200 lokomotyw Vectron Siemensa dla Kolei Austriackich

© Siemens

Udostępnij:

Koleje Austriackie (ÖBB) podpisały umowę ramową z Siemensem przewidującą dostawę 200 lokomotyw typu Vectron. Zgodnie z umową, ÖBB może zamówić do 100 lokomotyw na prąd przemienny (AC), 50 lokomotyw na prąd przemienny (AC) z dodatkowymi modułami diesla oraz 50 lokomotyw wielosystemowych (MS). Wiążące zamówienie na dostawę 30 lokomotyw wielosystemowych złożono wraz z podpisaniem umowy ramowej. 

Lokomotywy zostaną zbudowane w fabryce Siemensa w Monachium-Allach w Niemczech. Pierwsze egzemplarze będą dostarczone wiosną 2018 roku. Jest to największy przetarg na lokomotywy typu Vectron w Europie. Przewagą tej platformy jest największa elastyczność w ciągu całego cyklu życia lokomotyw, co dla operatorów oznacza możliwość dłutoterminowego planowania na przyszłośćLokomotywy będą eksploatowane przez Rail Cargo Group, towarowy dział ÖBB. Wykorzystywane będą w transgranicznym transporcie towarowym w Austrii, Czechach, Chorwacji, Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech, Polsce, Słowacji i Słowenii. Lokomotywy będą dysponowały maksymalną mocą 6.400kW a ich maksymalna prędkość będzie wynosić 160 km/h.Źródło: Siemens

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również