Anybus X-gateway ułatwiają konfigurację sieci przemysłowych

©

Udostępnij:

W nowych wersjach bramek dostępowych Anybus X-gateway wprowadzono kilka dodatkowych funkcjonalności, a równocześnie zapewniono pełną kompatybilność oddolną, co oznacza dla dotychczasowych użytkowników możliwość dokonania bezproblemowej aktualizacji.

Nowe bramki X-gateway zawierają interfejs USB pozwalający na ich łatwą komunikację z komputerem i konfigurowanie komunikacji sieciowej za pomocą dostarczanej przez producenta aplikacji Anybus Configuration Manager pracującej w środowisku Windows. Nie wymaga to programowania.

Konstrukcja ułatwiająca instalację
Nowa konstrukcja obudowy przystosowanej do montażu pionowego wymaga mniejszej przestrzeni i ułatwia instalację w szafie sterowniczej. Dzięki elastycznemu projektowi bramki te mogą być również montowane na boku, podobnie jak w przypadku wcześniejszych wersji. Ponadto, nową generację X-gateway cechuje mniejszy pobór mocy.

Nowe wersje dla przemysłowego Ethernetu
W ramach nowej oferty firma HMS prezentuje nowy typ bramki X-gateway zapewniającej łączność z siecią CC-Link IE Field. Ponadto, kilka modeli z obsługą przemysłowego Ethernetu jest obecnie dostępnych w wersjach z dwoma portami i zintegrowanym switchem, eliminującym konieczność zakupu switcha zewnętrznego.

Łatwiejsza integracja systemowa
“Nowa wersja bramki Anybus X-gateway jest łatwiejsza w konfiguracji i integracji dla projektantów maszyn, integratorów systemów, producentów OEM i użytkowników końcowych,” komentuje Markus Bladh, menadżer produktu z HMS. “Bramki rodziny X-gateway są sprawdzonym produktem, któremu zaufano już w tysiącach zakładów przemysłowych. Dotychczasowym użytkownikom firma HMS gwarantuje kompatybilność oddolną zapewniającą te same osiągi, niezawodność i krótkie czasy opóźnień."

Czym jest X-gateway?
Bramki dostępowe Anybus X-gateway, pomagające integratorom systemów w łatwy sposób zapewnić łączność między dwiema sieciami, zapewniają też ciągłość przepływu informacji w obrębie całego zakładu. Jednym z najczęstszych problemów występujących w obecnych instalacjach przemysłowych jest więcej niż jeden system sterowania i więcej niż jeden typ sieci. Większość przeprowadzanych obecnie modernizacji wymaga integrowania sieci fieldbus z przemysłowym ethernetem, co może może stanowić niekiedy prawdziwe wyzwanie. Setki pracujących konfiguracji Master/Slave i Slave/Slave stanowią najlepsze potwierdzenie, że bramki Anybus X-gateway są w stanie zapewnić łączność między praktycznie dowolną kombinacją sieci przemysłowych.www.elmark.com.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również