2115QTiMAX i 2125QTiMAX firmy Ingersoll Rand

Firma Ingersoll Rand wprowadziła na rynek 2115QTiMAX oraz 2125QTiMAX - nowe niewielkie klucze udarowe rozmiaru 3/8" i 1/2" w lekkiej tytanowej obudowie.

Zapewniają one najlepsze stosunki mocy do rozmiaru oraz mocy do wagi w swojej klasie w celu zmniejszenia zmęczenia operatora. Bazując na tradycji modelu 2135QTiMAX, wiodącym na rynku narzędziu udarowym 1/2", nowe narzędzia cechują najlepsze w klasie osiągi, najniższa waga oraz niezrównana ergonomia - a wszytko poparte dwuletnią ograniczoną gwarancją.

Nowe narzędzia 2115QTiMAX (3/8") i 2125QTiMAX (1/2") dostarczają odpowiednio 407 Nm (300 stopofuntów) i 450 Nm (332 stopofuntów) maksymalnego momentu obrotowego na wstecznym. Przy długości nie przekraczającej 155 mm (6.10 cali) i wadze 1.14 kg (2.5 funtów), narzędzia dostarczają najlepsze stosunki mocy do rozmiaru oraz mocy do wagi w swojej klasie zmniejszając zmęczenie operatora.

Mechanizm udarowy typu Twin-Hammer firmy Ingersoll Rand dostarcza więcej mocy na kilogram i jest mniej wrażliwy na wahania ciśnienia powietrza aniżeli każda inna konstrukcja. Ponadto, zastosowanie Tytanu na obudowę urządzenia zmniejsza jego ciężar i zapewnia najwyższą wytrzymałość i odporność, której nie da żaden inny materiał.

Konstrukcja nowej obudowy oferuje ulepszony przepływ powietrza, dający większą moc oraz posiada bardziej ergonomiczny uchwyt i wgłębienie na przyciski zmiany kierunku. Wraz z nową obudową przeprojektowano również tytanową oprawę młota, unowocześnioną w łatwo dostępne i wysokostrumieniowe mocowanie smarowe dla ułatwienia konserwacji. Nowe narzędzia 2115QTiMAX i 2125QTiMAX posiadają teraz 7-łopatkowy wirnik w miejscu wcześniejszego 6-łopatkowego wirniku, który zapewnia więcej mocy przy niższej wadze. Zwiększone osiągi nie wpłynęły na pobór powietrza, który nadal plasuje się, jako najniższy w kategorii w celu zmniejszenia kosztów eksploatacji.

Podobnie do 2135QTiMAX, nowe modele zostały przeprojektowane w celu ulepszenia obsługi. Ich opatentowany, niezwykle lekko pracujący przełącznik oraz poszerzone ustawienia regulatora mocy umożliwiają teraz operatorom lepsze stosowanie momentu obrotowego w różnych wymagających zastosowaniach. Dzięki wyjątkowym i opatentowanym elementom zmiany kierunku pracy obsługiwanych jedną ręką operatorzy mogą teraz łatwo przełączać się pomiędzy zadaniami lub zastosowaniami.

W celu zwiększenia komfortu operatora nowe narzędzia udarowe firmy Ingersoll Rand są wyposażone obecnie w wyjątkową technologię o nazwie Ciche Narzędzie, która znacznie redukuje poziom hałasu generowany emitowany przez powietrze pulsujące przez silnik.

www.ingersoll.com.pl


Aneta Głodowska