Wydarzenia branżowe

WObit z najlepszym produktem na Gali Logistyki, Transportu i Produkcji

Podczas 18. edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, która odbyła się 5 grudnia w hotelu Hilton w Warszawie, firma WObit odebrała Nagrodę Główną w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2019. Laureatem nagrody został MOBOT®AGV FlatRunner MW Light, najnowszy robot mobilny o udźwigu do 1 tony.

więcej »
Nowoczesne technologie produkcji z Tajwanu

13–15 listopada br. w Polsce gościła delegacja kluczowych tajwańskich producentów inteligentnych maszyn do obróbki metali, którzy zaprezentowali swoje rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego.

więcej »
Podczas konferencji przedsiębiorcy apelowali o podmiotowy model rozwoju

W piątek, 29 listopada w Warszawie odbyła się Konferencja „Globalizacja 4.0. Podmiotowy model rozwoju” zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Gospodarcze. W trakcie wydarzenia oficjalnie przedstawiono raport PTG wskazujący na potrzebę stworzenia spójnego modelu rozwoju gospodarczego kraju. 

więcej »
Nowy produkt firmy Rittal ONCITE na targach SPS 2019

ONCITE jest nowym produktem marki Rittal i jej partnerów: German Edge Cloud, IoTOS oraz Bosch Connected Industry. Jest to zintegrowana z wewnętrznym centrum danych typu Edge Cloud otwarta platforma IIoT. Rozwiązanie, które pozwala przedsiębiorstwom na zsynchronizowanie danych produkcyjnych i prowadzenie analiz opartych na sztucznej inteligencji zostało zaprezentowane w dniach 26-28 listopada podczas tegorocznych targów SPS 2019.

więcej »
Najważniejsi przedstawiciele branży automatyzacji na targach SPS 2019

Liczba gości z branży, którzy wzięli udział w 30. edycji targów SPS, robi wrażenie. Mieli tam okazję poznać najnowsze trendy w dziedzinie inteligentnej automatyki cyfrowej, a także produkty i rozwiązania wystawców z Niemiec i innych krajów. Oprócz intensywnych rozmów na stoiskach użytkownicy i decydenci mogli znaleźć odpowiedzi na swoje pytania związane z automatyką także na wykładach.

więcej »
Rozwiązania firmy Baumalog na WIW 2019

W dniach 13-15 listopada w podwarszawskim Nadarzynie odbyły się targi Warsaw Industry Week. Podczas wydarzenia firma Baumalog przedstawiła swoje rozwiązania z zakresu optymalizacji procesów produkcyjnych i magazynowych.

więcej »
Targi ITM nie zwalniają tempa

Strefa start-upów, oferta programowa dla sektora MSP – to tylko niektóre z nowości jakich można spodziewać się w najbliższej edycji ITM Industry Europe. Nie zabraknie także sprawdzonych pozycji w programie wydarzeń. Zapowiadanego w mediach kryzysu w przemyśle na razie nie widać w rynkowych tendencjach. Spowolnienia nie odzwierciedlają również targi ITM.

więcej »
ABB i B&R przedstawią w pełni zintegrowane rozwiązanie na targach SPS

Będąc częścią grupy ABB w dywizji Robotics & Discrete Automation, B&R zaprezentuje na targach SPS roboty ABB, jako zintegrowany element środowiska automatyki. Konstruktorzy maszyn będą mogli kupować roboty i ich system sterowania od jednego dostawcy. Na stoisku 206 w hali 7 firma B&R zaprezentuje – jako jedna z pierwszych – kompleksową ofertę otwartych, zdolnych do pracy w czasie rzeczywistym urządzeń z technologią OPC UA over TSN.

więcej »
Wystawa productronica jako najważniejsze targi elektroniki

Przyszłość produkcji elektroniki zdecydowanie ma potencjał. Wystawa productronica, która odbyła się w w Monachium od 12 do 15 listopada 2019 r., była tego najlepszym dowodem. AŻ 1500 wystawców z 44 krajów zaprezentowało swoje innowacyjne rozwiązania z zakresu produkcji i rozwoju elektroniki. Targi obejmowały tematy takie jak: inteligentna fabryka i utrzymanie ruchu – co przyciągnęło jeszcze więcej młodych profesjonalistów i specjalistów z branży.

więcej »
Targi INNOFORM ponownie wskażą kierunki rozwoju branży

Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM organizowane w Bydgoszczy to fenomen, który nie tylko pomaga wystawcom w promocji produktu i firmy, ale i wpływa korzystnie na rozwój gospodarczy całego regionu. Kolejna, czwarta już edycja odbędzie się w dniach 3-5 marca 2020 r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

więcej »
Warsaw Industry Week 2019 za nami

Odbyła się kolejna - już 4. edycja Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week 2019. Targi to przede wszystkim wydarzenie o charakterze kontraktacyjnym skierowane do przedstawicieli biznesu podczas którego prezentują się wszystkie gałęzie branży przemysłowej. 

więcej »
Fachowe zasady bezpiecznego przemysłu

Od dłuższego czasu obserwujemy znaczną poprawę bezpieczeństwa pracy pracowników przemysłowych. Dotyczy ona prac wykonywanych zarówno na maszynach, jak i poza nimi. Jest to efekt rosnącej świadomości, edukacji, ale i ciężkiej pracy osób zajmujących się tym obszarem. To właśnie głównie dla nich już po raz trzeci EcoMS Consulting zorganizowało konferencję poświęconą bezpiecznym zachowaniom w przemyśle.

więcej »