Wydarzenia branżowe

Faro Metrology Innovation Day również w Polsce

Podczas międzynarodowej kampanii promocyjnej firma Faro zaprezentuje nowe i innowacyjne rozwiązania w dziedzinie metrologii, które mają wspierać wydajną kontrolę jakości, udoskonalić procesy produkcyjne i zwiększyć końcową wydajność operacyjną.

więcej »
Częste upadki z wysokości podczas pracy

35 proc. wszystkich wypadków w pracy to upadek osoby z wysokości, a co czwarty pracownik ulega wypadkowi w ciągu pierwszego tygodnia zatrudnienia – wynika z danych PIP.

więcej »
Pierwszy zakład produkcyjny IGP w Polsce

13 października odbyła się uroczystość otwarcia pierwszego w Polsce zakładu produkcyjnego szwajcarskiej firmy IGP – wiodącego producenta innowacyjnych systemów powłok proszkowych. Jedna z najnowocześniejszych w Europie linii produkcyjnych zlokalizowana jest w Siestrzeni k. Warszawy. W uroczystości otwarcia uczestniczył jego ekscelencja, Ambasador Szwajcarii.

więcej »
Podsumowanie 8. targów Kompozyt-EXPO

W minionym tygodniu w Krakowie odbyła się 8. edycja targów Kompozyt-EXPO, jednego z najważniejszych wydarzeń w branży kompozytów.  W tym roku wzięła w nim udział rekordowa liczba 230 wystawców z Polski oraz zagranicy, m.in. Białorusi, Czech, Chin, Francji, Holandii, Japonii, Niemiec, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch.

więcej »
Jedno miejsce, jedna data – dwa wydarzenia

Prezentacja innowacyjnych technologii, możliwość doposażenia parku maszynowego, dwa dni eksperckich seminariów i szkoleń – przed nami 8. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu i 9. Międzynarodowe Targi Materiałów Sypkich SyMas.

więcej »
Tradycja i prestiż - XXII edycja Targów EUROTOOL® 

Do rozpoczęcia jednego z najważniejszych spotkań branży obróbki pozostały niespełna dwa miesiące. Tylko do 24 listopada możliwa jest bezpłatna rejestracja on-line. Pospieszyć powinni się także niezdecydowani Wystawcy – zostały ostatnie wolne powierzchnie ekspozycyjne. Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® odbędzie się w dniach 28-30 listopada 2017 r. w EXPO Kraków. 

więcej »
Produkcja Made in Poland. Biznesowe spotkanie we Wrocławiu

W czwartek, 12 października we Wrocławiu odbyło się jedno z cyklu śniadań biznesowych dla kadry zarządzającej i szefów produkcji „Produkcja Made in Poland na drodze do Przemysłu 4.0”.

więcej »
Prima Power na targach Blechexpo w Stuttgarcie

W dniach 7-10 listopada br. odbędą się międzynarodowe targi obróbki blach Blechexpo w Stuttgarcie. Jednym z wystawców będzie Prima Power, która zaprezentuje swoje nowe technologie i rozwiązania pod hasłem „Prima is Power”.

więcej »
Kuka o bezpieczeństwie

Dużym sukcesem zakończyła się obecność Kuka Polska na konferencji poświęconej automatyzacji i bezpieczeństwu w zakładach produkcyjnych, organizowana przez Axon Media w Szczecinie.

więcej »
Tak było na Fiber Laser Days 2017

Za nami tegoroczna edycja konferencji poświęconej technologii laserów włóknowych. Podczas odbywającej się w Gliwicach konferencji Fiber Laser Days 2017 poruszono wiele kwestii dotyczących wykorzystania tej technologii w praktyce.

więcej »
Przyszłość energetyki a rozwój innowacji

„Jak rozwój innowacji wpłynie na przyszłość energetyki w Polsce i w Norwegii” pod tym hasłem odbyła się kolejna debata zorganizowana przez Instytut Innowacyjna Gospodarka i International Development Norway w ramach projektu finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

więcej »
Chemia i motoryzacja 2017

W dniach 26-27 września 2017 w Krakowie odbyła się V edycja Konferencji „Chemia i motoryzacja”. Na konferencji wystąpili eksperci z kraju i z zagranicy, którzy zaprezentowali najnowsze technologie oraz sprzęt branży motoryzacyjnej i kolejowej w formie teoretycznej, a także pokazów praktycznych.

więcej »