ABB przejmuje biznes Keymile

sieć cyfrowa © ABB

Udostępnij:

ABB przejmuje biznes sieci komunikacyjnych firmy Keymile, poszerzając swoje portfolio sieci cyfrowych i oprogramowania. Przejęcie wzmacnia ofertę ABB Ability w zakresie aplikacji o krytycznym znaczeniu dla sieci elektroenergetycznych, co stwarza nowe możliwości rynkowe.

ABB ogłosiła, że osiągnęła porozumienie z Keymile Group w sprawie przejęcia biznesu systemów komunikacyjnych o krytycznym znaczeniu, co wzmocni ofertę w obszarze sieci komunikacyjnych. Przejęcie obejmuje kluczowe produkty, usługi i oprogramowanie, a także wiedzę i doświadczenie w obszarze badań i rozwoju. Pozwoli to ABB dalej rozwijać swoją wiodącą w branży ofertę rozwiązań cyfrowych – ABB Ability – uzupełniając ją o niezawodne technologie komunikacyjne, niezbędne do utrzymania cyfrowych sieci elektroenergetycznych, które w dzisiejszych czasach są coraz bardziej dynamiczne i złożone. Finalizacja transakcji przewidziana jest na III kwartał 2017 r. Strony postanowiły nie ujawniać finansowych szczegółów umowy.Firma Keymile z siedzibą w Hanowerze zatrudnia 350 pracowników na całym świecie. Powstała w 2002 r. w wyniku połączenia trzech przedsiębiorstw technologicznych z Austrii, Niemiec i Szwajcarii. Keymile jest wiodącym producentem szerokopasmowych rozwiązań telekomunikacyjnych o krytycznym znaczeniu, działającym na terenie 100 krajów.

W dzisiejszym, coraz bardziej zautomatyzowanym świecie, wiarygodne informacje stanowią klucz do szybkiego podejmowania trafnych decyzji. Dotyczy to zwłaszcza rozległych, złożonych sieci. Do działania systemów o krytycznym znaczeniu, takich jak sieci elektroenergetyczne, niezbędne są wytrzymałe, bardzo wydajne sieci komunikacyjne wykorzystujące specjalistyczne technologie, protokoły i oprogramowanie. Oferta Keymile w zakresie rozwiązań telekomunikacyjnych spełnia wymagania operatorów sieciowych, jeśli chodzi o niezawodność, dostępność i bezpieczeństwo cybernetyczne. Dzięki temu firma zajmuje pozycję lidera w obszarze systemów komunikacyjnych o krytycznym znaczeniu.

ABB jest światowym liderem w sieciach komunikacyjnych dla klientów z sektora użyteczności publicznej. Przejęcie od Keymile biznesu rozwiązań komunikacyjnych o krytycznym znaczeniu wzmocni naszą pozycję i zwiększy udział w sektorach przemysłu, transportu i infrastruktury – uważa Claudio Facchin, prezes Dywizji Produktów i Systemów Energetyki ABB. – Ten ruch wpisuje się w nasze plany rozwoju i strategię poszerzania cyfrowej oferty ABB Ability. Umacniamy pozycję preferowanego dostawcymocniejszej, inteligentniejszej i bardziej ekologicznej sieci.

Baza klientów biznesu sieci komunikacyjnych o krytycznym znaczeniu Keymile obejmuje operatorów sieci elektroenergetycznych i kolejowych, rurociągów ropy naftowej i gazu, a także administrację publiczną. 120 pracowników przejętej firmy dołączy do biznesu Automatyki Sieci działającego w ramach Dywizji Produktów i Systemów Energetyki ABB.Niezawodna telekomunikacja staje się coraz ważniejsza w miarę wzrostu liczby urządzeń przyłączonych do sieci. Cyfryzacja to szansa na zwiększenie wydajności operacyjnej i optymalizację zarządzania aktywami, ale jednocześnie problem coraz większej złożoności operacji o krytycznym znaczeniu – twierdzi Rolf Unterberger, prezes spółki Keymile. – Cieszymy się, że naszą jednostkę przejmie ABB, która jest liderem w branży, ponieważ umożliwi to ciągły rozwój zaawansowanych technologicznie produktów, oprogramowania i usług dla sieci elektroenergetycznych.

Źródło: ABB

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również