3M przejęła firmę Scott Safety

3M, bezpieczeństwo pracy © 3M

Udostępnij:

Z końcem 2017 r. firma 3M sfinalizowała akwizycję spółki Scott Safety, należącej do Johnson Controls, której wartość wyniosła 2 miliardy dolarów. Oferta produktowa Scott Safety została włączona do portfolio Działu Bezpieczeństwa Pracy 3M, poszerzając je o nowe, innowacyjne rozwiązania ochrony indywidualnej.

Są one dedykowane profesjonalistom wykonującym zawody podwyższonego ryzyka, takie jak strażak, policjant, wojskowy, pracownik przemysłu, sił bezpieczeństwa wewnętrznego, czy ekipy ratowniczej.Wykonywanie zawodu podwyższonego ryzyka wiąże się z ciągłą ekspozycją na szkodliwe i gwałtownie zmieniające się warunki. Niekorzystne czynniki, takie jak temperatura, hałas czy zanieczyszczone powietrze mogą być przyczyną wielu chorób i uciążliwych dolegliwości. Dlatego firma 3M sukcesywnie poszerza swoją ofertę o profesjonalne środki ochrony indywidualnej, które pomagają chronić pracowników narażonych na przebywanie w trudnych warunkach.

Scott Safety to wiodący producent innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie środków ochrony indywidulanej, takich jak butlowe aparaty powietrzne, detektory gazów i płomieni, kamery termowizyjne i aparaty ucieczkowe. Nowe grupy produktowe uzupełniają ofertę 3M, co wpisuje się w globalną strategię rozwoju asortymentu Działu Bezpieczeństwa Pracy, zakładającą nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań pomagających chronić pracowników, zwiększać ich produktywność i poprawiać standardy bezpieczeństwa wykonywanego zawodu.

Wierzymy, że połączenie uwagi z jaką 3M podchodzi do innowacji, wysokiej jakości produktów, znanych na całym świecie marek, a także nieograniczonych możliwości obu firm zaowocuje powstaniem przełomowych rozwiązań, które pomogą tworzyć bezpieczniejsze środowisko pracy – komentuje Piotr Mikłaszewicz, Dyrektor Grupy Biznesowej Bezpieczeństwo i Grafika, 3M w Polsce. Innowacje dla bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo Pracy jest jednym z kluczowych działów w 3M. Dotąd firma oferowała rozwiązania z zakresu ochrony układu oddechowego, ochrony słuchu, rozwiązań komunikacyjnych, systemów do ochrony przed upadkiem z wysokości, a także ochrony głowy, oczu i twarzy oraz taśmy odblaskowe do odzieży ochronnej. Za sprawą akwizycji Scott Safety, 3M posiada dziś kompleksową ofertę środków ochrony indywidualnej, dostosowaną do potrzeb każdego użytkownika.

Proces akwizycji jest realizowany zgodnie z przyjętym planem. 1,6 tys. pracowników Scott Safety dołączyło do załogi 3M, integrując się z Grupą Biznesową Bezpieczeństwa i Grafiki oraz zależnymi strukturami na całym świecie. Główna działalność operacyjna Scott Safety jest prowadzona w Karolinie Północnej, a wspierana przez ośrodki 3M zlokalizowane na całym świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Chinach i Australii.Źródło: 3M

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również