Instom z nową siedzibą

Udostępnij:

Już od prawie miesiąca łódzka firma Instom urzęduje w nowym biurowcu, który jest doskonałym przykładem najnowocześniejszych systemów automatyki budynków.  Okazuje się, że to wystarcza, by stać się bardziej atrakcyjnym pracodawcą.

Nowy biurowiec Instomu ma 2090 m2 powierzchni, z czego na same biura przewidziano 1340 m2. Magazyn zajmuje około 750 m2. Obecnie na czterech kondygnacjach pracuje 40 osób, ale docelowo przewidziano miejsca nawet dla setki pracowników.

– Niemal co tydzień przyjmujemy nowego pracownika. Chętnie zatrudnimy inżynierów różnych specjalności, bo prowadzimy działania na wielu obszarach – powiedział Janusz Komecki, wiceprezes Instomu.

W swoim własnym biurowcu Instom jako firma zajmująca się automatyką budynków zastosował najnowsze rozwiązania z tej dziedziny. Przyłącze energetyczne zostało tak zaprojektowane, by sprostać większemu zapotrzebowaniu na energię w przyszłości. Cały gmach oświetlany jest w technologii LED. Powierzchnia jest klimatyzowana, a temperatura w każdym pomieszczeniu regulowana centralnie, jednak w każdym pokoju może być inna. Budynek korzysta z sieci miejskiej.

Zadbano także o bezpieczeństwo obiektu, montując instalację sygnalizacji pożaru, system oddymiania klatki schodowej oraz systemy monitoringu. Całość sterowana jest za pomocą systemu BMS, zapewniającego pełną wizualizację systemów wentylacji i klimatyzacji, sygnalizacji pożaru, kontroli dostępu oraz systemu sygnalizacji włamania i napadu. Wszystkie te systemy mają na celu uzyskanie oszczędności przy eksploatacji budynku między innymi poprzez monitoring zużycia mediów.Źródło: Instom

Udostępnij:

Drukuj


TOP w kategoriiMMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również