Wydarzenia branżowe

Targi przemysłowe w obliczu epidemii koronawirusa

Obecna sytuacja w mniejszym bądź większym stopniu (niestety, zdecydowanie częściej w tym większym) dotyka każdego z nas i prawie wszystkie gałęzie przemysłowe. Jedną z branż dotkniętych bardzo mocno przez epidemię koronawirusa jest sektor targowy – od kilku tygodni nie odbywają się bowiem żadne wydarzenia targowe. Przedstawiciele największych ośrodków targowych, z którymi rozmawialiśmy o obecnej sytuacji, zachowują jednak spokój, licząc, że po wakacjach sytuacja się unormuje. Jeśli tak się stanie, czeka nas naprawdę gorąca, targowa jesień.

więcej »
Targi Hannover Messe 2020 nie odbędą się

W tym roku nie odbędą się targi Hannover Messe. Ze względu na coraz bardziej krytyczną sytuację związaną z pandemią Covid-19 organizatorzy tego wydarzenia podjęli dziś decyzję, że tegoroczna edycja jednych z największych targów przemysłowych na europejskim rynku nie dojdzie do skutku. Następna edycja Hannover Messe odbędzie się w kwietniu 2021 r.

więcej »
SSI Schaefer zaprasza na swoje wirtualne stoisko

Z powodu odwołania targów LogiMAT 2020 firma SSI Schaefer uruchomiła wirtualne stoisko, dając tym samym swoim klientom oraz zainteresowanym firmom możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami produktowymi dla logistyki magazynowej.

więcej »
Fanuc Polska wprowadza cykl spotkań online

Polski oddział firmy Fanuc, wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom rynku, uruchamia – w oparciu o dostępne kanały komunikacji online – cykl interaktywnych spotkań online, umożliwiający specjalistom technicznym i doradcom w zakresie nowych projektów pozostanie blisko potrzeb klientów.

więcej »
Targi Metal w nowym terminie

Wprawdzie organizowane w Kielcach Targi Metal pierwotnie miały odbyć się na przełomie września i października, jednak w związku z zawirowaniami związanymi z epidemią koronawirusa, organizatorzy tego wydarzenia ogłosiły właśnie nowy termin tego wydarzenia targowego.

więcej »
Obrabiarka Haas UMC-500 – prezentacja online

Na dziś firma Abplanalp zaplanowała Webinar, podczas którego zaprezentuje po raz pierwszy najnowszą obrabiarkę Haas UMC-500.

więcej »
Sandvik Polska zaprasza na szkolenia online 

Ze względu na globalną sytuację związaną z koronawirusem (COVID-19) oraz podjętymi środkami zaradczymi, zdajemy sobie sprawę, że najbliższe tygodnie to dla nas wszystkich wyzwanie. Dla Sandvik Polska priorytetem jest zdrowie własnych pracowników, klientów i partnerów. Jednocześnie priorytetem jest też dalsze wspieranie działalności klientów firmy i świadczenie serwisu na najwyższym poziomie.

więcej »
Targi ITM Industry Europe przełożone na jesień

Jak poinformował właśnie zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich, tegoroczna edycja targów ITM Industry Europe, razem z targami Modernlog, 3D Solutions, Foast oraz Subcontracting, pierwotnie planowana na początku czerwca, odbędzie się w tym roku w listopadzie.

więcej »
Targi Plastpol z nowym terminem

W związku z ogłoszeniem stanu epidemiologicznego w Polsce i wielu innych krajach zorganizowanie targów Plastpol w terminie 19-22 maja 2020 stało się niemożliwe. Organizatorzy właśnie podali nowy termin tegorocznej edycji targów.

więcej »
Jak przyspieszyć transformację cyfrową w Europie?

W Europie tylko ok. 5 proc. producentów z sukcesem wdraża cyfrowe rozwiązania, podczas gdy w Azji i Pacyfiku aż 19 proc. Europa potrzebuje silnej i proaktywnej polityki gospodarczej. Transformacja cyfrowa może być szybsza – to główne wnioski płynące z 12. Forum Gospodarczego Time w Warszawie, w trakcie którego eksperci z całej Europy dyskutowali o przyszłości europejskiego przemysłu i energetyki.

więcej »
Koronawirus zabija branżę targową. Firmom grozi bankructwo

Odwołane zlecenia, problemy z płynnością finansową i co najmniej kilka tysięcy osób bez pracy – to skutki pandemii koronawirusa dla branży targowo-wystawienniczej, która odczuła je jako jedna z pierwszych. Zakaz organizowania imprez masowych, choć formalnie nie dotyczył targów, sprawił, że firmy stanęły z dnia na dzień. Ich problemy pociągną za sobą również kłopoty w powiązanych sektorach. Na skutek obecnych przestojów i problemów z płynnością branży targowo-wystawienniczej trudno będzie wrócić na pełne obroty nawet po zakończeniu pandemii i cofnięciu zakazu imprez. W związku z tym jej przedstawiciele podkreślają, że bez wsparcia ze strony rządu, banków i firm leasingowych działalność kilku tysięcy przedsiębiorstw znajdzie się pod znakiem zapytania.

więcej »
Targi PaintExpo przełożone na październik

Targi PaintExpo, jedno z najważniejszych wydarzeń w branży technologii lakiernictwa przemysłowego i powłok przemysłowych na świecie, odbędą się w Karlsruhe w dniach 12-15 października 2020 r. Zmiana terminów targów związana jest z epidemią koronawirusa, która rozprzestrzenia się obecnie na europejskim kontynencie.

więcej »
Targi Automaticon 2020 odwołane

Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa w naszym kraju sprawia, że również w maju większość imprez masowych stoi pod dużym znakiem zapytania. Z tego względu organizatorzy targów Automaticon podjęli decyzję, że tegoroczna edycja tej imprezy nie odbędzie się w ogóle.

więcej »
Targi STOM przeniesione na wrzesień

W związku z zagrożeniem koronawirusem (COVID-19) oraz zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi imprez masowych organizatorzy „Przemysłowej Wiosny” w Kielcach podjęli decyzję o przeniesieniu tego wydarzenia na wrzesień.

więcej »
Dni otwarte firm Balluff, Fanuc, Lenze i Schunk za nami

W Katowicach w terminie od 28 do 28 lutego odbyły się dni otwarte zorganizowane przez czterech międzynarodowych liderów technologicznych działających w Polsce – Balluff, Lenze, Fanuc i Schunk. Wydarzenie odwiedzili przedstawiciele ponad stu przedstawicieli firm zainteresowanych pozyskaniem wiedzy na temat możliwości zastosowania najnowszych rozwiązań technologicznych w produkcji przemysłowej. 

więcej »
Zmiana terminu targów Automaticon 2020

Organizator na swojej stronie internetowej poinformował, że XXVI Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów Automaticon zostają przesunięte na inny termin.

więcej »
Konferencja o przyszłości polskich inżynierów

Forum Inżynierów Przyszłości jest wydarzeniem, które ma za zadanie nie tylko poszerzyć wiedzę i podnieść kwalifikacjie zawodowe, ale również jest to okazja do wspólnych rozmów na tematy ważne dla młodych ludzi. Termin konferencji zaplanowany jest na 12 - 15 marca 2020 r. we Wrocławiu.

więcej »