ABB zakończyła proces przejęcia GE Industrial Solutions

ABB © ABB

Udostępnij:

ABB ogłosiła, że 30 czerwca 2018 roku zakończyła proces przejęcia GE Industrial Solutions (GEIS), globalnego biznesu firmy GE zajmującego się rozwiązaniami elektryfikacji. Połączenie, o którym poinformowano 25 września 2017 r., ma przyczynić się do wzrostu zysku operacyjnego na akcję (EPS) w pierwszym roku.

Transakcja o wartości 2,6 mld USD wzmocni potencjał tworzenia wartości wewnątrz ABB, m.in. poprzez dodatkowe możliwości wzrostu wynikające z połączenia oferty cyfrowej ABB Ability z rozległą, zainstalowaną bazą GEIS. ABB spodziewa się, że efekt synergii kosztowej przyniesie około 200 mln USD oszczędności w perspektywie 5 lat, co będzie kluczowe, aby biznes GE Industrial Solutions osiągnął efektywność porównywalnych firm w branży.

Z przyjemnością witamy GE Industrial Solutions w ABB – powiedział prezes Grupy ABB Ulrich Spiesshofer. – Połączenie umacnia pozycję ABB jako światowego lidera w obszarze elektryfikacji, a także przyspiesza wzrost i poprawia konkurencyjność na kluczowych rynkach, w szczególności na rynku północno-amerykańskim. Jako jeden z biznesów założonych pierwotnie przez Thomasa Edisona, GEIS stanowi kolebkę elektryfikacji – spuściznę, którą zachowamy, i na której będziemy budowali, szczególnie teraz, kiedy GEIS stało się częścią ABB.GEIS zostanie zintegrowany z Dywizją Produktów i Systemów Elektryfikacji (EP), tworząc nową jednostkę biznesową: Electrification Products Industrial Solutions (EPIS). Stephanie Mains, która była prezesem GE Industrial Solutions, będzie zarządzać EPIS. ABB oraz GE ustanowiły długoterminową współpracę w zakresie strategicznych dostaw, na mocy której GE będzie zaopatrywać się w produkty i rozwiązania z kompleksowej oferty ABB. W ramach przejęcia ABB uzyskała długoterminowe prawo do wykorzystywania marki GE.

Portfolio produktowe GE Industrial Solutions oraz ABB w znacznym stopniu się uzupełniają. Dzięki temu będziemy dysponować kompleksową ofertą, zwiększymy globalny zasięg, siły sprzedaży oraz sieć dystrybucyjną – powiedział Tarak Mehta, dyrektor Dywizji EP. – Zapewnimy usługi serwisowe dla zainstalowanej bazy produktów i rozwiązań GE. Naszym odbiorcom na całym świecie będziemy teraz mogli dostarczyć bardziej zaawansowaną technologicznie, wykorzystującą cyfrowe rozwiązania ofertę. Razem wzmocnimy drugą pozycję ABB na świecie w produktach i systemach elektryfikacji, jednocześnie zwiększając dostęp ABB do atrakcyjnego rynku północno-amerykańskiego.

Źródło: ABB

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również