Wydarzenia branżowe

Certyfikat uznania dla firmy Eckert za produkt ConnECKt 4.0

Polska Wystawa Gospodarcza odbyła się pod hasłem ,,Od COP do gospodarki 4.0”, którego koncepcja jest konsekwentnie realizowana przez firmę Eckert. Szczególne dokonania zostały docenione przez Kancelarię Prezydenta Polski Andrzeja Dudy, który osobiście wręczył przedstawicielom firmy certyfikat gratyfikujący najnowszy produkt ConnECKt 4.0.

więcej »
Inteligentne rozwiązania automatyzacyjne podczas Open House Pfronten

Open House Pfronten zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie rozpocznie się 11 lutego i potrwa do 15 lutego 2020 r. Jest to doskonała okazja do poznania świata DMG MORI wraz z technologiami opracowywanymi na ponad 7500 m² powierzchni. Warto dowiedzieć się więcej o nowych trendach w obszarze cyfryzacji i łączności.

więcej »
Zbliżają się Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra-Premiery

Polagra-Premiery to jedno z największych, halowych wydarzeń targowych w Europie Środkowo - Wschodniej. Ekspozycja targowa obejmie 7 pawilonów, wypełnionych po brzegi nowościami, które producenci i dystrybutorzy szykują na nadchodzący sezon. Styczniowy termin wydarzenia to doskonały czas na to, by podsunąć rolnikom pomysły na nowe inwestycje. 

więcej »
Wydarzenia branżowe w 2020 r. – tu warto być

Targi branżowe to jeden ze sposobów osiągania biznesowego sukcesu. Pozwalają nie tylko zaprezentować towary i usługi połączone ze sprzedażą, ale też spotkać się ze swoimi partnerami biznesowymi i nawiązać relacje z potencjalnymi kontrahentami. Przedstawiamy warte uwagi wydarzenia dla przemysłu, które odbędą się w 2020 r. w Polsce i za granicą.

więcej »
Rozwój e-commerce a branża magazynowa

E-commerce odgrywa coraz większą rolę nie tylko w strefie gospodarczej, ale także w branży magazynowej. Szacuje się, że w ciągu roku zwiększy się skala dostarczanych przesyłek zamawianych ze sklepów on-line aż o 70%. Wraz z rozwojem gałęzi e-commerce przewiduje się podwyżki cen dostaw w skali 7–10%.

więcej »
Rusza nabór do konkursu vector

Wystartowały zgłoszenia do 7. edycji międzynarodowego konkursu vector 2020, organizowanego przez firmę igus. Polega on na opracowaniu oryginalnych, inspirujących i odkrywczych rozwiązań w zakresie systemów prowadzenia energii w ruchu z wykorzystaniem prowadników z przewodami.

więcej »
Innowacja ABB Ability wygrywa w kategorii Concept of the Year

ABB Ability Electrical Distribution Control System zwyciężył w kategorii Concept of the Year. Członkowie jury byli pod wrażeniem możliwości tego innowacyjnego rozwiązania, które może przynieść użytkownikowi do 30% oszczędności w kosztach operacyjnych.

więcej »
Nowo otwarte laboratorium tomografii komputerowej firmy ITA

Firma ITA-Polska otworzyła nowe laboratorium tomografii komputerowej, które będzie wykorzystywane do badań przemysłowych oraz prac rozwojowych ukierunkowanych na wdrożeniu innowacyjnych usług badawczych i pomiarowych.

więcej »
Branża odlewnicza spotka się w Norymberdze

Już w styczniu w Norymberdze odbędzie się wielkie święto branży odlewniczej – Międzynarodowe Targi Technologii Odlewania Ciśnieniowego EUROGUSS 2020.

więcej »
Temat transformacji polskiej gospodarki na konferencji w Toruniu

Transformacja polskiej gospodarki w kierunku współczesnych globalnych trendów i standardów możliwa będzie tylko przy aktywnej roli państwa. To tematy poruszone podczas konferencji „Przedsiębiorczość w Polsce. Nowe perspektywy rozwoju”. Spotkanie odbyło się 14 grudnia 2019 r. w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

więcej »
Warsztaty na temat przyszłości technologii czyszczenia

Już na początku roku będzie okazja do zapoznania się ze sposobami czyszczenia, które ułatwiają procesy produkcyjne, redukują przestoje i przyspieszają pracę. Firma IceTech wraz z 5sAUTOMATE znaleźli n metodę na rozwiązanie problemów.

więcej »
Hörmann otrzymał nagrodę Kreatora Budownictwa Roku 2019

Firma Hörmann Polska została wyróżniona tytułem Kreator Budownictwa Roku 2019. Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa uszanowało w ten sposób przedsiębiorstwa i osoby mające znaczący wpływ na rozwój polskiego rynku budowlanego. Specjalne certyfikaty wręczone zostały podczas uroczystej gali, która odbyła się w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

więcej »
WObit z najlepszym produktem na Gali Logistyki, Transportu i Produkcji

Podczas 18. edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, która odbyła się 5 grudnia w hotelu Hilton w Warszawie, firma WObit odebrała Nagrodę Główną w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2019. Laureatem nagrody został MOBOT®AGV FlatRunner MW Light, najnowszy robot mobilny o udźwigu do 1 tony.

więcej »
Nowoczesne technologie produkcji z Tajwanu

13–15 listopada br. w Polsce gościła delegacja kluczowych tajwańskich producentów inteligentnych maszyn do obróbki metali, którzy zaprezentowali swoje rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego.

więcej »
Podczas konferencji przedsiębiorcy apelowali o podmiotowy model rozwoju

W piątek, 29 listopada w Warszawie odbyła się Konferencja „Globalizacja 4.0. Podmiotowy model rozwoju” zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Gospodarcze. W trakcie wydarzenia oficjalnie przedstawiono raport PTG wskazujący na potrzebę stworzenia spójnego modelu rozwoju gospodarczego kraju. 

więcej »
Nowy produkt firmy Rittal ONCITE na targach SPS 2019

ONCITE jest nowym produktem marki Rittal i jej partnerów: German Edge Cloud, IoTOS oraz Bosch Connected Industry. Jest to zintegrowana z wewnętrznym centrum danych typu Edge Cloud otwarta platforma IIoT. Rozwiązanie, które pozwala przedsiębiorstwom na zsynchronizowanie danych produkcyjnych i prowadzenie analiz opartych na sztucznej inteligencji zostało zaprezentowane w dniach 26-28 listopada podczas tegorocznych targów SPS 2019.

więcej »
Najważniejsi przedstawiciele branży automatyzacji na targach SPS 2019

Liczba gości z branży, którzy wzięli udział w 30. edycji targów SPS, robi wrażenie. Mieli tam okazję poznać najnowsze trendy w dziedzinie inteligentnej automatyki cyfrowej, a także produkty i rozwiązania wystawców z Niemiec i innych krajów. Oprócz intensywnych rozmów na stoiskach użytkownicy i decydenci mogli znaleźć odpowiedzi na swoje pytania związane z automatyką także na wykładach.

więcej »