Przemysł

ArcelorMittal poszerza asortyment krakowskiej huty

W połowie roku rozpocznie się kolejny etap realizacji projektów w krakowskiej hucie. W ocynkowni zostanie uruchomiona linia do nakładania powłok organicznych (czyli lakieru) na blachę, a w stalowni będzie kontynuowany nowy, pilotażowy projekt badawczo-rozwojowy, niezbędny do produkcji stali elektrotechnicznych nowej generacji.

więcej »
JSW coraz mocniej stawia na węgiel koksowy

Jastrzębska Spółka Węglowa zakłada, że globalne ceny węgla koksowego utrzymają się w najbliższym czasie na stabilnym poziomie. Przyczynią się do tego m.in. polityka surowcowa Chin oraz wzrost zapotrzebowania na węgiel w krajach takich jak Indie i Brazylia.

więcej »
Prairie Mining będzie wydobywać węgiel koksujący w Polsce

Prairie Mining ogłosiła rezultaty badań laboratoryjnych prób pobranych z nowo wykonanego odwiertu, z obszaru przyszłej kopalni Jan Karski. Wykonane badania wykazały występowanie węgla koksującego typu 34 o niskiej zawartości popiołu. Dzięki znakomitym parametrom jakościowym węgiel z KWK Jan Karski może być sprzedany za wyższą cenę.

więcej »
Grupa Recykl zbuduje nowy zakład produkcyjny

Grupa Recykl, lider rynku zagospodarowywania odpadów poużytkowych w postaci zużytych opon, podpisał z PARP umowę na niemal 20 mln zł dofinansowania do budowy nowego zakładu. 

więcej »
Bombardier i Siemens podejmują współpracę

Bombardier, wiodący na świecie producent pociągów i samolotów, nawiązał współpracę z firmą Siemens w celu dalszego pogłębienia i rozszerzenia portfolio Teamcenter, służącego do zarządzania cyklem życia produktu (PLM). Ma to na celu optymalizację procesów inżynieryjnych w celu opracowywania, produkowania i zapewniania wsparcia swoich produktów.

więcej »
Air Products przejmuje firmę ACP

Transakcja umożliwi umocnienie pozycji Air Products jako dostawcy dwutlenku węgla w Europie oraz wzmocni pozycję firmy na rynku gazów przemysłowych na obszarze Europy kontynentalnej.

więcej »
Kontrakt KGHM i Sirius Minerals

DMC Mining Services oraz DMC Mining Services, spółki zależne KGHM Polska Miedź, zawarły umowę z York Potash, firmą należącą do Sirius Minerals PLC. Kontrakt zakłada realizację przez DMC usług projektowania oraz głębienia czterech szybów w ramach projektu wydobycia polihalitu na terenie parku narodowego North York Moors w Wielkiej Brytanii. Kontrakt podpisano 13 lutego br.

więcej »
JSW pracuje nad inteligentną kopalnią

Proces automatyzacji i cyfryzacji ma pomóc Jastrzębskiej Spółce Węglowej zwiększyć efektywność wydobycia węgla do około 870 ton rocznie na pracownika. Zaawansowane technologie pomogą rozpoznać złoża, ich grubość i jakość, zautomatyzują wydobycie, wspomogą logistykę, transport oraz monitoring. 

więcej »
Urzeczywistnianie koncepcji Przemysłu 4.0

Tworzenie inteligentnych fabryk oraz idea przemysłu połączonego (Connected Industry) to już nie tylko koncepcja – to rzeczywistość. Firma Bosch Rexroth od dawna odgrywa czołową rolę w tej dziedzinie, będąc zarówno pionierem jak i użytkownikiem technologii Przemysłu 4.0.

więcej »
Innowacje w energetyce – oczyścić i rewitalizować

- Innowacje, także te w sektorze energetycznym, to proces ewolucyjny a nie rewolucyjny. Dlatego jesteśmy pewni, że wsparcie dla sektora węglowego potrzebne będzie jeszcze długo - uważa Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes zarządu Rafako.

więcej »
Czeka nas rok pełen wyzwań dla energetyki

Wprowadzenie rynku mocy, wynegocjowanie korzystnego kształtu unijnego pakietu zimowego i dokończenie aktualnie prowadzonych inwestycji w moce wytwórcze – to największe wyzwania dla sektora energetycznego w 2018 r. w ocenie Ministerstwa Energii. Nadchodzące miesiące w energetyce upłyną pod znakiem dużych zmian: w pierwszym półroczu ma zapaść decyzja rządu dotycząca budowy elektrowni jądrowej, a w grudniu powinny odbyć się pierwsze aukcje na dostawy energii w latach 2021–2023 związane z wdrożeniem w Polsce rynku mocy.

więcej »
Siemens dostarczy turbinę parową dla elektrociepłowni Elsen w Częstochowie

Firmy podpisały umowę na dostawę i finansowanie turbozespołu parowego o mocy 14 MW dla elektrociepłowni w Częstochowie. Inwestycja spółki Elsen i uruchomienie nowego turbozespołu Siemensa zwiększy efektywność energetyczną elektrociepłowni oraz pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne.

więcej »