Inne

OVH rozszerza usługi o platformę chmurową dla sztucznej inteligencji

Według IDC wyraźny wzrost wydatków na sztuczną inteligencję i systemy kognitywne utrzyma się w nadchodzących latach, osiągając poziom 77,6 miliardów dolarów inwestycji w 2022 r. Te inwestycje trafią głównie do firm tworzących oprogramowanie, w szczególności zaś rozwijających aplikacje konwersacyjne oraz rozwiązania z zakresu machine learning i deep learning. Aby odpowiedzieć na nowe potrzeby, firma OVH stworzyła kompletny zestaw rozwiązań wspierających klientów w ich projektach z zakresu sztucznej inteligencji.

więcej »
To największe obecnie zagrożenia biznesowe wg polskich firm

Przerwy w działalności biznesowej oraz cyberataki to największe zagrożenia dla firm – wynika z Barometru Ryzyk Allianz 2019. W 2018 r. cyberprzestępczość kosztowała firmy na całym świecie rekordowe 600 mld dol rocznie. W zestawieniu rośnie też liczba wskazań dla ryzyk związanych ze zmianami klimatu i brakami wyspecjalizowanej kadry.

więcej »
Udane testy zdalnie pilotowanego promu pasażerskiego

Wybudowany w polskiej stoczni dwustronny prom pasażerski Suomenlinna II przeszedł pomyślnie testy zdalnego pilotowania w pobliżu portu w Helsinkach. Dzięki dzisiejszym technologiom zdalny nadzór nad statkami z każdego miejsca na ziemi jest już rzeczywistością.

więcej »
Ruszył Krajowy Program Kosmiczny

Znaczny wzrost konkurencyjności polskiego sektora kosmicznego i osiągnięcie wyniku 3% przychodów europejskiego rynku space do 2030 r. – to główne cele Krajowego Programu Kosmicznego, który właśnie wchodzi w życie. Polska przeznaczy na jego realizację blisko 250 mln zł.

więcej »
Nanotechnologia w walce ze smogiem

Z powodu zatrucia czadem co roku umiera w Polsce kilkadziesiąt osób. Zabójcze jest też zanieczyszczone powietrze – nie tylko na zewnątrz, lecz także w mieszkaniach i samochodach. Dzięki miniaturowym czujnikom opartym na nanotechnologii, które można umieścić w każdym urządzeniu internetu rzeczy w domu, system sam podejmie decyzję o koniecznych działaniach.

więcej »
Duże zainteresowanie projektem budowy morskich farm wiatrowych z Grupą PGE

13 potencjalnych partnerów odpowiedziało na grudniowe zaproszenie Grupy PGE do udziału w projekcie budowy farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Docelowo PGE zamierza sprzedać wybranemu przez siebie partnerowi strategicznemu po 50% udziałów w dwóch spółkach celowych odpowiedzialnych za projekty morskich farm wiatrowych, a następnie wspólnie z partnerem realizować je w formule joint venture.

więcej »
RODO przyczyną nowych typów cyberataków

Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO) obowiązuje od maja 2018 r., ale postrach wśród przedsiębiorców siało już znacznie wcześniej. Zamieszanie związane z wejściem w życie przepisów zwróciło także uwagę cyberprzestępców. 

więcej »
Wrocław jak Dolina Krzemowa

Jeszcze kilka lat temu przemysł kosmiczny w Polsce prawie nie istniał. Dziś z branżą tą identyfikuje się ponad 300 przedsiębiorstw, głównie małych i średnich. Coraz więcej takich firm powstaje w stolicy Dolnego Śląska, gdzie warunki do rozwoju ich działalności są coraz bardziej sprzyjające.

więcej »
Sztuczna inteligencja przyspieszy globalny wzrost gospodarczy nawet o 1%

Rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji zmienią oblicze globalnego rynku pracy. Na upowszechnienie się sztucznej inteligencji powinni przygotować się zarówno przedsiębiorcy, którzy za kilka lat wykorzystają ją do optymalizacji pracy, jak i sektor rządowy, który powinien wypracować rozwiązania ułatwiające i regulujące rozwój projektów wykorzystujących samouczące się algorytmy. Światowa gospodarka dzięki AI może zanotować wzrost nawet o 1%.

więcej »
Giełda miejsc pracy na Orderfox.com

Na platformie Orderfox.com pojawiła się nowa funkcjonalność – dodawanie ofert o wolnych miejscach pracy i znajdowanie wykwalifikowanych fachowców w branży obróbki techniką CNC.

więcej »
Innowacyjne podejście do CSR zaproponowane przez Wiśniowski

W połowie stycznia tego roku w sieci pojawiła się nowa gra platformowa 2 THE LIGHT, której pomysłodawcą był producent bram garażowych Wiśniowski. Jak się okazało nie był to krok w stronę nowego produktu, tylko innowacyjna i niecodzienna propozycja działań w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) pod hasłem „Zostań bohaterem! Zamień granie w pomaganie.

więcej »
Jungheinrich podsumował 25 lat obecności w Polsce

Firma Jungheinrich Polska – dostawca kompleksowych rozwiązań dla logistyki wewnątrzmagazynowej obchodzi 25-lecie działalności na polskim rynku. Efekt tej obecności stanowi ponad 60 tys. klientów, ponad 55 tys. sprzedanych napędzanych wózków widłowych, 8 lokalizacji w największych miastach oraz przeszło 600 zatrudnionych pracowników.

więcej »