden z dwóch ostatnich samolotów na świecie tylko na Dniach Druku 3D

Podczas odbywających się w ramach „Przemysłowej Wiosny” w Targach Kielce Dni Druku 3D odwiedzający mają wyjątkową i niepowtarzalną okazję, żeby zobaczyć francuski samolot myśliwski Caudron CR.714, zaprojektowany i zbudowany w 1938 r.

więcej »
Polskie start-upy wciąż nie dotrzymują kroku

Polskie start-upy nadal są daleko z tyłu za zachodnioeuropejskich czy izraelskich pod względem doświadczenia zespołu i dostępu do kapitału. W Polsce jest też mniej rozwiązań dotyczących infrastruktury informatycznej, trudniejszych do wprowadzania na rynek, bo wymagają one więcej kapitału w fazie badań i rozwoju.

więcej »
O gorących piekarnikach i chłodnych akumulatorach

Około 1,6 mln kuchni i piekarników do zabudowy oraz okapów wyciągowych produkuje co roku firma Neff w zakładzie w południowo-zachodnich Niemczech. Jest to duże wyzwanie również dla intralogistyki. Wewnątrzzakładowy transport surowców, półwyrobów i zmontowanych urządzeń odbywa się przy użyciu elektrycznych urządzeń do transportu poziomego, których akumulatory są ładowane za pomocą nowatorskiego systemu firmy Fronius.

 

więcej »
Polacy przyśpieszają cyfrową transformację amerykańskich firm

Grape Up, polska firma specjalizująca się w technologiach cloud native oraz w podejściu DevOps w produkcji oprogramowania, zrealizowała projekt dla Cincom Systems, wiodącego dostawcy usług IT z USA. W ramach projektu Grape Up dokonał migracji do chmury kluczowego rozwiązania Cincom, a także przeszkolił pracowników amerykańskiej firmy, aby mogli oni samodzielnie rozwijać własne produkty w środowisku chmury.

więcej »
Danfoss buduje przyjazne dla środowiska centra danych

Proces transformacji cyfrowej wymaga inwestycji w nowe centra danych, które są niezbędne dla funkcjonowania solidnej infrastruktury informatycznej. Do ich budowy firma Danfoss wykorzysta własne technologie efektywne energetycznie, które zademonstrują, w jaki sposób możemy zminimalizować wpływ wciąż zwiększającej się ilości przetwarzanych danych na klimat naszej planety. Obecnie nawet ok. 10% energii zużywanej na świecie wykorzystywane jest w obszarze technologii informatycznych.

więcej »
Messer i CVC finalizują przejęcie amerykańskiej części firm Linde i Praxair

Firma Messer 1 marca 2019 r. przejęła większość biznesu gazowego od Linde w Ameryce Północnej oraz niektóre działalności biznesowe Linde i Praxair w Ameryce Południowej. W tym celu, wspólnie z funduszem CVC Capital Partners VII (CVC) powołano Messer Industries. Messer Industries zainwestuje w sumie około 3,6 miliarda dolarów (3,2 miliarda euro). Do joint venture Messer wnosi większość swoich spółek zachodnioeuropejskich.

więcej »
NX Trial in Cloud - przetestuj NX on-line

Firma CAMdivision, jako największy dostawca oprogramowania NX CAx w Polsce i wiodący w Europie, wprowadza nowe pakiety rozwiązań Industry 4.0 do oferty CAx/PLM.

więcej »
Nowe statuty uczelni mają poprawić innowacyjność i uprościć współpracę z firmami

Nowe statuty uczelni – najważniejsze akty wewnętrzne, które będą regulować ich działalność i struktury organizacyjne – mają powstać do 1 października tego roku. To jedno z głównych wyzwań, przed jakim stoją w tym roku polskie uczelnie w związku z wprowadzeniem Konstytucji dla Nauki. Nowe statuty zapewnią uczelniom większą autonomię i przyczynią się do budowania innowacyjności.

więcej »