25-lecie napędu wodorowego na Hannover Messe

napęd wodorowy ©

Udostępnij:

Wprawdzie samochody napędzane paliwem wodorowym nie są jeszcze specjalnie popularne, to jednak technologia ogniw paliwowych, która do napędu wykorzystuje właśnie wodór, ma już 25 lat. Podczas zbliżających się targów Hannover Messe będzie można zapoznać się z aktualnym stanem rozwoju tej technologii napędu.

Technologie wodorowe i ogniwa paliwowe zyskują powoli na znaczeniu jako źródła energii i nośniki energii, ponieważ świat, nie tylko ten motoryzacyjny, coraz bardziej zwraca się w stronę odnawialnych źródeł energii. Trend ten znajdzie odzwierciedlenie także na targach Hannover Messe, podczas których już po raz 25. zorganizowana zostanie specjalna wystawa Hydrogen + Fuel Cells Europe, z rekordową frekwencją 170 wystawców z 20 krajów.Wśród wystawców znajdują się m.in. takie firmy jak ITM, NEL, H-TEC Systems, McPhy, Audi, Toyota czy Daimler. Wystawa odbędzie się w hali 27 na powiwerzchni ok. 1700 m2 i będzie można na niej zapoznać się z informacjami na temat najnowszych zastosowań wodoru i ogniw paliwowych, w tym także w zakresie magazynowania energii elektrycznej wytwarzanej w procesie odnawialnym poprzez produkcję wodoru. Ponadto na zewnątrz hali zostanie zbudowany specjalny tor, na którym będzie można odbyć jazdę próbną autem napędzanym ogniwami paliwowymi. Dpo wyboru będą Hyundai Nexo, Mercedes-Benz GLC F-CELL oraz Toyota Mirai.

Wodór i ogniwa paliwowe mają potencjalne zastosowanie we wszystkich formach mobilności - w autobusach, ciężarówkach, samochodach, pociągach, statkach i samolotach. Ale mają również potencjalne zastosowania w innych dziedzinach, takich jak elektrownie na ogniwa paliwowe. Ogniwa paliwowe mogą zatem odgrywać kluczową rolę w transformacji światowych systemów energetycznych, gdzie służą podwójnemu celowi, jakim jest magazynowanie energii i zapewnienie nieprzerwanego wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Źródło: Hannover Messe

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również