4,7-calowe tablety Panasonic Toughpad

© Panasonic

Udostępnij:

 

Panasonic przedstawił dwa nowe w pełni wzmocnione tablety z linii Toughpad. Modele FZ-F1 i FZ-N1 to najlżejsze i najmniejsze urządzenia w ofercie Panasonic przeznaczone dla pracowników terenowych z branży logistycznej, produkcyjnej, handlowej czy też służb ratunkowych. 4,7-calowe tablety są wyjątkowo poręczne dzięki niewielkiej wadze 280 g1 i wyposażeniu w unikatowy wyprofilowany czytnik kodów kreskowych, który umożliwia skanowanie bez obracania urządzenia.

Nowe modele Panasonic Toughpad zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu efektywności pracowników mobilnych. Umożliwiają wygodną obsługę w jednej ręce, dzięki niewielkiej wadze i rozmiarach, a dodatkowym udogodnieniem jest najnowszy czytnik kodów kreskowych. Został on odchylony pod takim kątem, by podczas skanowania użytkownik mógł cały czas obserwować ekran urządzenia. Ponadto tablety zapewniają realizację połączeń głosowych i bezprzewodową transmisję danych oraz ułatwiają pisanie na urządzeniu za sprawą pasywnego oraz aktywnego rysika. Dzięki temu nowe modele Panasonic Toughpad znajdą zastosowanie wśród pracowników poczty, firm kurierskich, magazynów, a także wśród profesjonalistów z branży handlowej, produkcyjnej oraz służb ratowniczych.Tablety FZ-F1 i FZ-N1 gwarantują doskonałą widoczność za sprawą wyświetlacza HD o przekątnej 4,7 cala, który jest wyposażony w powłokę antyrefleksyjną i umożliwia pracę nawet w warunkach bardzo silnego nasłonecznienia. Ekran można także obsługiwać w grubych rękawicach roboczych oraz za pomocą opcjonalnego rysika pasywnego (Passive Pen) lub aktywnego (Active Pen). Oba dają możliwość składania podpisów na ekranie tabletu, które następnie są zapamiętywane i rozpoznawane przez urządzenie.

Transmisja danych oraz realizacja połączeń głosowych odbywają się za pomocą sieci 4G LTE/3G. Prowadzenie rozmów jest niezwykle wygodne dzięki cienkiej obudowie tabletów 16,3 mm, wbudowanym trzem mikrofonom, które wyposażone są w technologię tłumienia szumów, a także za sprawą dwóch wbudowanych głośników, które umożliwiają komfortową słyszalność nawet w otoczeniu hałasu o natężeniu do 100 dBA.

Z kolei komunikację bezprzewodową zapewniają moduły WiFi, Bluetooth i NFC, a dobrej jakości materiały zdjęciowe i wideo mogą być sporządzane dzięki kamerom - tylnej o rozdzielczości 8 MP oraz przedniej 5 MP. Co więcej, jednostki zostały rozszerzone o porty micro USB, wejście na karty micro SD oraz dwa gniazda micro SIM1.

Nowe modele Panasonic Toughpad różni od siebie system operacyjny – model FZ-F1 działa w oparciu
o system Windows i jako jedno z pierwszych urządzeń dostępny jest z wersją Windows 10 IoT Mobile Enterprise. Drugi model - FZ-N1 wyposażony został w system AndroidTM 5.1.1, który obejmuje funkcję AndroidTM for Work. Umożliwia ona oddzielenie aplikacji i danych biznesowych od osobistych, co znacznie ułatwia pracę na urządzeniu oraz jego ochronę. Z kolei wysoką wydajność obu tabletom zapewnia najnowszy, czterordzeniowy procesor Qualcomm® SnapdragonTM, a także 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci Flash.

Standardowa bateria w nowych Toughpadach FZ-F1 i FZ-N1 oferuje do 8 godzin ciągłego działania2. Opcjonalnie możliwe jest również wykorzystanie baterii o zwiększonej pojemności, dzięki czemu urządzenia mogą funkcjonować do 16 godzin bez przerwy. Dodatkowo baterie mogą być wymieniane w trybie HotSwap (bez wyłączania urządzenia), co eliminuje przestoje w pracy.

Nowe modele rozszerzono o szereg dodatkowych akcesoriów. Należą do nich m.in. paski na rękę, uchwyty, stacje dokujące, kabury, dodatkowe baterie oraz stacjonarne ładowarki. Co ważne, oferowane wraz
z nowymi modelami zasilacze AC i DC są kompatybilne z dostępnymi już jednostkami Panasonic Toughpad
FZ-E1 i FZ-X1.

Przenośne tablety Panasonic Toughpad FZ-F1 i FZ-N1 będą mogły być obsługiwane również w pojazdach, dzięki dedykowanej tym modelom stacji dokującej, stworzonej przez zespół Panasonic Global Docking Solutions . Została ona zaprojektowana tak, by bez problemu można ją było obsługiwać za pomocą jednej ręki. Wykorzystano przy tym materiały kompozytowe, dzięki czemu stacja jest lekka i wytrzymała.

Pomimo niskiej wagi i ergonomii nowych tabletów Panasonic, są one w pełni wytrzymałe na upadek
z wysokości do 1,8 metra. Co więcej, wyróżnia je stopień ochrony IP67, który oznacza odporność na kurz
i zanurzenie w wodzie.

Panasonic Toughpad FZ-N1 AndroidTM 5.1.1 będzie dostępny w sprzedaży od czerwca 2016 roku, zaś Panasonic Toughpad FZ-F1 z systemem Windows 10 IoT Mobile Enterprise do sprzedaży trafi w drugiej połowie roku. Oba urządzenia będą dostępne w całej Europie i objęte standardową 3 letnią gwarancją.www.business.panasonic.pl

---------------------------------------------------------------

1 Model przeznaczony na rynek europejski waży 277 g.

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również