Wydarzenia branżowe

Zbliżają się targi Warsaw Industry Week 2019

Kolejna - już 4. edycja Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week 2019 odbędzie się w listopadzie. Targi to przede wszystkim wydarzenie o charakterze kontraktacyjnym skierowane do przedstawicieli biznesu podczas którego prezentują się wszystkie gałęzie branży przemysłowej. 

więcej »
Podsumowanie konferencji Fiber Laser Days 2019

Dużym zainteresowaniem cieszą się w Polsce lasery włóknowe, a z roku na rok przybywa entuzjastów tej technologii. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji przekonać się o jej zaletach, firma IPG Photonics zorganizowała kolejną, VI edycję konferencji Fiber Laser Days 2019. 

więcej »
Wyłoniono zwycięzców 4. edycji zawodów „Starcie Szlifierzy”

Sosnowiec po raz kolejny był miejscem spadających iskier - najwybitniejsi szlifierze z całej Polski pobili kolejne rekordy. Refleks, zaradność i zwinność – to cechy tegorocznych laureatów tytułu Szlif Mistrza 3M. Dwunastu zwycięzców 4. edycji zawodów „Starcie Szlifierzy” zostało wyłonionych ze szlifierską precyzją spośród 130 zawodników. Najlepsi z najlepszych już niedługo przeżyją niezapomnianą przygodę podczas wakacji w Austrii i nie tylko.

więcej »
Rozstrzygnięto konkurs na targach Fastener Poland 2019

Wyłoniono laureatów konkursu towarzyszącego Międzynarodowym Targom Elementów Złącznych i Technik Łączenia Fastener Poland na najlepsze produkty prezentowane na targach. Eksperci oceniali​ nowoczesność rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, wysoki poziom parametrów eksploatacyjnych oraz estetykę wykonania.

więcej »
Branża i KOMPOZYT-EXPO® razem od 10 lat

Branża kompozytowa od wielu lat rozwija się bardzo dynamicznie i stabilnie. Wynika to z rosnącego zapotrzebowania na produkty i półprodukty kompozytowe. Jednak jest to tylko część sektora, który jest wspierany przez przetwórców, dostawców, badaczy i inżynierów. Wokół kompozytów zbierają się także branże motoryzacyjna, budowlana i kolejowa, a stałe zlecenia ciągle napędzają rynek. Pojawia się pytanie — czy polski przemysł jest gotowy, żeby znaleźć tam dla siebie wystarczająco dużo miejsca i by na tym zarobić?

więcej »
Trotec otwiera nowy showroom w Warszawie

W przyszłym tygodniu w czwartek (10 października) w Warszawie będzie miało miejsce uroczyste otwarcie nowego showroomu przy siedziebie firmy Trotec Polska.

więcej »
Targi Toolex rozpoczęte. Ponad pół tysiąca wystawców w Sosnowcu

We wtorek, 1 października, w centrum targowym Expo Silesia w Sosnowcu, rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex. 12. edycja tej imprezy, jak zwykle, zgromadziła wszystkich liderów branży działających na polskim rynku.

więcej »
Druga edycja dni otwartych firmy TFM

W dniach 15-17 października 2019 r. w siedzibie firmy Technologie Formowania Metali odbędzie się druga edycja dni otwartych. 

więcej »
Certyfikaty Autoryzowanych Partnerów ZPUE trafiły do firm

Chcą docenić swoich stałych kontrahentów ZPUE, już po raz kolejny, rozdało Certyfikaty Autoryzowanych Partnerów. Okazją były odbywające się w ubiegłym tygodniu w Bielsku-Białej - 32. Międzynarodowe Energetyczne Targi Energetab 2019.

więcej »
Renishaw zaprezentuje się na targach Toolex 2019

Firma Renishaw podczas targów Toolex 2019 (1-3 października, Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia), przedstawi innowacje związane z metrologią.

więcej »
Targi Trako 2019 zakończone. Laureaci konkursów

Minęła 13. edycja Międzynarodowych Targów Kolejowych Trako 2019. Tak duże zainteresowanie i ze strony wystawców i specjalistów z branży odwiedzających stoiska zgromadzone na 30 tys. m.kw. i tysiącu m. torów przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

więcej »
Spotkania b2b z tajwańskimi firmami w Warszawie

24 października 2019 r. w Warszawie będą miały miejsce spotkania b2b z firmami z Tajwanu. Spotkania odbędą się w ramach misji handlowej organizowanej przez Taiwan Trade Center Warsaw – polskie biuro Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) i sieć Enterprise Europe Network. Do udziału w spotkaniu zaprasza również Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

więcej »