Wydarzenia branżowe

Startuje rezerwacja miejsc na targi Euro BLECH 2020

26. Międzynarodowe Targi Technologii Obróbki Blach EuroBLECH 2020 odbędą się w dniach 27–30 października 2020 r. na terenach wystawowych w Hanowerze w Niemczech. W biurze organizatora, firmy Mack Brooks Exhibitions, ruszyła rezerwacja stoisk i już można zaobserwować duże zainteresowanie powierzchnią wystawienniczą oraz wysoki wskaźnik ponownych rezerwacji.

więcej »
Baumalog przedstawił systemy magazynowe na targach ITM 2019

„Na drodze do Przemysłu 4.0” to hasło tegorocznych targów ITM Industry Europe. Podobnie jak podczas ubiegłych edycji, Baumalog zaprezentował ofertę swoich produktów szerokiemu gronu zwiedzających z całego świata. Przedstawiciele firmy, oprócz omawiania znanych już rozwiązań, informowali o nowych produktach – automatycznym regale windowym Modula Slim, który wyróżnia kompaktowy rozmiar i uniwersalność, oraz komorowym systemie magazynowym służącym do składowania bardzo dużych ilości materiałów dłużycowych.

więcej »
Prezentacje technologii jutra na targach EMO Hannover 2019

Najważniejsze na świecie targi przemysłu metalowego EMO Hannover 2019 odbędą się 16–21 września pod hasłem „Inteligentne technologie napędzają produkcję jutra”. Wydarzenie będzie się koncentrować na rozwoju i wdrażaniu nowych funkcji w ramach Przemysłu 4.0. Digitalizacja i inteligentna sieć w połączeniu z big data, analizą danych, sztuczną inteligencją i gospodarką platformową tworzą podstawy dla nowych modeli biznesowych.

więcej »
Siemens otworzy pierwszą inteligentną fabrykę w Polsce

Rozpoczęcie działalności zakładu Siemens, który produkuje wysokiej klasy szafy sterownicze został zaplanowany na październik przyszłego roku. Właściwie skonfigurowana szafa jest mózgiem każdej współczesnej fabryki, bez którego nie może się odbywać zautomatyzowana produkcja. W Polsce będzie ich powstawać ponad tysiąc rocznie, co znacząco wpłynie na rozwój krajowego przemysłu 4.0.

więcej »
Prezentacja nowoczesnych metod Seco/Warwick podczas Thermprocess 2019

Niespotykane dotąd zmiany dotykają obecnie różne branże. Nowe technologie z jednej strony dają nowe możliwości, ale z drugiej stanowią wyzwanie. Jakie są wyzwania i czym jest Przemysł 4.0 w świecie obróbki cieplnej metalu?

więcej »
Największa impreza branży elementów złącznych 

Targi FASTENER POLAND® na dobre zadomowiły się w stolicy województwa małopolskiego. Dotychczasowe edycje potwierdziły olbrzymie zapotrzebowanie na taką właśnie imprezę targową, zarówno wśród przedsiębiorców z Polski, jak i tych z zagranicy. W dniach 8-9 października 2019 r. w EXPO Kraków odbędzie się 3. edycja tego jedynego w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenia, dedykowanego branży elementów złącznych. 

więcej »
Grupa MTP z godłem „Teraz Polska”

Grupa MTP została nagrodzona w XXIX edycji konkursu „Teraz Polska” za usługi targowo-eventowe, dołączając do elitarnego grona instytucji, które znacząco wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Nagrodę podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim w Warszawie odebrał 3 czerwca prezes zarządu Przemysław Trawa.

więcej »
MM Speakers Corner z nagrodami

Jak co roku podczas targów ITM Polska „MM Magazyn Przemysłowy”, we współpracy z Grupą MTP, zorganizuje cykl paneli dyskusyjnych MM Speakers Corner.

więcej »
HTM otwiera centrum B+R

21 maja w Gliwicach otwarto nowe centrum badawczo-rozwojowe firmy High Technology Machines, która jest autoryzowanym i wyłącznym dystrybutorem japońskich obrabiarek Okuma. 

więcej »
igus Polska z nową przestrzenią biurową i technologicznym showroomem

Spółka igus Polska chce być jeszcze bliżej swoich klientów, dlatego przy okazji powiększania przestrzeni biurowej i magazynowej uruchamia też… showroom! – Co roku wypuszczamy na rynek ponad 100 nowych produktów. Chcemy, żeby goście, którzy nas odwiedzają mogli się z nimi zapoznawać tu, na miejscu – mówi Daniel Marzec, dyrektor zarządzający igus Polska.

więcej »
Nowe Centrum Kompetencyjne Oerlikon Balzers

Oerlikon Balzers rozpoczął budowę nowego Centrum Kompetencyjne w Bisingen w Niemczech z planowanym otwarciem do końca bieżącego roku. Komponenty wykonane z tworzyw sztucznych, głównie dla sektora motoryzacyjnego, będą w nowym zakładzie metalizowane uzyskując chromowany wygląd dzięki zastosowaniu zrównoważonej technologii ePD. 

więcej »
Fire Day umożliwi uzyskanie odpowiedzi na temat pożaru

Uczestnicy czerwcowych targów uzyskają odpowiedzi na temat pożaru - nie tylko w praktyce, ale i w teorii. Głównym tematem będzie bezpieczeństwo w systuacji zagrożenia ogniem oraz co robić aby nie wpaść w panikę gdy pożar wybuchnie. W ramach Salonu Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle zostaną zorganizowane profesjonalne warsztaty. 

więcej »