Air Products przejmuje firmę ACP

cysterna, dwutlenek węgla, ACP © Air Products

Udostępnij:

Transakcja umożliwi umocnienie pozycji Air Products jako dostawcy dwutlenku węgla w Europie oraz wzmocni pozycję firmy na rynku gazów przemysłowych na obszarze Europy kontynentalnej.

Air Products ogłosiło ostateczną umowę zakupu firmy ACP Europe, największego niezależnego producenta dwutlenku węgla (CO2) na terenie Europy kontynentalnej. W wyniku tej transakcji Air Products wzbogaci swoje zdolności do produkcji dwutlenku węgla na kluczowych europejskich rynkach, gdzie firma już oferuje gazy przemysłowe.Mamy przyjemność ogłosić zakup firmy ACP. Dokładamy wszelkich starań, aby inwestować w produkcję gazów przemysłowych wtedy, gdy przynosi to znaczne korzyści naszym akcjonariuszom. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku nabycia firmy ACP. ACP prowadzi dobrze zarządzaną produkcję wysokiej jakości dwutlenku węgla i, podobnie jak Air Products, stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu – powiedział Ivo Bols, prezes Air Products ds. Gazów Przemysłowych na region Europy i Afryki. – W połączeniu z naszą ofertą komplementarnych produktów i usług oraz podejściem stawiającym klienta na pierwszym miejscu, zakup ten pozwoli nam jeszcze lepiej świadczyć usługi dla naszych obecnych klientów oraz wykorzystać nowe możliwości rozwoju na rynku gazów przemysłowych – dodał Ivo Bols.

Obecnie firma Air Products oferuje szeroką gamę gazów przemysłowych w 13 europejskich krajach, w tym ciekły dwutlenek węgla, dostarczany z fabryk znajdujących się w Hiszpanii i w Polsce. Dzięki nabyciu firmy ACP, Air Products umocni swoją pozycję jako dostawca ciekłego dwutlenek węgla na dodatkowych rynkach w Europie i będzie dalej zwiększać swoje udziały na obszarze Europy kontynentalnej.

Mamy długą historię dostarczania naszym klientom wysokiej jakości dwutlenku węgla, co jest zasługą specjalistycznej wiedzy i zaangażowania naszych pracowników. Połączenie naszej firmy z globalnym dostawcą gazów przemysłowych, który przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa, pozwoli oferować naszym klientom poszerzoną gamę produktów pozyskiwanych z większej liczby źródeł, usprawni działanie łańcucha dostaw i jednocześnie zapewni nowe możliwości rozwoju naszym utalentowanym pracownikom – powiedział Jan De Ridder, dyrektor firmy ACP.


Firma ACP zatrudnia ponad 120 pracowników oraz ma 4 fabryki ciekłego dwutlenku węgla i 2 fabryki suchego lodu zlokalizowane na terenie Europy. Klienci firmy to przedstawiciele wielu branż, w tym ogrodnictwa, substancji chemicznych, produkcji napojów i żywności.

Zamknięcie transakcji jest uzależnione od spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia transakcji oraz uzyskania niezbędnych zgód organów regulacyjnych. Wartość transakcji jest informacją poufną.Źródło: Air Products

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również