20. edycja targów PLASTPOL za nami

Jubileuszowa edycja targów PLASTPOL, które w dniach 17-20 maja odbywały się w Kielcach, zajęła rekordową powierzchnię 7 hal i 32 tys. m2. Na stoiskach zaprezentowało się 772 wystawców z 32 krajów świata. Jednym z nich była firma Omron, która przedstawiła najnowsze rozwiązanie z dziedziny automatyzacji produkcji – robota typu Delta z systemem trackingu.

Największą grupę wystawców zagranicznych stanowiły firmy z Niemiec, na drugim miejscu uplasowali się Włosi, sporo było też firm z Austrii, Portugalii i Turcji. W sumie można było zobaczyć 500 różnych maszyn o łącznej wadze prawie 1000 ton. Część z nich odwiedzający mogli podziwiać w ruchu.

W trakcie targów odbyła się także gala Platinum Plast, podczas której wręczono nagrody za innowacyjne produkty i efektownie zaaranżowane stoiska oraz nagrody jubileuszowe dla firm od początku aktywnie zaangażowanych w tworzenie targów.

Z okazji okrągłego jubileuszu 16 maja w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się konferencja branżowa zorganizowana przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych oraz Fundację Plastics-Europe Polska.

www.targikielce.pl


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.