Przemysł

PGNiG szykuje zapasy gazu na okres zimowy

Rozpoczęcie sezonu zimowego w Polsce wiąże się zatłoczeniem pojemności podziemnych magazynów gazu. Spółka jest gotowa na wzrost zapotrzebowania na gaz w okresie zimowym. 

więcej »
Kolej 4.0 zapewni innowacyjne pociągi i dworce

Unijny program modernizacji kolejnictwa obejmie branżę transportu szynowego na nowe tory. Realizacja IV Pakietu Kolejowego będzie okazją na zwalczenie fragmentaryzację rynku kolejowego w krajach członkowskich, otworzy branżę na inwestycje międzynarodowe i wprowadzi innowacyjne rozwiązania z segmentu przemysłu 4.0.

więcej »
Czy polska produkcja jest gotowa na Przemysł 4.0?

Ponad połowa przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce spotkała się z terminem czwartej rewolucji przemysłowej, a znacząca część z nich zaczęła wdrażać rozwiązania technologiczne, które mają je na nią przygotować. Firmy mają także sprecyzowane potrzeby biznesowe oraz świadomość tego, które obszary ich działalności biznesowej wymagają optymalizacji. Jednocześnie zwracają uwagę na bariery w wdrażaniu nowych technologii i wykazują ostrożność w kontekście inwestycji.

więcej »
Branża węglowa stawia na innowacyjne rozwiązania

Nowoczesny przemysł wymaga nowoczesnych rozwiązań. Jest to główny powód władz Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Advicom, które zdecydowały się na współpracę z firmą Elmodis, działającą w obszarze Przemysłowego Internetu Rzeczy.

więcej »
Inteligentne miasta. Jak będą wyglądać?

Jedno z pierwszych tzw. inteligentnych miast powstało w południowo-koreańskim Songdo. Ma ono uczynić życie jego mieszkańców wygodniejszym i bezpieczniejszym przy jednoczesnej oszczędności energii i zasobów. Niezbędne do prawidłowego funkcjonowania miasta dane pomiarowe, spływają do wysokowydajnego data center zaprojektowanego przez ekspertów z firmy Rittal.

więcej »
Współpraca handlowa PGNiG i Lotos w Norwegii

PGNiG Supply & Trading – spółka, która pochodzi z Grupy Kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, staje się wyłącznym odbiorcą gazu ziemnego wydobywanego w Norwegii przez Lotos Exploration & Production Norge – spółkę z Grupy Kapitałowej Lotos, prowadzącą działalność poszukiwawczo-wydobywczą na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

więcej »
Fabryka ABB, w której roboty będą produkować roboty

W cyfowej fabryce w Kangqiao koło Szanghaju roboty będą produkowć roboty. Zajmujący powierzchnię 67 000 m² budynek  będzie wykorzystywany do najnowszych procesów produkcyjnych. Pod tym samym dachem znajdzie się również miejsce dla ośrodka badawczo-rozwojowego, skupiającego się na technologiach wykorzystujących sztuczną inteligencję. Otwarcie placówki zaplanowano na 2021 r.

więcej »
Relacja z Dni Otwartych Jungheinrich 2019 we Wrocławiu

Jubileuszowa 10. edycja Dni Otwartych Jungheinrich Polska we Wrocławiu upłynęła pod znakiem automatyzacji, ogniw litowo-jonowych oraz bezpieczeństwa w zakładzie. Jednocześnie impreza ta pokazała, że za każdą technologią przede wszystkim stoją jej użytkownicy.

więcej »
Finansowanie inwestycji w przemyśle drzewnym

Jakie wyzwania czekają przemysł drzewny? Ograniczenia w podaży drewna, trudności ze znalezieniem pracowników oraz spowolnienie gospodarcze - to główne mankamenty tego sektora. Jak w takiej sytuacji utrzymać obecne, wysokie tempo rozwoju sektora, który w przypadku branży meblowej wynosi aż 8% rocznie?

więcej »
Innowacyjne rozwiązania stworzone przez Fanuc i Kogifi

We wrześniu br. europejski przedstawiciel koncernu Fanuc ogłosił rozpoczęcie współpracy z polską spółką Kogifi, która specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu AR/VR, IoT i sztucznej inteligencji. Kompetencje cyfrowe firmy zostaną wykorzystane do stworzenia innowacyjnych rozwiązań Industry 4.0 dla nowoczesnych przedsiębiorstw na całym świecie.

więcej »
Ważny etap połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos

Podpisanie porozumienia pomiędzy PKN ORLEN, a Skarbem Państwa i Grupą Lotos to kolejny krok, który przybliża obie firmy do utworzenia zintegrowanego, silnego koncernu, skutecznie konkurującego na międzynarodowych rynkach. Umowa znacząco wzmacni bezpieczeństwo polskiej gospodarki w obszarze paliw i energii.

więcej »
Podwyżki cen energii mogą wpłynąć na konkurencyjność polskiego przemysłu

Przedsiębiorstwa z powodu podwyżek cen energii są zmuszone do szukania własnych źródeł energii i poprawy efektywności energetycznej. Wzrosty najdotkliwiej odczuwa przemysł energochłonny. Potrzebna jest długoterminowa i spójna strategia, żeby energia dla przemysłu była pewna, stabilna i w konkurencyjnej cenie. Sytuację na rynku mogłyby też ustabilizować kontrakty PPA i uwolnienie importu.

więcej »