Wydarzenia branżowe

FAMOT – cyfrowa fabryka ze 140-letnimi tradycjami

Dzięki nowym inwestycjom i digitalizacji produkcji, FAMOT stał się jednym z największych i najnowocześniejszych producentów obrabiarek do metalu w Europie i na świecie. W poniedziałek, 8 października, w Pleszewie odbyło się uroczyste zakończenie pierwszego etapu inwestycji, która pochłonęła ponad 60 mln euro.

więcej »
Gospodarka odpadami u progu kluczowych zmian

Gospodarka odpadami to jeden z najtrudniejszych obszarów ochrony środowiska. Jak poradzić sobie z rosnącą produkcją opakowań, tworzyw, marnotrawieniem surowców i żywności? Odpowiedzią jest gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ).

więcej »
Remmert zaprasza na targi EuroBLECH 2018

Firma Remmert, producent automatyki i systemów magazynowych, podczas zbliżających się targów EuroBLECH 2018 zaprezentuje nowoczesne rozwiązania automatyzacji w przetwarzaniu blach.

więcej »
Innovation Lab firmy Omron w Polsce

18 października 2018 r. w Tychach otwarte zostanie pierwsze w Polsce laboratorium innowacji – Innovation Lab – firmy Omron. Dzięki w pełni zrobotyzowanym celom produkcyjnym i wsparciu specjalistów robotyków, producenci z różnych branż będą mieli możliwość zapoznania się z technologią firmy Omron.

więcej »
Utrzymanie Ruchu w produkcji - Konferencja Techniczna w Olsztynie

Rentowne i skuteczne rozwiązania UR to kluczowy cel każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Efektywność zależy od wielu czynników, m.in. optymalizacji eksploatacji maszyn, systemów automatyki, outsourcingu, bezpieczeństwa pracy, systemów zabezpieczeń, diagnostyki czy profilaktyki. Jak połączyć szereg wymogów w sprawnie funkcjonującą całość? Odpowiedź na to pytanie, a także wiele rozwiązań i nowości zostanie zaprezentowanych podczas Konferencji Technicznej „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych”.

więcej »
Targi Toolex 2018 zakończone

Blisko 600 polskich i światowych marek działających w branży obrabiarek, narzędzi i technologii obróbki czekało na odwiedzających targi Toolex 2018, które odbyły 2-4 października w Centrum Targowo-Konferencyjnym EXPO Silesia w Sosnowcu.

więcej »
Studenci Politechniki Warszawskiej najlepsi w konkursie University Challenge

EDP Renewables, jeden z największych na świecie producentów energii wiatrowej, ogłosił zwycięzców trzeciej polskiej edycji konkursu University Challenge, skierowanego do studentów uczelni wyższych.

więcej »
Wybuch pod pełną kontrolą

Pożary, eksplozje i inne widowiskowe efekty specjalne to element rozpoznawczy hollywoodzkich superprodukcji. I choć prawdopodobnie w najbliższym czasie w Krakowie nie będzie kręcony film z amerykańską gwiazdą, to prawdziwych wybuchów z pewnością nie zabraknie! Wszystko za sprawą efektów specjalnych na Targach Symas i Maintenance, gdzie odbędą się testy demonstracyjne wybuchów i zabezpieczeń przeciwwybuchowych, do jakich może dojść w środowisku przemysłowym. 

więcej »
Przyszłość jest dziś! 

Branża materiałów kompozytowych jest jedną z najszybciej rozwijających się. Zmiany zachodzące na tym rynku najlepiej oddaje z roku na rok coraz bogatsza oferta wystawców na Targach Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO. Technologiczne i produktowe innowacje, ponad 200 wystawców z 21 krajów oraz praktyczna wiedza i doświadczenie branżowe płynące wprost od ekspertów – to wszystko i wiele więcej 16-17 października w Krakowie, na jedynym w Polsce wydarzeniu poruszającym tematykę kompozytów.

więcej »
XII Międzynarodowe Targi Hydrauliki, Pneumatyki i Mechatroniki HaPeS

Świetna lokalizacja, ponad 10 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej i mnóstwo zwiedzających. Od 23 do 25 października 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędą się dwunaste Targi Hydrauliki, Pneumatyki i Mechatroniki HaPeS 2018.

więcej »
Dni Otwarte w siedzibie TFM

W dniach od 2 do 4 października w siedzibie firmy Technologie Formowania Metali odbędą się Dni Otwarte. Dzięki temu wydarzeniu firma pragnie przybliżyć zagadnienia związane z własną działalnością - technologiami formowania metali. Dla odwiedzających zostało przygotowane ok. dwadzieścia maszyn do prezentacji i testów.

więcej »
Już tylko kilka dni do targów Toolex

Do rozpoczęcia 11. edycji Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex pozostało zaledwie kilka dni. Targi, które odbędą się w Expo Silesia w Sosnowcu w dniach 2-4 października, to znaczące wydarzenie dla polskiej branży obróbki metali.

więcej »