16-bitowe wielokanałowe karty digitizerów/oscyloskopów Octopus

©

Udostępnij:

Firma Egmont Instruments wprowadziła do swojej oferty nowe 16-bitowe karty digitizerów z serii CompuScope Octopus, produkcji GaGe Applied Technologies.

Digitizery serii Octopus CS84XX mają do 8 kanałów wejściowych, aż do 2GS pamięci próbek na karcie oraz szybkość próbkowania do 25MS/s w każdym kanale, a wszystko to na jednej karcie, zajmującej tylko jeden slot PCI.Dzięki modułowej konstrukcji można uzyskać 30 konfiguracji kart Octopus, a użytkownicy mogą wybrać digitizer zgodnie z konkretnymi potrzebami, mając do wyboru:
- 2, 4 lub 8 kanałów,
- próbkowanie 10MS/s lub 25MS/s w każdym kanale,
- 128MS, 256MS, 512MS, 1GS lub 2GS pamięci próbek na karcie.

Dodatkowo każdą kartę digitizera Octopus można uzupełnić o zaawansowane układy FPGA eXpert, opracowane przez GaGe do przetwarzania danych pomiarowych w czasie rzeczywistym bezpośrednio na karcie - eXpert Signal Averaging - do uśredniania mierzonych przebiegów. Technologia eXpert pozwala na prowadzenie obliczeń i analizy danych od razu w trakcie pomiaru, co znacznie zwiększa szybkość przetwarzania danych.

Digitizery Octopus są w pełni kompatybilne z programem oscyloskopowym GageScope, pozwalającym użytkownikowi na wykonywanie pomiarów i analiz sygnałów bez konieczności napisania choćby jednej linii kodu programu. Dla tych, którzy chcą samodzielnie tworzyć własne oprogramowanie, Gage oferuje Software Development Kit (SDK) dla C/C#, Matlab oraz LabView.www.egmont.com.pl/gage

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również