Wydarzenia branżowe

Konkurs targów INNOFORM rozstrzygnięty

Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM, Oberon 3D L. Pietrzak i Wspólnicy oraz Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania – to właśnie te firmy zdobyły główne nagrody w organizowanym po raz pierwszy na targach INNOFORM konkursie na najlepsze produkty, wyroby, technologie i innowacje.

więcej »
Polski sukces na Hannover Messe 2018

Polski fin-tech SMEO nawiązał perspektywiczne relacje biznesowe na trwających właśnie targach Hannover Messe. SMEO jest jednym z szesnastu polskich innowatorów, prezentowanych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii na Polskim Stoisku Narodowym na największych targach przemysłowych świata w Hanowerze.

więcej »
Targi Innoform 2018 - co nas jeszcze czeka

Rozpoczęte dziś targi INNOFORM 2018 potrwają do czwartku. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem tego wydarzenia targowego.

więcej »
Studia przyszłości w Bydgoszczy

Podczas Targów INNOFORM w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym będziemy świadkami wyjątkowego wydarzenia. Odbędzie się bowiem uroczyste podpisanie Listu Intencyjnego w sprawie utworzenia tzw. studiów dualnych na jedynym w Polsce kierunku dedykowanym branży narzędziowo-przetwórczej – Przetwórstwo tworzyw sztucznych.

więcej »
Targi INNOFORM 2018 rozpoczęte

Dziś w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym rozpoczęły się II Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM. Jak zwykle nie mogło na nich zabraknąć redakcji MM Magazynu Przemysłowego.

więcej »
Integratorzy spawalnictwa na zamku Topacz

Seminarium „Rozwiązania integratorskie do automatyzacji procesów spawania i mocowania detali” zorganizowane przez Cloos-Polska odbyło się 19 kwietnia w podwrocławskim zamku Topacz. Wzięło w nim udział 60 przedstawicieli polskich firm zajmujących się spawalnictwem.

więcej »
Konferencja Surface Forum

Firma ITA zaprasza do udziału w Konferencji Szkoleniowej na temat nierówności powierzchni - Surface Forum, która odbędzie się w dniach 15-16 maja 2018 w Hotelu Mościcki w Spale.

więcej »
Nowa hala produkcyjna w Sonoco

Nowa hala produkcyjna o powierzchni 9000 m została otawrta z Strykowie w Sonoco Display and Packaging. Rozbudowa zakładu pozwoli na zwiększenie produkcji baterii alkalicznych - do tego zobowiązał się nowy partner Sonoco. Oznacza to nowe miejsca pracy dla około 160 osób.

więcej »
Narzędzia – Przemysł – Kooperacja. INNOFORM® 2018

Rekordowa liczba wystawców z całego świata, o niemal połowę większa w stosunku do ubiegłego roku powierzchnia ekspozycyjna, branżowe konferencje z imponującym zakresem merytorycznym, Giełda Kooperacyjna i ponad setka nowości. Tak prezentuje się druga już edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM®. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

więcej »
KOMPOZYT-EXPO 2018: Nowe cele – więcej możliwości!

O przyszłości, kompozytach i najnowszych technologiach rozmawiać będą jesienią w EXPO Kraków, podczas 9. Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO (16–17 października 2018 r.), inżynierowie, technolodzy oraz konstruktorzy ze wszystkich branż.

więcej »
AMB 2018: Serce branży obróbki metalu bije w Stuttgarcie

Od 18 do 22 września targi AMB 2018 już po raz dziewiętnasty będą miejscem spotkań ekspertów z branży obróbki metali. Ponad 1500 wystawców zaprezentuje swoje wynalazki i innowacje na terenie wystawienniczym o powierzchni ponad 120 tys. metrów kwadratowych.

więcej »
Mniej zanieczyszczeń z sosnowieckiej huty

Prawie 11 mln zł kosztowała instalacja odpylania i odsiarczania spalin w elektrociepłowni w sosnowieckiej hucie ArcelorMittal Poland. Inwestycja pozwoli ograniczyć emisję dwutlenku siarki, tlenków azotu i pyłów. Wraz z modernizacją elektrociepłowni odbywa się rozruch dwóch nowych chłodni wentylatorowych. Mają one za zadanie poprawić jakość produktów.

więcej »