Wydarzenia branżowe

IoT i Big Data w nowoczesnej automatyce

To była ostatnia przed przerwą wakacyjną Konferencja Techniczna Axon Media. 14 czerwca w Lublinie spotkali się specjaliści odpowiedzialni za innowacje i automatyzację procesów przemysłowych. Które z prezentowanych na wydarzeniu rozwiązań doprowadzi do transformacji biznesów? O tym przekonają się sami uczestnicy, wdrażając je we własnych firmach.

więcej »
Ostatnia szansa na Seminarium SECO/WARWICK „Obróbka Cieplna 4.0” w niższej cenie

W sobotę, 30 czerwca, kończy się przedsprzedaż biletów na tegoroczne, wrześniowe Seminarium SECO/WARWICK „Obróbka Cieplna 4.0”. Jeżeli jeszcze nie masz, kup go do końca czerwca - od lipca ceny biletów wzrosną.

więcej »
Cyberbezpieczeństwo 2018 – eksperci radzą, jak przygotować firmę na atak

Kiedy i w jaki sposób cyberprzestępcy najczęściej atakują firmy? Jak wygląda taki atak? W jaki sposób firmy mogą przeciwdziałać cyberzagrożeniom? To pytania, na które odpowiedzi przyniosło niedawne seminarium Security Day 2018, którego organizatorem były firma Passus wspólnie z Symantec, Fidelis CyberSecurity oraz STM Solutions.

więcej »
Premierowa edycja specjalistycznych Targów Odlewów i Odkuwek CastForge w Stuttgarcie

W dniach od 5 do 7 czerwca na terenach targowych zlokalizowanych tuż przy lotnisku w Stuttgarcie i autostradzie A8 miała miejsce premierowa edycja Targów Odlewów i Odkuwek CastForge.

więcej »
Prezentacja włoskich targów BI-MU podczas ITM

W dniu 6 czerwca 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się konferencja mediolańskich targów BI-MU.

więcej »
XXI Seminarium Szkoleniowe SECO/WARWICK „Obróbka Cieplna 4.0″

W dniach 12-14 września br. w hotelu Novotel w Poznaniu odbędzie się Seminarium Obróbka Cieplna 4.0 zorganizowane przez Seco/Warwick.

więcej »
DMG Mori na targach MACH-TOOL

W dniach od 5 do 8 czerwca br. podczas tegorocznych targów MACH-TOOL w Poznaniu firma DMG Mori zaprezentuje na swoim stoisku (hala 3, stoisko 2) najnowszą generację obrabiarek uniwersalnych. 

więcej »
Targi Plastpol 2018 zakończone

Wczoraj zakończyły się, trwające cztery dni, Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy. Tegoroczna edycja jeszcze bardziej zasłużyła na miano międzynarodowych, gdyż do Kielc przyjechało jeszcze więcej wystawców spoza Polska.

więcej »
X Europejski Kongres Gospodarczy – podsumowanie

Katowice już po raz dziesiąty gościły uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się członkowie kadry zarządzającej najwyższego szczebla najważniejszych polskich przedsiębiorstw, ekonomiści, politycy, samorządowcy, naukowcy i niezależni eksperci. Do dyskusji dołączyli również unijni komisarze: ds. handlu Cecilia Malmström, wiceprzewodniczący KE odpowiedzialny za jednolity rynek cyfrowy Andrus Ansip oraz komisarz ds. polityki klimatycznej i energetycznej Miguel Arias Cañete.

więcej »
Grupa Roemheld zaprasza na targi ITM

Podczas zbliżających się targów ITM w Poznaniu firma Roemheld zaprezentuje najnowsze rozwiązania z zakresu systemów mocowań detali, mocowań i wymiany narzędzi w prasach i wtryskarkach oraz systemów mocowań z punktem zerowym.

więcej »
Klaster Obróbki Metali partnerem SUBCONTRACTING 2018

Tegoroczna edycja targów Subcontracting 2018 jest bogatsza o bardzo interesująco zapowiadające się wydarzenie Warsztaty Menadżera organizowane przez partnera targów - Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy. Podczas ubiegłorocznej edycji przygotowana została m.in. strefa Speaker’s Corner, poświęcona działaniom i procesom związanym z konsolidacją i wzrostem konkurencyjności polskiej branży podwykonawstwa i kooperacji. W strefie odbył się cykl fachowych warsztatów, dyskusji oraz seminariów na temat konsolidacji polskiej branży metalowo-maszynowej, nowych trendów w podwykonawstwie, współpracy nauki i biznesu w praktyce, konkurencyjności polskiego przemysłu, finansowania biznesu.

więcej »
KOM partnerem Subcontracting 2018

Ponad 20 firm członkowskich Klastra Obróbki Metali weźmie udział w tegorocznych Targach Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING. Dziesięć firm skorzysta z dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, który od lat wspiera przedsiębiorstwa z regionu podczas ich prezentacji na imprezach targowych.Część prezentacji zostanie natomiast sfinansowana z projektu 2.3.3 Programu Operacyjny Inteligentny Rozwój Superfabryka 4.0.

więcej »