50 sekund, które zmieni Kraków

©

Udostępnij:

6 - tyle budynków, pozostałych po dawnych zakładach PPB PREFABET Kraków, wyburzono na placu budowy, 47 - tyle metrów mierzył zburzony komin, 4,5 metra - taką miał średnicę podstawy, kilka ton - tyle gruzu pozostało po zrównanych z ziemią budynkach, 50 sekund - tyle zajęło ostateczne uporządkowanie terenu przy ul. Centralnej 53, wiosna 2014 r. - wtedy zostanie otwarte Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków.EXPO Kraków - zgodnie z planem
Właśnie zakończył się ostatni etap prac wyburzeniowych na placu budowy przy ulicy Centralnej 53. To tutaj wiosną 2014 r. zostanie otwarte Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków - nowa siedziba Targów w Krakowie, największy wielofunkcyjny obiekt tego typu w południowej Polsce. Łączna wartość inwestycji wynosi ok. 60 mln zł.

Nadano też nazwy dwóm głównym halom: „Wisła" (powierzchnia 5 tys. m²) oraz „Dunaj" (powierzchnia 4 tys. m²). Pozostałe duże sale nazwano stolicami europejskich miast: Budapeszt, Lwów, Praga i Wiedeń.
- Nawiązując do ducha dawnej Galicji, chcieliśmy podkreślić międzynarodowy charakter EXPO Kraków, jego doskonałą lokalizację. Wystarczy spojrzeć na odległości do dużych miast europejskich: z Krakowa do Wiednia - 470 km, z Krakowa do Lwowa - 330 km, z Krakowa do Budapesztu - 390 km, z Krakowa do Pragi - 480 km. Mamy więc ambicję i wszystkie atuty, dzięki którym możemy w szybkim tempie stać się najważniejszym ośrodkiem targowo-kongresowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Zyska też miasto, które dzięki naszej działalności wzmocni swój wizerunek idealnego celu turystyki biznesowej. Już dzisiaj zauważamy ogromne zainteresowanie obiektem. Nie mamy wolnych terminów na maj 2014 r. - mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.Szansa dla miasta, szansa dla dzielnicy
Wielofunkcyjny obiekt o powierzchni 13 tys. m2 (w tym 9 tys m2 niczym nieograniczonej przestrzeni bez słupów) umożliwi organizację niemal każdego wydarzenia. Oprócz targów, konferencji i kongresów w EXPO Kraków będzie można zorganizować zawody sportowe, koncerty, spektakle teatralne, wystawy, prezentacje produktów oraz wiele innych - także o międzynarodowym charakterze - które dotychczas omijały Kraków z powodu braku odpowiedniej infrastruktury.

Na funkcjonowaniu EXPO Kraków zyska też dzielnica Czyżyny. Inwestycja idealnie wpisuje się bowiem w plany rewitalizacji tej części miasta, w której powstają nowe osiedla, hala widowiskowo-sportowa czy hotele. Planowana jest również budowa Centrum Obsługi Inwestora.

Centrum na światowym poziomie
EXPO Kraków będzie jednym z najnowocześniejszych ośrodków targowo-kongresowych w kraju. Jego dwa główne atuty to wielofunkcyjność i doskonała lokalizacja - nie tylko na mapie Europy, ale i samego Krakowa. Obiekt będzie położony blisko obwodnicy miasta i autostrady A4. Z łatwością dojedziemy do niego z Centrum, Dworca Głównego PKP czy lotniska w Balicach.

Wewnątrz obiektu oprócz dwóch dużych hal, do dyspozycji klientów zostanie oddany zespół klimatyzowanych, modułowych sal konferencyjnych (pozwalających na dowolną aranżację), 4 pokoje spotkań, przestronne lobby i restauracja. Możliwa będzie też ekspozycja zewnętrzna. Obok Centrum przewidziano pojemny parking na 700 miejsc.
Zgodnie z zawartą umową z wykonawcą - firmą RE-Bau - obiekt ma być oddany do użytku wiosną 2014 r.

Kolejny etap prac zakończony: http://www.youtube.com/watch?v=QfH8Qy6dr_Y
Wizualizacja EXPO Kraków: http://www.youtube.com/watch?v=_2n4EZ2D5No

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również