Agencja Rozwoju Przemysłu uruchamia "Portal Transferu Technologii"

© PixaBay

Udostępnij:

Nowy serwis zastąpi "Bazę wiedzy o nowych technologiach". Dotychczasowy portal jeszcze dziś zostanie zamknięty.

Większość opublikowanych w bazie ofert technologicznych została przeniesiona do nowo utworzonego portalu. Serwis poświęcony jest istotnym aspektom komercjalizacji nowych wynalazków oraz wypracowywanym przez ARP schematom pomocy zainteresowanym podmiotom w powyższym zakresie.Serwis dostępny jest pod adresem ptt.arp.pl. "Portal Transferu Technologii" powinien pomóc w nabyciu lub sprzedaży nowych technologii firmom z różnych gałęzi przemysłu. Łączy właścicieli innowacyjnych rozwiązań oraz tych, którzy chcą je nabyć i ekspertów chętnych do dzielenia się wiedzą.

Transfer technologii jako proces komercjalizacji wiedzy polega na przekazaniu licencji lub praw własności do patentów, wzorów użytkowych, wiedzy technicznej i know-how. Korzystanie z Platformy Transferu Technologii (dostęp do niej oraz umieszczanie informacji o zasobach i potrzebach technologicznych) jest bezpłatne.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również