5 mln zł na ekspansję innowacji

©

Udostępnij:

Firmy, które chcą wprowadzać wyniki badań naukowych i prac rozwojowych na rynkach światowych mogą wziąć udział w pilotażowym przedsięwzięciu Go_Global.pl. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchomiło trzecią edycję konkursu, na który przeznaczy 5 mln zł.

Program Go_Global.pl wspiera polskich przedsiębiorców działających w sferze najnowszych technologii, stwarzając im możliwość ekspansji na duże i perspektywiczne rynki zagraniczne. W programie tym przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie kosztów przygotowania strategii wejścia na rynki światowe oraz dopasowanie swoich produktów do specyficznych wymagań konkretnego regionu. Dofinansowanie będzie można przeznaczyć także na rozwój i weryfikację strategii w relacjach z potencjalnymi inwestorami międzynarodowymi. Program jest skierowany do firm rozwijających produkty z branż wysokich i średnio-wysokich technologii. W konkursie mogą startować także podmioty działające na zasadzie jednoosobowej dzielności gospodarczej.

Przedsięwzięcie jest realizowane z partnerami umożliwiającymi dostęp do inwestorów wspierających innowacyjne firmy na światowych rynkach. Należą do nich podmioty wspierające badania stosowane, wymianę naukową czy pomagające start-upom. Wśród nich są: Polsko-Amerykańska Rada Współpracy (USPTC), Plug&Play Tech Center czy Fraunhofer-Zentrum fuer Mittel- und Osteuropa. W trzeciej edycji programu do partnerów NCBR dołączyły Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, które - we współpracy z US Market Access Center - przygotowały nowy program akceleracji w Dolinie Krzemowej.

Wśród firm, które otrzymały już środki w programie, znalazła się m.in. Audioteka S.A., która dzięki przyznanemu dofinansowaniu nawiązała współpracę z Renault, Volvo, Fordem i Toyotą na pierwszą na świecie „audiobookową” aplikację instalowaną fabrycznie w samochodach. Laureatem programu jest także firma HOMPLEX Sp. z o.o., która z Doliny Krzemowej uruchamia interaktywną platformę aranżacji wnętrz.

Nabór w ramach trzeciego konkursu jest ciągły i odbywać się będzie w trzech turach, których zakończenie przypada na: 24 stycznia, 24 lutego i 31 marca 2014 r. Maksymalna wartość dofinansowania dla jednego projektu wynosi 200 tys. zł.

Więcej informacji: www.NCBR.gov.pl

źródło: PAP – Nauka w PolsceUdostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również