Przemysł

Przemysł 4.0 szansą dla producentów maszyn

Wciąż postępujące zmiany w przemyśle stanowią siłę napędową producentów rozwiązań technicznych. Rewolucja 4.0 oraz oddanie kontroli nad maszynami w ręce sztucznej inteligencji wymagają tworzenia niezawodnych narzędzi. Przed polskimi producentami szansa na stanie się ważnym graczem na międzynarodowych rynkach.

więcej »
Polska produkcja a zarządzanie danymi

Badanie przeprowadzone przez PSI Polska mówi, że średnie i duże przedsiębiorstwa produkcyjne działające w Polsce nadal stosują analogowe rozwiązania do zbierania i analizy danych. Aż 33% średnich i 15% dużych firm nie dysponuje systemami ERP, które są podstawowymi narzędziami informatycznymi do zarządzania w przedsiębiorstwie. Czy polska produkcja jest aż tak daleko z tyłu?

więcej »
Główne mity na temat Przemysłu 4.0

Przemysł 4.0 jest ideą, która została stworzona przez Niemcy jako odpwiedź na definicję szybko rozwijającego się rynku chińskiego. Aby poprawić wydajność i efektywność produkcji, wiele niemieckich przedsiębiorstw zdecydowało się na digitalizację. Dzisiaj Przemysł 4.0 to już nie tylko cyfryzacja procesów, ale także kompleksowe zarządzanie informacją w firmie. Jednak wokół pojęcia, wciąż krąży wiele mitów. 

więcej »
Platforma narzędzi DesignSpark poprawi pracę firmy RS Components

RS Components podpisała umowę franczyzową z firmą Maxim Integrated Products, która zajmuje się opracowywaniem produktów i technologii analogowych i sygnałów mieszanych.

więcej »
Siemens przekazał 22 pociągi metra dla Bangkoku

Dwie firmy Siemens Mobility oraz turecka Bozankaya przekazały już wszystkie 22 składy metra dla stolicy Tajlandii – Bangkoku. Z początkiem grudnia 2019 r. pociągi kursują już także na niedawno ukończonym odcinku trasy linii zielonej między stacjami Kheha i Kasetsart Uniwersytet w ramach system Skytrain.

więcej »
Modernizacja walcowni w ArcelorMittal Poland zakończona

Modernizacja walcowni walcówki w Sosnowcu przeszła na kolejny etap. Pierwsze kręgi tego półproduktu, z którego powstają m.in. siatki ogrodzeniowe, wsad na kordy do opon, druty spawalnicze czy śruby na zmodernizowanej linii zostały wyprodukowane na początku listopada. Inwestycja kosztowała 120 mln złotych.

więcej »
Branża budowlana przechodzi cyfrową rewolucję

Mimo wzrostu produkcji budowlano-montażowej, kondycja finansowa polskich spółek z tej branży uległa pogorszeniu. Przyczynił się do tego m.in. wzrost cen materiałów budowlanych oraz kosztów pracy i podwykonawstwa – wynika z analiz Deloitte. Z tego typu wyzwaniami branża coraz częściej radzi sobie poprzez digitalizację i sięga się po robotyzację czy prefabrykację w budownictwie.

więcej »
Nowa umowa firm FM Logistic oraz Unilever we Francji

W ramach nowej umowy spółka FM Logistic będzie świadczyła usługi przyjmowania, magazynowania i realizowania zamówień oraz usług co-packingowych dla produktów Unilever Personal Care na platformie logistycznej w Crépy-en-Valois, która znajduje się około 70 km na północ od Paryża. Umowa obejmuje również transport niektórych produktów na zlecenie Unilevera.

więcej »
Wdrażanie rozwiązań przemysłu 4.0 w firmach

Prawie 3/4 firm, które znają koncepcję Przemysłu 4.0 rozpoczęło wdrażanie rozwiązań będące jej elementem lub ma już takie plany – wynika z raportu PSI Polska. Liderem są duże firmy, spośród których trzy na cztery podjęły takie działania. Najczęściej wdrażają nowoczesne systemy informatyczne czy technologie umożliwiające współpracę ludzi i robotów. 

więcej »
Wyjątkowo niskie bezrobocie w Polsce

W Polsce utrzymuje się niska stopa bezrobocia, która w III kwartale 2019 r. wyniosła zaledwie 3,1% (metodologia BAEL) – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Polska zostaje w czołówce krajów Unii Europejskiej z najniższym bezrobociem, ale eksperci Personnel Service spodziewają się trendu wzrostowego.

więcej »
Firma Eltron-Kabel częścią grupy Helukabel

Firma Eltron-Kabel ogłosiła, że stała się częścią grupy Helukabel. Oba podmioty zadeklarowały współpracę, która będzie przynosić wzajemne korzyści. W rezultacie skorzystają także klienci, otrzymując dostęp do szerokiej oferty produktowej i mogąc liczyć na krótszy czas realizacji zamówień.

więcej »
Rewolucja przemysłowa 4.0 nie pozbawi ludzi pracy

Jednym z założeń czwartej rewolucji przemysłowej jest współpraca ludzi z robotami. Wbrew obiegowej opinii robotyzacja nie pozbawi człowieka zajęcia. Zdaniem ekspertów to doskonałe narzędzie do wypełnienia luk kadrowych, wzrostu kwalifikacji pracowników, poprawy warunków ich pracy, a w efekcie wzmocnienia konkurencyjności firmy.

więcej »