5-osiowe ramiona przegubowe

© igus

Udostępnij:

 

Na targach Motek firma igus zaprezentowała wstępnie skonfigurowany, zmontowany system robolink D w dwóch nowych wariantach.

W automatyce coraz więcej zadań jest wykonywanych przez roboty. W 2015 r. liczba robotów przemysłowych przekroczyła poziom 245 000 sztuk. Jednocześnie rośnie także zainteresowanie nieskomplikowanymi i niedrogimi rozwiązaniami robotycznymi. W zakresie niedrogiej automatyki firma igus oferuje system robolink D, który pozwala na łatwe zwiększenie produktywności dzięki zastosowaniu uniwersalnego zestawu do budowania robotów. Podczas targów Motek 2016 igus zaprezentował nowy, 5-osiowy zestaw do budowy robotów, który jest też dostępny w wersji wstępnie zmontowanej.Do samodzielnego konfigurowania lub zmontowany fabrycznie
Modułowy zestaw składający się z ramienia przegubowego, silnika i przekładni stanowi uniwersalny system, który może być zmontowany przez klienta i użyty do różnorodnych zastosowań robotycznych. Ponadto możliwe jest łączenie silników oraz przegubów o różnych wielkościach z powszechnie stosowanymi sterownikami w celu zbudowania kompletnego robota z tworzywa sztucznego i aluminium. Fabrycznie zmontowane 5-osiowe ramię z przegubami robolink D, zestawami silnika krokowego i łącznikami z giętej blachy jest też wyposażone e-prowadniki igus i przewody chainflex objęte 36-miesięczną gwarancją. Silniki współpracują z dostępnymi w handlu sterownikami, natomiast odstępy między osiami można modyfikować zmieniając stronę połączeniową.

5-osiowy zestaw robotyczny robolink DC jest dostępny w dwóch wariantach: mniejszym o nośności do 0,5 kg oraz większym o nośności do 2,5 kg. Ponadto system można zamawiać jako podzespół, np. jako jednostkę obrotową, wychylną lub 2-osiowe ramię wychylne. Gotowe ramię może być łatwo używane do różnorodnych zastosowań, dzięki czemu stanowi interesującą propozycję dla producentów robotów, konstruktorów maszyn i urządzeń, jak również dla integratorów i projektantów systemów automatyki ze wszystkich branż, od motoryzacyjnej po technikę medyczną.

Korzystając z konfiguratora robolink można bardzo łatwo zestawić przeguby robolink D i w nieskomplikowany sposób skonfigurować ramię robota.

www.igus.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również