Abplanalp nawiązuje współpracę z Kitamura

© Abplanalp

Udostępnij:

Abplanalp nawiązał współpracę z producentem wysoko precyzyjnych obrabiarek do metalu firmy Kitamura i tym samym stał się wyłącznym dystrybutorem tych obrabiarek w Polsce.

Firma Kitamura została założona w 1933r. w miejscowości Takaoka w Japonii przez Genji Kitamura i od początku istnienia specjalizuje się w produkcji wysoko precyzyjnych obrabiarek do metalu. Produkcja maszyn odbywa się w fabryce w Japonii oddalonej ok 400 km od Tokio a centrala na Europe wraz z magazynem części zamiennych (wartość ok. 5 mln EURO) mieści się w Niemczech w miejscowości Dusseldorf. W ofercie Kitamura znajdują się precyzyjne poziome i pionowe centra obróbcze oraz ultra precyzyjne obrabiarki pięcioosiowe pionowe i poziome.Użytkownikami maszyn KITAMURA są tak znane światowe firmy jak: TRW (50 maszyn), DELPHI (96 maszyn), HITACHI AUTOMOTIVE (7 maszyn), NISIN (58 maszyn), TI AUTOMOTIVE (22 maszyny), WHB (36 maszyn), BORG WARNER (10 maszyn), RAYTHEON (43 maszyny), HONEYWELLl (16 maszyn), CURTISS WRIGHT (11 maszyn), WOODWARD (10 maszyn), GKN AREOSPACE (7 maszyn).

Cechami szczególnymi obrabiarek firmy Kitamura jest bardzo wysoka dokładność pozycjonowania +/- 0,002mm, rekordowa na świecie prędkość ruchów dobiegowych maszyn z prowadnicami ślizgowymi do 60m/min, duża sztywność dzięki zastosowaniu ręcznie wykańczanych (skrobanych) powierzchni w elementach konstrukcyjnych maszyny oraz zastosowanie opatentowanego napędu osi "Twin Ballscrew" - system podwójnych śrub kulowych.

Źródło: Abplanalp

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również