ABB zaprezentuje nową generację rozdzielnic wysokiego napięcia podczas tegorocznych targów EXPOPOWER

©

Udostępnij:

ABB, wiodący producent technologii energetyki i automatyki, podczas tegorocznych targów EXPOPOWER w Poznaniu (13-15 maja) zaprezentuje m.in. nową wersję rozdzielnicy GIS na napięcie 145 kV, która wykorzystuje nowatorski system monitorowania gazu MSM, wykrywający nawet niewielkie nieszczelności w układzie ciśnieniowym, sięgające zaledwie 0,5% ubytku gazu rocznie. Ponadto zwiedzający zainteresowani tematyką rozdzielnic w izolacji gazowej będą mieli okazję poszerzyć specjalistyczną wiedzę podczas konferencji naukowo-technicznej, która odbędzie się drugiego dnia targów.

Co roku na swoim multimedialnym stoisku targowym ABB prezentuje nie tylko nowości, ale także produkty sprawdzone, na które jest duże zapotrzebowanie na ryku. Wszystko odbywa się zgodnie z najnowszymi trendami, które pokazują, że firmy dążą do większej interakcji z klientami i prezentacji swojej oferty w sposób bardziej bezpośredni.

– W tym roku zdecydowaliśmy się na zaprezentowanie następnej generacji rozdzielnicy w izolacji gazowej ELK-04 na napięcie 145 kV – mówi Paweł Fukiet, dyrektor marketingu i sprzedaży produktów wysokiego napięcia w ABB w Polsce. – Jest to rozwiązanie wykorzystywane zarówno w energetyce dystrybucyjnej, jak i w przesyłowych stacjach elektroenergetycznych pracujących po stronie 110 kV.Nowa wersja rozdzielnicy przeszła unikalne trójfazowe próby zwarciowe zgodnie z jedną najbardziej restrykcyjnych norm na świecie – rosyjską normą GOST. Na czas targów ELK-04 stanie w centralnej części stoiska ABB. Każdy z gości będzie mógł przekonać się, jakie znaczenie może mieć nowa technologia dla stabilności sieci oraz optymalizacji stacji elektroenergetycznych. Dzięki prezentacjom multimedialnym i filmom na stoisku zwiedzający zapoznają się także z rozwiązaniami, jakie wykorzystywane są w najnowszej rozdzielnicy kompaktowej w izolacji gazowej ELK-3C na napięcie 420 kV.

Instalacja takiej rozdzielnicy jest szybka i prosta – na dostawę i montaż jednego pola na miejscu przeznaczenia wystarczy jeden dzień. – Zmniejszone wymiary i bardziej kompaktowa konstrukcja to mniejsza powierzchnia montażowa, więcej miejsca dla obsługi i mniej zużytych materiałów – tłumaczy Paweł Fukiet. Szczegółowych informacji na temat nowego rozwiązania przedstawiciele ABB będą udzielać na stoisku.

Nowa oferta ABB w zakresie rozdzielnic GIS obejmuje jeszcze jedną nowatorską, ale bardzo interesującą funkcję – system monitorowania gazu MSM (modular switchgear monitoring). Całość wyposażona jest w filtry predykcyjne. Są one tak skonfigurowane, że potrafią rozróżnić rzeczywiste ubytki od naturalnych zmian gęstości gazu, wynikających z niejednorodnych rozkładów temperatury w komorach.

Szczegóły nowych rozwiązań zostaną omówione podczas otwartej konferencji (wymagana uprzednia rejestracja) drugiego dnia targów. Będzie to już kolejna, XII edycja konferencji z cyklu „Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia”. Wystąpią na niej przedstawiciele uczelni państwowych i firm prywatnych. Specjaliści ABB przygotowali referaty i prezentacje na temat rozdzielnic w izolacji gazowej 110 kV i 400 kV.– Będziemy w obrazowy sposób porównywać zalety poszczególnych rozwiązań, a także zaprezentujemy filmy ukazujące szybkość i łatwość montażu rozdzielnicy 420 kV w wersji kompakt w porównaniu z tradycyjną rozdzielnicą w izolacji gazowej, którego ABB również jest producentem. Myślę, że tegoroczne targi EXPOPOWER będą interesujące nie tylko dla użytkowników urządzeń rozdzielczych, ale także dla zwiedzających, którzy zainteresowani są nowościami w dziedzinie elektroenergetyki – podsumowuje Paweł Fukiet.

Więcej informacji, w tym szczegóły dotyczące stoiska ABB oraz konferencji można znaleźć na stronie internetowej.

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również