Wydarzenia branżowe

Emilewicz: Polska chce aktywnie uczestniczyć w czwartej rewolucji przemysłowej

Czwarta rewolucja przemysłowa dzieje się na naszych oczach. Jakie będą jej skutki, dlaczego powinniśmy się w nią włączyć oraz w jaki sposób polski przemysł może wykorzystać zachodzące zmiany – to główne tematy konferencji „Kształtowanie potencjału rynku dla Przemysłu 4.0”, zorganizowanej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

więcej »
Rozwiązania integratorskie do automatyzacji procesów spawania i mocowania detali

Firma Cloos zaprasza do udziału w wydarzeniu przeznaczonym dla firm integratorskich, firm z rynku budowy maszyn i oprzyrządowania przemysłowego, konstruktorów i automatyków. Seminarium odbędzie się 19 kwietnia 2018 w Zamku Topacz w Kobierzycach.

więcej »
III edycja Warsaw Industry Week – targi z europejskim potencjałem 

Optymalna lokalizacja, specjalistyczne strefy wystawiennicze, profesjonalne sektory tematyczne, to wszystko by podczas 3 dni zaprezentować możliwości i najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny przemysłu podczas Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week.

więcej »
Zmiany w zarządzie LW Bogdanka

LW Bogdanka, jedna z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych kopalnii węgla kamiennego
w Polsce, będąca częścią Grupy Enea, jednego z liderów polskiego rynku energetycznego, poinformowała o zmianach w zarządzie.

więcej »
Co nas czeka na targach CeMAT?

Tegoroczna edycja targów CeMAT ponownie ma dla uczestników atrakcyjną ofertą programową, w której znajdą się liczne fora branżowe. We współpracy z takimi partnerami, jak np. VDMA (Związek Niemieckich Producentów Maszyn i Urządzeń), BVL (Federalny Związek Logistyki), Fraunhofer IML (Instytut Przepływu Materiałów i Logistyki im. J. Fraunhofera), czy też instytut badawczy EHI Retail Institute, organizatorzy targów zademonstrują m.in., jakie możliwości otwierają koncepcje Logistyki 4.0 oraz jakie rozwiązania funkcjonują już dzisiaj w praktyce.

więcej »
Hörmann podsumowuje targi Budma

Aż cztery produkty marki Hörmann nagrodzone zostały Złotymi Medalami MTP targów Budma 2018. Tej rekordowej liczbie medali odpowiadała wielkość stoiska – w tym roku firma prezentowała się na powierzchni aż 500 m².

więcej »
ITM Polska: Na drodze do Przemysłu 4.0

Idea Przemysłu 4.0 na dobre zagościła w polskim i światowym przemyśle. Dla mieszkańców Polski i Europy Środkowo-Wschodniej najlepszym przykładem zachodzących w branży przemysłowej zmian, jest blok targów ITM Polska, Subcontracting, Focast, 3D Solutions i Modernlog, podczas których ludzie, rzeczy i maszyny, jawią się niczym jeden, kooperujący byt.

więcej »
Ruszyła kolejna edycja European Rover Challenge

Nowa lokalizacja, dwie równoległe kategorie zawodów, konkurencje przygotowane w oparciu o wytyczne z dokumentów projektowych agencji kosmicznych, takich jak NASA czy ESA oraz szansa na wzięcie udziału w analogowej misji marsjańskiej na Półwyspie Arabskim – to wszystko czeka na uczestników jednego z największych w Europie wydarzeń robotyczno-kosmicznych. 

więcej »
DMG Mori jeszcze mocniej stawia na cyfryzację

Tradycyjnie już na początku roku firma DMG Mori zorganizowała w fabryce Deckel Maho w bawarskim Pfronten wystawę, podczas której zaprezentowała pełen zakres kompetencji produkcyjnych z zakresu cyfrowej fabryki, integralnych rozwiązań automatyzacji oraz doskonałości technologicznej. Wisienką na torcie była światowa premiera centrum tokarskiego NTX 3000.

więcej »
Maszyny Kovosvit na targach STOM

W kwietniu podczas targów STOM w Kielcach swoje produkty zaprezentuje m.in. firma Kovosvit MAS, jeden z największych producentów obrabiarek w Czechach i w Europie Środkowej. 

więcej »
5. edycja Polskiego Forum Hartowniczego

Polskie Forum Hartownicze stało się najważniejszym spotkaniem branży hartowniczej w Polsce i Europie Środkowej. Spotkaniem odwiedzanym przez firmy zainteresowane współpracą na tym rynku, spotkaniem wyróżniającym się wysokim poziomem networkingu, jak i kwalifikacjami uczestniczących fachowców.

więcej »
Miesiąc do INDUSTRYmeeting

W dniach 20-21 lutego br. w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbędą się Targi Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting.

więcej »