ABB otrzymało ogromne zamówienie. Zbuduje roboty dla największej fabryki Forda w Chinach

Preview
Reklama
Reklama

Roboty ABB, które są wykorzystywane w największych zakładach produkcyjnych Changan Ford w Chinach od 2007 roku, zostaną zainstalowane w nowej fabryce samochodów Changan Ford w Harbinie na linii spawania szkieletów nadwozi.

ABB, wiodący światowy dostawca technologii energetyki i automatyki, otrzymał zamówienie o wartości 52 mln dolarów, którego realizacja zwiększy elastyczność i wydajność nowego zakładu produkcyjnego należącego do Changan Ford Automobile Co., Ltd. w Harbinie (Chiny). Roboty będą wykorzystywane przy produkcji nowego modelu Forda Focusa.

Reklama

ABB dostarczy roboty, w tym IRB 6700 i IRB 7600, do obsługi nowej zautomatyzowanej linii spawania szkieletów nadwozi (Body in White) fabryki Changan Ford. Zamówienie obejmuje system pozycjonowania nadwozi ABB GateFramer, który umożliwia produkowanie nawet sześciu modeli pojazdów na tej samej linii. Przestawienie tak wyposażonej linii na produkcję innego modelu trwa zaledwie 18 sekund.

Roboty ABB w nowej fabryce Changan Ford poprawią elastyczny system produkcji, umożliwiając producentowi szybkie reagowanie na zmieniające się upodobania i popyt konsumentów, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów inwestycyjnych w porównaniu z tradycyjnymi liniami produkcyjnymi. ABB współpracuje z Changan Ford od 2007 roku, kiedy to roboty ABB zainstalowano w należących do joint-venture zakładach produkujących Fordy Mondeo w Chongqing.

Powiązane firmy

Reklama

Changan Ford i ABB łączy długoletnia współpraca. Cieszymy się, że dobra reputacja naszej firmy jako dostawcy znakomitych i niezawodnych technologii, a także jej wysokie kompetencje w zakresie zarządzania projektami zostały po raz kolejny docenione przez klienta - podkreśla Pekka Tiitinen, dyrektor Dywizji Automatyzacji Produkcji i Napędów ABB.

Rodzina robotów IRB 6700, należących do nowej generacji dużych robotów przemysłowych, została wprowadzona na rynek w 2013 roku. Są one odporniejsze i o 15 proc. bardziej efektywne energetycznie od urządzeń poprzedniej generacji, a procedura ich konserwacji została uproszczona. Dzięki temu roboty IRB 6700 wyróżniają się najniższym całkowitym kosztem eksploatacji w klasie robotów o masie od 150 do 300 kilogramów.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama