Wydarzenia branżowe

350-lecie firmy Merck

Przełomowe terapie w leczeniu nowotworów i chorób przewlekłych. Ponad 300 tysięcy produktów z obszaru life science. Ciekłe kryształy wykorzystywane w produkcji smartfonów i telewizorów oraz pigmenty stosowane w branży kosmetycznej. Stoi za tym jedna i ta sama organizacja – Merck, wiodąca firma naukowo-technologiczna, obchodząca w tym roku 350-lecie istnienia na świecie, a obecna na polskim rynku od ponad 25 lat.

więcej »
Firma Emco zadebiutowała na polskim rynku

Działająca na rynku już od ponad 70 lat firma Emco w tym roku zadebiutowała również w naszym kraju. Polski oddział tego producenta obrabiarek sterowanych numerycznie z siedzibą w Warszawie powstał jako odpowiedź na oczekiwania klientów.

więcej »
VI Spotkanie Integratorów i Partnerów Kuka za nami

Pod koniec listopada w Hotelu Afrodyta Business & SPA w Radziejowicach odbyła się VI edycja Spotkania Integratorów i Partnerów Kuka. Wydarzenie to było jednocześnie uwieńczeniem 10-letniej działalności firmy Kuka na polskim rynku.

więcej »
Branża węglowa stawia na Przemysłowy Internet Rzeczy

Nowoczesny przemysł wymaga nowoczesnych rozwiązań. Z tego powodu władze Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Advicom, zdecydowały się na współpracę z firmą Elmodis, działającą w obszarze Przemysłowego Internetu Rzeczy.

więcej »
Forum Technovation 2018

Forum Dyrektorów Technicznych, Produkcji i R&D Technovation to dwudniowe spotkanie dyrektorów i menadżerów technicznych, ds. produkcji oraz rozwoju poświęcone tematyce innowacyjności.

więcej »
Track Tec na konferencji Nowoczesne Technologie i Systemy Zarządzania w Transporcie Szynowym

W dniach 21-23 listopada br. w Zakopanem odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej: Nowoczesne Technologie i Systemy Zarządzania w Transporcie. Track Tec po raz kolejny aktywnie uczestniczył w wydarzeniu. Podczas branżowego spotkania swoje prezentacje przedstawili członkowie kadry kierowniczej spółki, którzy poruszyli tematy związane z przyszłością kolei w Polsce.

więcej »
Filip Granek zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Założyciel i prezes nanotechnologicznego XTPL zwyciężył w najbardziej prestiżowym konkursie dla przedsiębiorców w Polsce. Oznacza to, że w przyszłym roku stanie on w szranki z najlepszymi biznesmenami ze świata, już jako finalista EY World Enterpreneur Of The Year w Monte Carlo. 

więcej »
ABB otwiera zaawansowane centrum innowacyjności i produkcji w Xiamen

ABB otworzyła swoją nową siedzibę Xiamen Hub, usytuowaną w miejskim parku przemysłowym Torch Hi-Tech. Nowa lokalizacja łączy pełen łańcuch wartości działalności ABB, w tym R&D, inżynierię, produkcję, sprzedaż i serwis, jak również zarządzanie łańcuchem dostaw i funkcje biznesowe.

więcej »
Targi electronica 2018 z rekordowymi wynikami

W ubiegłym tygodniu w Monachium odbyły się Międzynarodowe Targi Elektronicznych Komponentów, Systemów i Zastosowań - electronica 2018, w których wzięło udział 3.100 wystawców z ponad 50 krajów oraz 80.000 odwiedzających z ponad 80 krajów. To wzrost o ok. 10% w porównaniu do poprzedniej edycji targów. Głównymi tematami tegorocznej imprezy były blockchain, sztuczna inteligencja i elektronika medyczna.

więcej »
Targi Intec i Zuliefermesse otworzą europejski rok targowy 2019

5-8 lutego 2019 r. w Lipsku odbędzie się kolejna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse. To pierwsza istotna impreza targowa w kalendarzu poświęcona branży obróbki metali, branży maszynowej i poddostawczej. Swoją ofertę w ramach obu imprez zaprezentuje w sumie ponad 1,3 tys. wystawców.

więcej »
Cold Jet na targach Fakuma

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Fakuma 2018, które odbyły się w dniach 16-20 października br. w Friedrichshafen w Niemczech, stanowiły platformę dla zwiedzających do zapoznania się z najnowszą linią Cold Jet „Plastics Edition”, która jest już dostępna na rynku.

więcej »
Przemysł w najlepszej formie - 3. edycja Targów INNOFORM

Targi INNOFORM na dobre zadomowiły się w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Dotychczasowe edycje potwierdziły olbrzymie zapotrzebowanie na imprezę targową przedstawicieli branży narzędziowo-przetwórczej. Szczególnie wśród przedsiębiorców z Polski północnej i środkowej. W dniach 12-14 marca 2019 r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się 3. edycja tego jedynego w Polsce wydarzenia, dedykowanego branży narzędziowo-przetwórczej.

więcej »