ABB będzie produkować roboty w USA

© ABB

Udostępnij:

 

ABB, jako pierwszy światowy producent robotów, rozpoczyna produkcje robotów w USA. Nowy zakład produkcyjny będzie ważnym elementem planów rozwojowych tego producenta w Ameryce Północnej.

Przedsiębiorstwo inwestuje w fabrykę w miejscowości w Auburn Hills w stanie Michigan. Zatridniono tam już 500 osób, a produkcja ma ruszyć lada dzień. USA to największy rynek zbytu dla ABB
Nowy zakład produkcyjny będzie trzecią co do wielkości Szanghaju w Chinachi i Västerås w Szwecji fabryką robotów ABB. Produkowane będą tam roboty i ich wyposażenie na rynek amerykański.

USA z obrotem 7,5 mld dolarów jest największym rynkiem zbytu dla ABB. Od roku 2010 przedsiębiorstwo to zainwestowało ponad 10 mld dolarów w badania i rozwój oraz produkcje i akwizycję. Zwiększono także liczbę pracowników – z 11,5 tys. na 26,3 tys.

www.abb.pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również