Przemysł

PGNiG i AGH rozwijają nową technologię wierceń

MiniDrill to innowacyjne rozwiązanie, które może zwiększyć wydobycie węglowodorów i zmniejszyć koszty wierceń. Właśnie zakończyła się I faza projektu.

więcej »
Polska branża kosmiczna coraz silniejsza

Jeszcze do niedawna o przemyśle kosmicznym w Polsce mówiło się z przymrużeniem oka. Obecnie polskie firmy są coraz bardziej aktywne w branży kosmicznej, a opracowywane przez nie technologie wykorzystują światowi giganci.

więcej »
Od wykrywania anomalii do większej efektywności produkcji

W ciągu najbliższych pięciu latach, jak wynika z analizy przeprowazonej przez specjalistów Markets&Markets, wartość rynku, bazującego na wykrywaniu anomalii, podwoi się z 2 do prawie 4,5 mld dolarów. Co skłania zakłady przemysłowe do inwestowania w rozwiązania tzw. Przemysłowego Internetu Rzeczy?

więcej »
PKN Orlen wykupi pozostałe akcje Unipetrolu

Rada Nadzorcza PKN Orlen wyraziła zgodę na nabycie pozostałych akcji spółki Unipetrol reprezentujących ok. 5,97% kapitału zakładowego. Do finalizacji transakcji niezbędna będzie m.in. zgoda Czeskiego Banku Narodowego.

więcej »
Rittal wkracza w erę Przemysłu 4.0

Rittal inwestuje 120 mln euro w unowocześnianie produkcji szaf pełnogabarytowych zgodnie z zasadami Przemysłu 4.0. W zakładach w Rittershausen w Niemczech firma instaluje nowe, supernowoczesne linie produkcyjne dla nowej szafy VX25. Dzięki kompleksowej cyfryzacji procesów oraz całkowicie zautomatyzowanym urządzeniom do profilowania, spawania i produkcji części płaskich, firma dostosowuje swoją produkcję do standardów Przemysłu 4.0 – jednego modelu dla wszystkich zakładów produkcyjnych Rittal na całym świecie.

więcej »
Tomasz Haiduk: Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce są coraz bardziej innowacyjne

- Najlepiej świadczy o tym fakt, że 14,5% swoich przychodów wydają one na innowacje. To jest duży strumień pieniędzy, a to oznacza, że chcą się rozwijać - zauważa w rozmowie z „MM Magazynem Przemysłowym” Tomasz Haiduk, dyrektor branż przemysłowych i członek zarządu w Siemens Polska. To jeden z wniosków z płynących z raportu „Smart Industry Polska 2018” przeprowadzonego przez firmę Siemens oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

więcej »
Raport „Smart Industry Polska 2018”. Czy nasze MŚP są innowacyjne?

Krajowe firmy przeznaczają średnio 14,5% przychodów na wdrażanie nowych technologii – wynika z badania „Smart Industry Polska 2018”, przygotowanego przez firmę Siemens we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii. Pomimo poważnych barier, które ograniczają innowacyjność, polskie przedsiębiorstwa przemysłowe z sektora MŚP inwestowały i nadal planują inwestować w rozwój technologiczny. Jednocześnie oczekują one od państwa – przede wszystkim – zmniejszenia barier biurokratycznych.

więcej »
Prognozowane spadki cen na rynku miedzi rafinowanej

Według analityków Haitong Bank ceny miedzi w 2018 r. będą kształtowały się w okolicach 6840 USD za tonę. W perspektywie kilku kolejnych miesięcy miedź może być pod presją ze względu na lekkie spowolnienie tempa wzrostu w Chinach oraz nadpodaż na rynku katod.

więcej »
Łożyska polimerowe dla branży spożywczej

Jednym z innowacyjnych rozwiązań w branży spożywczej są polimerowe (bezsmarowe) łożyska, Coraz powszechniej wypierają tradycyjne – stalowe, które wymagają użycia smarów.

więcej »
Polska firma BKF wykorzystuje IoT

Szczecińska firma BKF stworzyła inteligentny system monitorujący pracę urządzeń przemysłowych i ich operatorów EBKF Fleet Manager. Korzystają z niego m.in. duże przedsiębiorstwa produkcyjne.

więcej »
Nowe technologie w grupie PGO

Dwa nowe projekty badawczo-rozwojowe realizuje grupa PGO. Oba są współfinansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Po zakończeniu inwestycji odlewy uzyskiwane w zakładach grupy będą miały lepsze parametry wytrzymałościowe i jakościowe. Wartość obu realizowanych projektów to 85 mln zł.

więcej »
Southco rozszerza działalność produkcyjną w Polsce

Southco, światowy lider technologii systemów zamknięć oraz urządzeń dostępu, poinformował o planach rozszerzenia swojej działalności o Polskę. TouchPoint, spółka – matka Southco, nabyła teren w południowo-wschodnim regionie Rzeszowa, gdzie Southco wybuduje nowy zakład produkcyjny o powierzchni ok. 6500 m2 wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rosnącej liczby europejskich klientów firmy.

więcej »