3. edycja „Starcia Szlifierzy” w Sosnowcu

Wielki finał Starcia Szlifierzy 2017 © 3M

Udostępnij:

Już 16 i 17 października szlifierze z całej Polski wezmą udział w eliminacjach regionalnych w Sosnowcu, które są przepustką do wielkiego finału 3. edycji zawodów „Starcie Szlifierzy”. W tym roku eliminacje regionalne przybiorą nową formę i odbędą się w trakcie dwóch pełnych emocji dni podczas Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING w Centrum Targowo-Wystawienniczym ExpoSilesia.

Targi Spawalnicze ExpoWELDING, odbywające się równocześnie z targami Toolex, to czołowe wydarzenie spawalnicze w Europie, zrzeszające wystawców z Polski i z zagranicy oraz najlepszych ekspertów z branży. Eliminacje rozgrywane w nowej formule, podczas dwóch dni zawodów, pozwolą wyłonić jednocześnie aż 12 finalistów (po 6 z każdego dnia eliminacji), którzy zmierzą się w wielkim finale we Wrocławiu na początku 2019 r.Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że już po raz trzeci będziemy mogli zobaczyć najlepszych profesjonalistów w akcji. „Starcie Szlifierzy” to jedyny taki konkurs w Polsce, który przyciąga szerokie grono miłośników szlifowania, a my jako 3M i organizator tych zawodów, chcielibyśmy stworzyć szlifierzom angażujące możliwości rozwoju i podniesienia swoich umiejętności. Cieszymy się także, że ten projekt spotkał się z zainteresowaniem firmy Metabo, która została partnerem tegorocznej edycji zawodów i podobnie jak my stawia na ekonomię i ergonomię codziennej pracy. Bazując na naszym wspólnym doświadczeniu, przygotowaliśmy dla szlifierzy również szkolenia, na których będą mieli możliwość skorzystania ze współpracy ekspertów: 3M i Metabo – podkreśla Mariusz Napierała, dyrektor Działu Materiałów Ściernych 3M Poland.

Konkurencje eliminacyjne
Uczestnicy zawodów sprawdzą swoje umiejętności na dwóch polach: teoretycznym i praktycznym. Szlifierze zmierzą się w 4 wymagających konkurencjach – Zręczność, Zaradność, Refleks oraz Instynkt Szlifierza.

Dla najlepszych szlifierzy, w każdym z dwóch dni zawodów, przygotowano cenne nagrody oraz miejsce w wielkim finale.
Nagroda za I miejsce: nagłowie Versaflo z systemem filtrowania powietrza Adflo, produkty Cubitron II Scotch-Brite oraz szlifierka Metabo.
Nagroda za II miejsce: przyłbica Speedglas XXi, produkty Cubitron II i Scotch-Brite oraz szlifierka Metabo
Nagroda za III miejsce: nagłowie G500, produkty Cubitron i Scotch-Brite oraz szlifierka Metabo.
Nagroda za IV miejsce: zestaw komunikacyjny Peltor z radiem, zestaw produktów Cubitron II i Scotch-Brite.
Nagroda za V miejsce: zestaw kosmetyków samochodowych 3M, zestaw produktów Cubitron II i Scotch-Brite.
Nagroda za VI miejsce: ochronniki słuchu Peltor Optime (1 szt.), zestaw produktów Cubitron II i Scotch-Brite.

Atrakcje dla uczestników
Dla uczestników organizator zawodów przygotował szereg atrakcji i wiele możliwości poszerzenia swojej wiedzy oraz dotychczasowych umiejętności. Kibice w specjalnie przygotowanej fabryce pamiątek będą mogli m.in własnoręcznie wyszlifować pamiątkowy breloczek 3M z zawodów, który zabiorą ze sobą do domu. Na inżynierów, technologów i prezesów firm czekają wyjątkowe panele szkoleniowe i dyskusyjne dotyczące m.in. optymalizacji procesów produkcyjnych prowadzonych przez specjalistów z 3M. Szlifierze będą mogli poznać innowacyjne procesy szlifowania i cięcia, uczestnicząc w szkoleniach teoretycznych oraz zapoznać się z nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa w szlifierkach kątowych, dzięki szkoleniom praktycznym.

Wszyscy szlifierze, chętni do wzięcia udziału w zawodach 16 i 17 października oraz widzowie, którzy chcą śledzić najbardziej ekscytujące zmagania szlifierskie w tym roku, mogą już teraz wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://engage.3m.com/starcieszlifierzy. Na wszystkich chętnych profesjonalistów czeka 100 miejsc. O uczestnictwie decyduje kolejności zgłoszeń. Uczestnicy od 1 do 50 miejsca zmierzą się między sobą 17 października, natomiast ci o numerach od 51 do 100 w dniu 16 października.

Źródło: 3M

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również