3. edycja Targów INNOFORM rozpoczęta

© Raven Media

Udostępnij:

We wtorek w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym rozpoczęła się 3. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM. To pierwsza tak istotna impreza branżowa w tym roku w Polsce.

Targi INNOFORM rozwijają się z roku na rok i na stałe już wpisały się do kalendarza spotkań branżowych w naszym kraju. Miejsce, w którym się odbywają, nie jest przypadkowe, Bydgoszcz uchodzi bowiem za stolicę polskiej Doliny Narzędziowej. Tegoroczna, trzecia już, edycja jest większa o połowę w stosunku do ubiegłorocznej. Swoim zakresem tematycznym obejmuje: narzędzia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, narzędzia skrawające do obróbki metali, technologie i urządzenia do inżynierii odwrotnej oraz obróbki ubytkowej, łączenia i powlekania metali, wyposażenie zakładów przemysłowych, automatyzację i robotyzację produkcji, oprogramowanie CAD/CAM/CAE oraz środki smarujące i ich komponenty.W ośrodku targowym w Bydgoszczy do czwartku swoje rozwiązania zaprezentuje ponad 300 wystawców z całego świata, m.in. z Australii, Austrii, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Portugalii, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej i – wreszcie – z Polski. Wśród światowych marek spotkamy tutaj takich producentów jak Fanuc, Stäubli, Mitsubishi Materials, Omron czy Mitutoyo.

Swoją premierę na targach INNOFORM ma Strefa Usług Przemysłowych – to specjalnie przygotowana część wystawy skierowana do firm podwykonawczych, które chcą pozyskać nowe zlecenia.


TOP w kategorii


#Wydarzenia

targi Innoform 2019Targom towarzyszą także liczne konferencje, które odbywają się na specjalnie zaaranżowanej na tę okazję scenie. Wśród poruszanych tematów są: „Przemysł 4.0 – nowa rzeczywistość w gospodarce”, „Automatyzacja jako gwarancja jakości” czy „Źródła finansowania wdrażania automatyzacji w przedsiębiorstwie".

Organizatorzy przewidują, że do czwartku ich imprezę odwiedzi blisko trzy tysiące gości. Wśród nich pierwszego dnia można było spotkać m.in. przedstawicieli rzadu, a konkretnie Jana Staniłkę, dyrektora departamentu innowacji w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, o którym się mówi, że jest prawą ręką premiera Mateusza Morawieckiego ws. Przemysłu 4.0.

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również