ABB i Volvo rozwijają e-mobility w miastach

©

Udostępnij:

ABB, wiodący dostawca technologii energetyki i automatyki, ogłosił utworzenie partnerstwa z firmą Volvo Buses, jednym z największych producentów autobusów na świecie, w celu rozwoju oraz komercjalizacji autobusów elektrycznych i hybrydowych, wykorzystujących szybkie ładowanie w technologii prądu stałego (DC), oparte na otwartym standardzie ładowania.W wyniku współpracy tworzony jest miejski, ustandaryzowany system ładowania dla autobusów elektrycznych oraz autobusów z napędem hybrydowym, dzięki któremu możliwe jest szybkie ładowanie pojazdu poprzez automatyczny system połączeń zainstalowany na przystankach lub poprzez przewodowy system do ładowania nocą.

Takie podejście, oparte na powszechnie przyjętych, międzynarodowych standardach, umożliwia ponowne wykorzystanie istniejących technologii z obszaru e-mobility w maksymalnym stopniu i prowadzi jednocześnie do szybkiego wdrażania tego typu rozwiązań w miastach. Pierwszy połączony projekt obu firm – przeznaczony dla systemu publicznego transportu w Luksemburgu – planowany jest na rok 2015.

Nowy elektryczny autobus hybrydowy firmy Volvo, który zmniejsza zużycia paliwa o 75 proc. w porównaniu do standardowych autobusów z silnikiem diesla, zadebiutuje we wrześniu podczas targów IAA w Hanowerze.

ABB i Volvo wniosą swój wkład w rozwój sieci energetycznej i e-autobusów, aby kontynuować rozwój standardów szybkiego ładowania autobusów, takich jak protokoły komunikacji dla infrastruktury.

Standard ładowania autobusu elektrycznego będzie w dużym stopniu opierać się na niedawno zaadaptowanych, międzynarodowych standardach ładowania samochodów osobowych w technologii DC, gwarantując tym samym bezpieczeństwo oraz stymulując inwestycje, długoterminowe zaangażowanie w projekt i wdrażanie ekologicznego transportu.

[...]

Partnerstwo skupia się na standaryzacji zautomatyzowanego systemu szybkiego ładowania dla autobusów, włączając w to protokoły komunikacji pomiędzy infrastrukturą do ładowania a autobusem, elektryczny interfejs oraz specyfikacje dla systemu automatycznego połączenia (ACS) dachowego.Volvo Buses uruchomiła swój pierwszy autobus hybrydowy w 2009 roku. Dostarczyła już prawie 1600 hybryd do 21 krajów. Pierwszy autobus Volvo wyposażony wyłącznie w napęd elektryczny zostanie uruchomiony w czerwcu 2015 roku jako część projektu ElectriCity w Geteborgu.

ABB od 2010 roku dostarczyła ponad 1500 systemów szybkiego ładowania w technologii prądu stałego (DC) dla pojazdów osobowych na całym świecie, wprowadzając na rynek sieci do ładowania dla klientów detalicznych, rządowych oraz z obszaru rynku samochodowego i użyteczności publicznej, włączając w to ogólnokrajowe sieci w Holandii, Estonii i Danii.

Pierwszym połączonym projektem obu firm będzie implementacja elektrycznych hybryd Volvo i automatycznych ładowarek e-bus ABB do systemu transportu publicznego w Luksemburgu, gdzie 12 hybrydowych autobusów elektrycznych Volvo, użytkowanych przez Sales-Lentz, będzie jeździć na istniejących trasach od 2015 roku.

www.abb.com

www.volvobuses.com

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również