70 lat tarcz do cięcia Kronenflex

Preview
Klingspor
Reklama
Reklama

Siedemdziesiąt lat temu, w 1950 roku, przedsiębiorca, wynalazca i wizjoner Carl Klingspor opracował produkt, który radykalnie zmienił proces obróbki metalu. Projekt szybkoobrotowych tarcz do cięcia zrewolucjonizował proces cięcia i szlifowania metalu.

Cięcie metalu siedemdziesiąt lat temu…

W latach 50. ubiegłego wieku nikt nie myślał nawet o tarczach szybkoobrotowych. W obróbce metalu stosowano tradycyjne tarcze o grubości od 6 mm do prawie półtora centymetra lub narzędzia ręczne. Wykonawcy nie zdawali sobie wówczas sprawy, jak skomplikowana i czasochłonna okaże się ich praca w porównaniu z nadchodzącą rewolucją. Zapotrzebowanie na nowe narzędzia jako pierwszy zauważył Carl Klingspor i wraz z producentami opracował pierwszą tarczę o dużej prędkości pod marką Kronenflex.

Po wynalezieniu pierwszej szybkiej szlifierki kątowej w 1952 r. tarcze Kronenflex mogły uzyskać pełną prędkość dochodzącą do nawet 13 tys. obrotów na minutę (dla średnicy Ø115). Dzięki takiej mocy cięcia nowy produkt zaczął zyskiwać coraz większą popularność w przemyśle. Przełomowa technologia zapewniała nie tylko większe bezpieczeństwo pracy, ale także szybsze tempo prac przy jednoczesnej redukcji zużycia narzędzi.

Reklama

… i dziś

Obecnie oferta materiałów do cięcia i szlifowania metalu to szerokie spektrum rozmiarów i zastosowań w kilku grupach produktowych — do użycia ze szlifierkami kątowymi, przecinarkami stacjonarnymi i piłami spalinowymi. Klingspor stosuje spoiwa optymalnie dopasowane do rodzaju użytego ziarna ściernego. Gwarantuje to wysoką agresywność cięcia i długą żywotność. Wszystkie materiały spełniają restrykcyjne wymagania oSa oraz europejskich norm bezpieczeństwa (EN 12413).

– Kronenflex to marka tarcz o spoiwie żywicznym firmy Klingspor. Dobra wydajność i wysoka jakość sprawiają, że tarcze Kronenflex są pierwszym wyborem wielu użytkowników. I to już od siedemdziesięciu lat. Ze względu na swoją konstrukcję i charakterystykę pracy pozwalają uzyskać niewielki grat po cięciu i nie przegrzewają ciętego materiału, więc cała praca jest szybsza i bezpieczna – podsumowuje Marcin Grzesiak, kierownik rozwoju sprzedaży i doradztwa technicznego Klingspor Polska.

Powiązane firmy

Reklama

Klingspor — techniki cięcia i szlifowania

Od ponad 125 lat firma Klingspor wyznacza światowe standardy w branży narzędzi ściernych. W zakładach produkcyjnych przedsiębiorstwa produkuje się ponad 50 tysięcy artykułów przeznaczonych do różnych zastosowań, m.in. wyroby ścierne na podłożu, tarcze do cięcia i do szlifowania, ściernice listkowe talerzowe, ściernice listkowe nasadzane oraz narzędzia diamentowe.

36 rozproszonych po całym świecie zakładów produkcyjnych i handlowych, zatrudniających łącznie ponad 3 tysiące pracowników umożliwia elastyczne dopasowanie produkcji do potrzeb rynków regionalnych. Ponad 460 wysoko wykwalifikowanych doradców terenowych, techników i inżynierów pracuje na całym świecie w pionie doradztwa. W Polsce firma posiada dwa zakłady produkcyjne – Bielsku-Białej i w Kozach, w których łącznie pracuje prawie 900 osób.

Źródło: Klingspor

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama