Przemysł

Bridgestone zainwestuje 194 mln euro w Polsce

Planowane inwestycje mają na celu zwiększenie możliwości produkcyjnych fabryk, poszerzenie oferty produktowej Bridgestone oraz udoskonalenie obsługi klienta.

więcej »
Japoński producent stali fałszował dane dotyczące wytrzymałości

Firma Kobe Steel, trzeci co do wielkości producent stali na rynku japońskim, fałszował dane dotyczące wytrzymałości produkowanych elementów, które były wykorzystywane m.in. przy produkcji samochodów, pociągów, samolotów, a nawet rakiet.

więcej »
Sprzedaż drukarek 3D rośnie w szybkim tempie

W 2020 r. wartość rynku drukarek 3D może przekroczyć 22 mld dolarów. W ciągu kilku lat ich liczba przekroczy 2,4 mln sztuk. Większość firm docenia możliwość wytwarzania części o dużym skomplikowaniu geometrycznym, prostotę procesu wytwarzania i krótki czas produkcji. 

więcej »
Rafako celuje w rynek azjatycki

Firma Rafako bierze udział w konferencji i targach Asia Power Week. W trakcie wydarzenia raciborska spółka zaprezentowała swoje technologie i przeprowadziła szereg rozmów z przedstawicielami azjatyckiej branży energetycznej. Obecnie Azja to nowy kierunek działań Rafako. Pierwsze efekty są już widoczne.

więcej »
Z epoki węgla do epoki magazynów energii

Louis Shaffer, lider segmentu Distributed Energy w obszarze EMEA w firmie Eaton, rozważa przejście z energii wytwarzanej z węgla na energię ze źródeł odnawialnych oraz dostrzega potencjał rynku mikrosieci energetycznych w Wielkiej Brytanii.

więcej »
ABB i Northvolt chcą stworzyć największą w Europie fabrykę baterii

Firmy ABB i Northvolt podpisały wstępne porozumienie dotyczące szeroko zakrojonego partnerstwa w zakresie dostaw produktów i usług oraz rozwoju technologii na potrzeby najnowocześniejszej fabryki baterii litowo-jonowych Northvolt.

więcej »
Dwóch gigantów sektora naftowo-paliwowego łączy się

PERN, regionalny lider logistyki surowcowej, po połączeniu z OLPP, największym w kraju przedsiębiorstwem w obszarze magazynowania paliw płynnych, zapowiada duże inwestycje.

więcej »
Grupa PGE przejmuje EDF Polska

Osiem elektrociepłowni w największych polskich aglomeracjach, takich jak Trójmiasto, Wrocław czy Kraków, Elektrownia Rybnik na Śląsku i blisko 400 km sieci ciepłowniczej w czterech miastach do końca 2017 r. przejmie Grupa PGE. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał warunkową zgodę na zakup aktywów francuskiego EDF w Polsce.

więcej »
Nowe inwestycje LiuGong w Polsce

Chińska korporacja LiuGong poczyniła w Polsce nowe inwestycje. O otwarciu nowej europejskiej siedziby firmy już informowaliśmy. W Stalowej Woli zainaugurowano natomiast działalność Regionalnego Centrum Dystrybucji Części Zamiennych i uruchomiono nową linię produkcyjną.

więcej »
Astor i Schneider Electric Polska rozpoczynają współpracę

Zapotrzebowanie na maszyny pakujące w branży spożywczej stale rośnie. Preferencje zakupowe konsumentów, dotyczące m.in. wygody użytkowania i świeżości produktów, motywują firmy do inwestowania w parki maszynowe i poszukiwania innowacji.

więcej »
Innowacje testowane w KGHM

KGHM Polska Miedź uczestniczy w trzech projektach realizowanych w ramach programu Horyzont 2020: BioMOre, Disire oraz IntMet. Projekty te są finansowane w 100% ze środków Komisji Europejskiej. W kopalni Rudna trwa eksperyment BioMOre.

więcej »
Orlen wprowadza nowe standardy w energetyce

PKN Orlen podpisał z Siemens Polska długoterminową umową serwisową dla pięciu turbozespołów Zakładowej Elektrociepłowni PKN Orlen w Płocku. Jest to nowe, innowacyjne podejście do utrzymania ruchu w energetyce, które wpisuje się w najlepsze światowe standardy.

więcej »