Wydarzenia branżowe

Targi Intec i Zuliefermesse 2019 zapraszają polskie firmy

W dniach od 5 do 8 lutego 2019 r. w Lipsku odbędzie się kolejna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse, stanowiąca pierwszą istotną w przyszłym roku w Europie platformę spotkań targowych dla branży obróbki metali, maszynowej oraz poddostawczej. Dla polskich wystawców oraz odwiedzających udział w tym wydarzeniu stanowi znakomitą okazję do nawiązywania międzynarodowych kontaktów biznesowych.

więcej »
Trwają zapisy na konferencję Fiber Laser Days 2018

27 września w Centrum Edukacyjno-Kongresowym na terenie kampusu Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbędzie się V edycja konferencji poświęconej technologii laserów włóknowych. Organizatorem wydarzenia jest firma IPG Photonics.

więcej »
Utrzymaj się w ruchu w myśl Przemysłu 4.0

W czasach wszechobecnego rozwoju trend nieustannej aktywności nie dotyczy już tylko dbania o ciało, czy ducha. Także każda fabryka wymaga utrzymywania jej w ciągłym ruchu. Powód jest oczywisty – zwiększanie efektywności produkcji. Kluczowe jednak wydaje się pytanie: jak zwiększać wskaźniki wydajności?

więcej »
Blisko 400 uczestników wzięło udział w konferencji AutoEvent 2018

Pod koniec czerwca w hotelu OSSA w Rawie Mazowieckiej odbyło się coroczne spotkanie firm z sektora automotive. Jak przekonują organizatorzy konferencji AutoEvent, o której mowa, zakończyła się ona sukcesem organizacyjnym, merytorycznym i biznesowym.

więcej »
Rittal i Siemens wśród członków-założycieli platformy IoT MindSphere World

Prawie 20 firm z branży przemysłowej, w tym m.in. Rittal i Siemens, należy do nowej globalnej organizacji „MindSphere World”, założonej z myślą o użytkownikach chmurowego, otwartego systemu operacyjnego IoT MindSphere.

więcej »
Drony ze sztuczną inteligencją docenione w ogólnopolskim konkursie

W tegorocznej, trzynastej edycji konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2017 wyróżniono innowacyjną spółkę technologiczną Sky Tronic z Wrocławia, specjalizującą się w tworzeniu rozwiązań dla branży bezzałogowego lotnictwa.

więcej »
25 lat zakładów Hydro w Polsce

Rok 2018 ma dla polskiej spółki Hydro szczególne znaczenie. W styczniu firma oficjalnie zmieniła nazwę z Sapa Aluminium na Hydro Extrusion Poland, zaś w kwietniu i maju celebrowała 25-lecie swojej działalności.

więcej »
HxGN LIVE 2018. Byliśmy w centrum nowoczesnych technologii

Las Vegas, na co dzień największa światowa świątynia hazardu, od 12 do 15 czerwca przemieniła się w światowe centrum nowoczesnych technologii. Podczas corocznej już branżowej konferencji HxGN LIVE, organizowanej przez Hexagon Manufacturing Intelligence, na której nie zabrakło również przedstawiciela MM Magazynu Przemysłowego, mogliśmy zapoznać się z najnowocześniejszymi cyfrowymi rozwiązaniami, które będą stanowić o potencjale inteligentnej produkcji w najbliższej i nieco dalszej przyszłości.

więcej »
InnoEnergy odpowiada na potrzebę innowacji

InnoEnergy będzie gospodarzem 6. edycji wydarzenia "The Business Booster" (TBB) poświęconego innowacjom w energetyce. Tegoroczna edycja odbędzie się w Kopenhadze, w Danii w dniach 17-18 października, a tematem przewodnim będzie hasło "Future is Now". 

więcej »
12. Konferencja Process Automation – podsumowanie

Kilkunastu prelegentów, niemal setka przedstawicieli wiodących zakładów i wiele godzin prezentacji oraz merytorycznych dyskusji na temat adaptowania innowacyjnych rozwiązań w różnych gałęziach przemysłu – tak w skrócie można podsumować kolejną edycję konferencji naukowo-technicznej, której partnerem technologicznym była firma Siemens.

więcej »
Ruszyła rejestracja na konferencję Automotive

W dniach 6-7.09.2018 w Zakopanem odbędzie się czwarta edycja konferencji Automotive, jednego z największych w Polsce spotkań branży motoryzacyjnej. Partnerem Technologicznym wydarzenia jest firma Siemens.

więcej »
IoT i Big Data w nowoczesnej automatyce

To była ostatnia przed przerwą wakacyjną Konferencja Techniczna Axon Media. 14 czerwca w Lublinie spotkali się specjaliści odpowiedzialni za innowacje i automatyzację procesów przemysłowych. Które z prezentowanych na wydarzeniu rozwiązań doprowadzi do transformacji biznesów? O tym przekonają się sami uczestnicy, wdrażając je we własnych firmach.

więcej »