ABB wygrywa przetarg na zamówienie 2400 robotów dla grupy BMW

© ABB

Udostępnij:

ABB, wiodący dostawca w dziedzinie energetyki i automatyki, otrzymał zamówienie na 2 400 roboty złożone przez Grupę BMW. W ciągu najbliższych lat roboty zostaną zainstalowane w fabrykach w Ratyzbonie oraz w Lipsku w Niemczech, jak również w Tiexi w Chinach.

Roboty ABB będą tam głównie wykorzystywane do zadań przenoszenia materiałów, a także do klejenia i przy procesach spawalniczych. To nie pierwsze takie zamówienie, które BMW złożyło firmie ABB. Wybór dostawcy, którego dokonała Grupa BMW oraz wznowiona współpraca pomiędzy firmami, świadczyć mogą między innymi o bardzo dobrych relacjach pomiędzy nimi.
''BMW jest światowej klasy producentem, nastawionym na konsumentów" powiedział Per Vegard Nerseth, szef ABB Robotics. „Jesteśmy dumni, że odnowiliśmy nasze zawodowe relacje i po raz kolejny firma BMW zdecydowała się zaufać innowacyjnym rozwiązaniom z zakresu robotyki ABB. Producenci samochodów najwyraźniej rozumieją, że inwestycja w robotyzację jest strategiczna z punktu widzenia biznesu."Roboty ABB umożliwiają klientom wdrażanie wydajnych systemów produkcyjnych, które z kolei pozwalają na tworzenie wysokiej jakości produktów. Oferta rozwiązań firmy ABB dla producentów samochodów pozwala na zwiększanie konkurencyjności ich produktów. Rozwiązania z zakresu robotyki zwiększają wydajność przy pracach na różnym etapie produkcji. Jednocześnie rozwiązania te są optymalnie dostosowywane do specyfikacji i wymagań klienta. Na dzień dzisiejszy ABB zainstalowała ponad 200 000 robotów na całym świecie.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również