Wydarzenia branżowe

Mija rok od wprowadzenia ustawy AML

W lipcu minąl rok nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Ustawa dotyczy 25 grup podmiotów, a co najważniejsze – również każdego innego przedsiębiorcy, który przyjmuje płatności w gotówce, w kwocie równej co najmniej 10 000 EUR, nawet w kilku operacjach. Niestety – mimo upływu roku i drakońskich kar, jakie grożą za niewdrożenie procedur przeciwdziałania pieniędzy, ciągle bardzo wielu przedsiębiorców nie wie nawet, że ma jakieś obowiązki.

więcej »
Baltic Pipe planowo pojawi się w 2022 roku

Projekt Baltic Pipe realizowany jest według harmonogramu, a termin 2022 r. zostanie dotrzymany. Gaz-System zawarł już pierwszy, wart ponad 0,5 mld zł kontrakt inwestorki w ramach tego projektu. 

więcej »
XII Lubelskie Targi Energetyczne ENERGETICS

W dniach 19-21 listopada 2019 r. odbędzie się XII edycja Lubelskich Targów Energetycznych ENERGETICS (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11). Partnerem głównym wydarzenia jest PGE Dystrybucja. 

więcej »
Już za miesiąc święto branży górniczej

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego to największa i zarazem jedna z najbardziej prestiżowych imprez wystawienniczych górnictwa, przemysłu energetycznego i hutniczego w Europie. Polska Technika Górnicza tworzy przestrzeń dla polskich firm, które chcą sprzedawać i promować produkty nie tylko w kraju, ale i za granicą. Oferta prezentowana na targach obejmuje kompleksowe usługi dla górnictwa.

więcej »
30 lat marki Wiśniowski

Nowoczesny park maszynowy, 27 hektarów hal produkcyjnych i produkcja na najwyższym, światowym poziomie – to wszystko zobaczyli goście, którzy 31 lipca br. odwiedzili siedzibę największego polskiego producenta bram, okien, drzwi i ogrodzeń – firmę Wiśniowski. Spotkanie w siedzibie w Wielogłowach zainicjowano z okazji jubileuszu 30-lecia marki.

więcej »
26. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm pod hasłem Przemysłu przyszłości

26. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm odbędzie się 27 listopada 2019 roku w Karpaczu pod hasłem przemysłu przyszłości, który ma być szansą dla przedsiębiorców. Zapisy ruszają we wrześniu. 

więcej »
Dynamiczny rozwój PGO na rynkach zagranicznych

Produkcja odlewów na świecie na przestrzeni lat utrzymuje się na poziomie 100 mln ton odlewów rocznie. W Polsce działa blisko 400 odlewni żeliwa, staliwa i metali nieżelaznych, które wytwarzają łącznie około 1 miliona ton różnych odlewów. Szacuje się, że większość z nich, bo aż 60% trafia na eksport. 

więcej »
Przemysł ery cyfrowej podczas targów ITM Industry Europe

Silnej pozycji w branży przemysłowej nie buduje się szybko. Są to lata ciężkiej pracy opartej na wnikliwych analizach rynku, biznesowych relacjach i zaufaniu. Grupa MTP organizując od kilku dekad targi przemysłowe, stworzyła w Poznaniu centrum światowych trendów tego sektora. Przemysł ery cyfrowej – to hasło towarzyszące najbliższej edycji targów ITM Industry Europe.

więcej »
Zintegrowana cyfryzacja DGM Mori na targach EMO 2019

DMG Mori na targach EMO 2019 zaprezentuje aktywne kształtowanie przyszłości cyfrowej. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć m.in. obrabiarki high-tech oferujące stałą łączność, które zapewniają rozwiązania automatyzacji i wytwrzanie przyrostowe. 

więcej »
Jungheinrich uruchomił punkt wynajmu wózków widłowych

Centrum Wynajmu Wózków Widłowych w Lublinie to kolejna inwestycja spółki Jungheinrich. Placówka przy ulicy Zawieprzyckiej 8N ma na celu zapewnienie okolicznym firmom szybkiego dostępu do szerokiej oferty pojazdów, gotowych na wynajem od ręki i na dowolny okres.

więcej »
BMEnet wyróżniła orderfox.com znakiem jakości „Rynek dla branży CNC”

Poprzez przyznanie znaku jakości „Rynek dla branży CNC” stowarzyszenie zawodowe kupców BME zaświadcza, że orderfox.com w 94% spełnia m.in. kryteria testowe dotyczące przyjazności dla użytkownika, jakości i bezpieczeństwa.

więcej »
Urządzenia do gwintowania od firmy Yamawa

Poprzez wprowadzenie gwintowników VUSP i VUPO, Yamawa zaprezentuje na targach EMO 2019 pierwszą rodzinę gwintowników z nowej linii Z-PRO, stanowiącą owoc całej zgromadzonej przez lata wiedzy i doświadczenia oraz zapewniającą klientom produkt zawierający innowację i przyjęte rozwiązania technologicznych.

więcej »