56 łożysk ślizgowych iglidur w podróży dookoła świata

Preview
igus
Reklama
Reklama

Firma igus z okazji 30 lat polimerowych łożysk ślizgowych iglidur oraz w 50. rocznicę założenia firmy rozpoczęła szczególne badania: wyposażyła ona kompaktowy samochód w łożyska iglidur i wysłała go w podróż dookoła świata. W drodze do klientów firmy igus we wszystkich zakątkach świata łożyska te muszą wykazać się sprawnością w czasie jazdy po nierównościach, w pyle, błocie, upale i na mrozie.

Łożyska ślizgowe firmy igus zostały zainstalowane w 56 miejscach w samochodzie, głównie zamiast łożysk metalowych: np. w zaworze dławiącym, skrzyni biegów, mechanizmie opuszczania i podnoszenia szyb, otwierania dachu, mechanizmach pedałów, alternatorze.

Reklama

Po starcie z Indii samochód pojedzie do Chin, Japonii, Korei Południowej, na Tajwan, do Brazylii i do Stanów Zjednoczonych. Podróż zakończy się w Europie, gdzie samochód odwiedzi również naszych klientów, targi handlowe oraz lokalne oddziały firmy igus.

Czy technologia „plastics for longer life" mająca zapewnić niższe koszty i bardziej zaawansowane rozwiązania rzeczywiście działa? Podróż dookoła świata i efekty pracy łożysk można śledzić na blogu „iglidur on tour" lub na fanpage'u firm igus na Facebooku.

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama