Przemysł

Gazy do technik laserowych

Postęp techniczny w dziedzinie technologii laserowych wymaga od renomowanego dostawcy gazów technicznych nieustannej innowacyjności oraz optymalizacji oferowanych rozwiązań.

więcej »
Forte otwiera fabrykę płyt wiórowych i zapowiada kolejne inwestycje

Nowa fabryka płyt wiórowych została otwarta w Suwalskiej Specjalnej Strefie ekonomicznej. Inwestor, firma Fabryki Mebli „Forte” S.A., zapowiada, że jest to dopiero pierwszy etap inwestycji – w sumie nakłady wyniosą 700 mln złotych. W SSSE wmurowano jednocześnie kamień węgielny pod budowę nowej fabryki mebli.

więcej »
Wzrasta produkcja szkła hartowanego

Nowy piec hartowniczy uruchomiono w zakładzie przetwórstwa szkła Pilkington IGP w Szczecinie. To oznacza, że zakład będzie w stanie wytwarzać o 45% więcej szkła hartowanego. Trafia ono nie tylko na nasz rodzimy rynek, ale również jest eksportowane, głównie do krajów skandynawskich.

więcej »
Nowe metody obróbki wewnętrznej

Przełomowa metodę toczenia wewnętrznego obiecuje firma Sandvik Coromant, która wprowadza do asortymentu głowicę CoroTurn Prime SL. Głowica może być wykorzystana wszędzie tam, gdzie wykonuje się obróbkę w otworach o średnicy powyżej 90 mm (3.5 cala), na wysięgach o długości do 8-10 krotności średnicy.

więcej »
Zagazowanie węgla poprawi jakość powietrza w Polsce

Technologię zagazowania węgla próbuje popularyzować w Polsce firma SES EnCoal Energy. Jej celem jest zagospodarowanie niskiej jakości materiałów węglowych w najmniej szkodliwy dla środowiska sposób.

więcej »
Więcej miejsc pracy w sektorze produkcyjnym

Od 20 kwartałów firmy w branży produkcyjnej zwiększają zatrudnienie. Przez to prognoza zatrudnienia dla tego sektora wynosi na najbliższe miesiące +26. A to oznacza w praktyce, że będzie więcej ofert zatrudnienia - wynika z raportu MonpowerGrup.

więcej »
System zabezpieczający Safe-Lock staje się standardem

System Safe Lock powoli staje się standardem przemysłowym – informuje firma Haimer, która opatentowała ten system trzymania narzędzia podczas obróbki. Sprawdza się on szczególnie  w przemyśle ciężkim i obróbce zgrubnej, a także staje się coraz ważniejszy w innych dziedzinach jak np. frezowania trochoidalne.

więcej »
150 milionów ton węgla z LW Bogdanka

Lubelski Węgiel Bogdanka, najnowocześniejsza kopalnia węgla kamiennego w Polsce, wchodząca w skład Grupy Enea, wyprodukowała 150-milionową tonę węgla handlowego.

więcej »
Trump wprowadza cła na stal i aluminium. Szykuje się wojna handlowa

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał rozporządzenie, które wprowadza cła na import stali i aluminium do USA. To może wywołać decyzje o wprowadzeniu kolejnych barier w handlu, co może być poważnym ciosem dla wielu branż.

więcej »
Modernizacja elektrociepłowni Tameh Polska

Wykorzystanie gazów hutniczych do wytwarzania energii to główne założenie modernizacji trwającej w elektrociepłowni Tameh w krakowskiej hucie ArcelorMittal Poland. Montaż kotłów gazowych znacząco zmniejszy emisje do atmosfery i usprawni działanie zakładu.

więcej »
Chiny najbardziej atrakcyjną lokalizacją dla przemysłu

W najnowszym globalnym rankingu najbardziej atrakcyjnych rynków do lokowania działalności produkcyjnej, przygotowanym przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield, Chiny odzyskały pozycję lidera, co potwierdza status tego kraju jako najważniejszej lokalizacji przemysłowej świata. Malezja, która w ubiegłym roku zajęła pierwsze miejsce, spadła na trzecie, tuż za Litwą.

więcej »
Veolia wybuduje dla ArcelorMittal Poland stację zmiękczania wody

Innowacyjne rozwiązanie szyte na miarę potrzeb klienta, jakiego do tej pory nie było na polskim rynku, dotyczy kontraktu jaki podpisała Veolia z ArcelorMittal. Mowa o formule DBFOM (Design–Build–Finance-Operate-Maintain).

więcej »