Abplanalp Consulting otwiera Salon HFO i Centrum HTEC w Zabrzu

©

Udostępnij:

13 maja 2014 roku na terenie Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu zostanie otwarty Fabryczny Salon Sprzedaży Haas (HFO – Haas Factory Outlet) oraz Centrum Edukacji Technicznej Haas (HTEC – Haas Technical Education Center), które zapewnią silne wsparcie dla przedsiębiorców oraz uczniów z regionu Śląska w zakresie obróbki skrawaniem.

Pomysłodawcą koncepcji HFO (Haas Factory Outlet) oraz HTEC (Haas Technical Education Center) jest Gene Haas – właściciel oraz założyciel amerykańskiej firmy, jednego z największych na świecie producentów obrabiarek CNC do obróbki skrawaniem. Abplanalp Consulting Sp. z o. o. jako wyłączny dystrybutor maszyn Haasa angażuje się w rozwój przemysłu oraz wsparcie klientów, którzy potrzebują i oczekują dostarczenia kompletnych rozwiązań technologicznych dla swojego biznesu. Jednocześnie zgodnie z koncepcją amerykańskiego producenta, Abplanalp kładzie nacisk na rozwój edukacji i kształcenie przyszłych operatorów obrabiarek, którzy w niedalekiej perspektywie znajdą zatrudnienie w przemyśle i rozwiążą problem braku certyfikowanych operatorów. Należy podkreślić, że jest to jedyny tego typu projekt realizowany w Polsce.Otwarcie HFO w Zabrzu w Polsce jest przedsięwzięciem typu non-profit, w którym obie strony wnoszą nieodpłatnie swoje udziały. Abplanalp dostarcza obrabiarki amerykańskiej firmy Haas, a także wyposażenie i materiały eksploatacyjne do maszyn, narzędzia, oprogramowanie. Szkoła udostępnia odpowiednio przygotowaną powierzchnię ekspozycyjną. Głównym założeniem Fabrycznych Salonów Sprzedaży jest wsparcie przemysłu i przedsiębiorców, którzy chcą:

-> sprawdzić możliwości obrabiarek i skonsultować się z doświadczonymi technologami przed dokonaniem zakupu,

-> rozwiązać aktualne problemy technologiczne.

W HFO każdy przedsiębiorca ma zapewniony bliski dostęp do specjalistów technologów, którzy zademonstrują obróbkę, zarekomendują odpowiednie rozwiązania lub pomogą rozwiązać indywidualne problemy.

HTEC w Zabrzu będzie trzynastym, a już jesienią Abplanalp planuje otwarcie kolejnych czterech centrów w Stargardzie Szczecińskim i Solcu Kujawskim, Krośnie i Białymstoku. W 2014 roku firma chce miec w Polce 17 HTEC. W Europie istnieje łącznie 77 Centrów Edukacyjnych Haas.Otwarcie HFO i HTEC w Zabrzu jest wspierane przez władze miasta, lokalnych polityków i samego Gena Haasa, który osobiście weźmie udział w uroczystości zaplanowanej na 13 maja 2014 r.

 Więcej informacji można uzyskać pod adresami e-mail: [email zakodowany] i [email zakodowany]

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również