6 w 1 - wózek widłowy przyszłości od STILL

© STILL

Udostępnij:

 

STILL we współpracy z biurem projektowym TEAMS DESIGN stworzył cubeXX – wózek widłowy, który łączy funkcje 6 wózków różnego rodzaju.

Innowacyjna maszyna o nazwie CubeXX ma być odpowiedzią na kwestię braku elastyczności wyposażenia w zautomatyzowanych magazynach. Pomysłodawcy widzą szerokie zastosowanie urządzenia w centrach dystrybucji o zmiennym profilu działalności, których właściciele chcieliby wdrożyć systemy bezzałogowej obsługi.
Pojazd w kształcie zbliżonym do sześcianu, z którego w razie potrzeby wysuwają się maszt lub dwie pary wideł łączy w sobie wózki: z przeciwwagą, wysokiego podnoszenia, niskiego podnoszenia, do kompletacji oraz ciągnik i urządzenie do transportu ładunku na dwóch poziomach.cubeXX może funkcjonować jako w pełni autonomiczne urządzenie, wózek zdalnie sterowany bądź obsługiwany ręcznie. Poszczególne funkcje aktywuje się pilotem lub przez aplikację Still iGo Easy. Wysuwanie wideł i masztu, rozkładanie dodatkowej przeciwwagi, podpór nośnych czy kabiny operatora sprowadza się do dotknięcia odpowiedniego przycisku.
Prócz wszechstronności i multifunkcjonalności cechami wyróżniającymi cubeXX są: zwrotność przedniej osi w zakresie 360° (dzięki zastąpieniu kół kulami), lekki i wytrzymały maszt teleskopowy z carbonu i nowoczesny system oświetlenia LED.

Wózek cubeXX jest na razie w fazie prototypu.

www.still.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również